Pirma valanda po gimimo, arba 9 fazės gyvenimo link

Sausio 09, 2015 | Ieva Navarackaitė
+20
+25 -5
1

Visi turime savo gimimo dieną. Švenčiame ją kasmet ir net nesusimąstome, ką mums teko patirti pirmomis gyvenimo valandomis. Tai bene didžiausias gyvenimo iššūkis – gimti ir sugebėti prisitaikyti prie naujos aplinkos. Pirmoji valanda pasaulyje sukelia didelį stresą tiek naujagimiui, tiek jo tėveliams. Per pirmąją gyvenimo valandą mažylis išgyvena 9 etapus, kurie yra svarbūs fiziologiniam, psichologiniam ir emociniam vystymuisi. Straipsnyje rasite išsamų kiekvieno etapo aprašymą ir sužinosite, ką reiškia kengūros metodas ir kodėl rekomenduojama jį taikyti. 

Atlikti tyrimai rodo, jog geriausiai prie naujos aplinkos naujagimis prisitaiko tada, kai po gimdymo taikomas kengūros metodas, dar žinomas kaip kontaktas „oda prie odos“ (angl. skin to skin). Naujagimis paguldomas mamai ant nuogos krūtinės ir jie abu uždengiami viena antklode. Šis metodas padeda mažyliui atsigauti po gimimo metu patirto emocinio streso: jis gauna šilumos, nusiramina, ima jaustis saugiai. 

1 fazė – kūdikio verksmas, šauksmas1 fazė – kūdikio verksmas, šauksmas. Tai savitas aukšto dažnio riksmas. Stiprus, rėksmingas šauksmas reikalingas plaučių išsipūtimui. Šio etapo metu plaučiai pirmą kartą gyvenime prisipildo oro. Taip pat šioje fazėje gydytojas neonatologas turi kuo greičiau įvertinti vaikelio būklę ir paguldyti jį mamai ant krūtinės.

Ką tik gimęs mažylis patiria didelį stresą dėl temperatūros pasikeitimo. Gimdos aplinkos ir išorinio pasaulio temperatūros gali skirtis net iki 20 °C! Nesunku įsivaizduoti, kaip
būtų šalta žiemos metu išėjus į lauką be drabužių, ar ne?

1 2 3 4 5 6 7 8 9
+20
+25 -5
1
  • Gimdymas
  • Maitinančios motinos
  • Akušeriai
  • Prekės kūdikiams
  • Kūdikio verkimas
  • Žindymas
  • Kūdikis

Susiję straipsniai

  • Mano sesei gimė neišnešiotukė, tai buvo labai sunku surasti drabužėlius mažam kūdikiui! Aš pirkau iš „Drabužiai vaikams internetu” ir sesė buvo labai patenkinta! Neišnešiotukai nuostabūs kūdikiai, tačiau jiems reikia daug šilumos, o merino vilnos drabužiai buvo geriausias pasirinkimas, bet kaip greitai atėjo į pasaulį, taip greitai ir užaguti baigia!

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *