Zumbos šokių treniruotė – energijos užtaisas visai dienai

Spalio 17, 2014 | Kamilė Kogstaitė
+17
+17 -0
1

Kai sporto ir sveikatingumo klube IMPULS stebėjome pagal nuotaikingus zumbos ritmus šokančią trenerę Agnę Mickevičiūtę-Butienę, stebėjomės – iš kur tiek energijos? Po treniruotės, jungiančios aerobikos ir afrikiečių šokių judesius, Lotynų Amerikos ir šiuolaikinės muzikos ritmus, Agnė tvirtino, kad zumba ne tik gražina kūno linijas, kelia nuotaiką, bet ir lavina ištvermę. Norėdami išsiaiškinti, kuo gi ypatingos zumbos treniruotės, kalbiname trenerę Agnę ir pateikiame užsiėmimus lankančių merginų atsiliepimus. 

Agne, koks jūsų santykis su zumbos treniruotėmis? 

Jau dešimt metų dirbu darbą, susijusį su sportu. Zumbos treniruotes vedu keturis metus. Zumba, kaip sporto šaka, pasaulyje atsirado prieš dešimt metų. Tiesą pasakius, prieš tuos keturis metus aš netgi priverstiniu būdu buvau išsiųsta į zumbos mokymus, skirtus treneriams. Tačiau atsitiko taip, kad zumba prie manęs tieisog „prilipo“ – tiek aš prie jos, tiek ji prie manęs. 

Jau vaikystėje buvau labai aktyvus vaikas, o zumba – energinga sporto rūšis, kuri atitinka mano temperamentą. Vien zumba neapsiriboju, vedu ir kitas treniruotes. Manau, kad vienos treniruotės vedimas būtų kiek nuobodoka… 

Kokie žmonės lanko zumbos treniruotes, kam jos skirtos? 

Ši treniruotė tinka visiems, visiškai nesvarbus lankytojų amžius. Kas kaip moka – tas taip zumboje ir šoka. Ir kiekvienas čia atiduoda tiek jėgų, kiek gali. Šiaip treniruotėse daugiausia lankosi jaunesnio amžiaus merginos, tačiau tikrai netrūksta ir vyresnio amžiaus moterų. 

Į Lietuvą ateina aktyvaus gyvenimo mada. Džiugu, kad sportas domina ne vien jaunimą ir sporto klubuose lankosi įvairaus amžiaus žmonės. Deja, vyrų zumbos treniruotėse mažai… Kadaise treniruotes lankė vienas vyras ispanas. Matyt, zumbos treniruotė jam tiko dėl jo ispaniško temperamento. 

Zumbos šokių treniruotė – energijos užtaisas visai dienai

Ar į zumbos treniruotes gali ateiti žmonės be fizinio pasirengimo? 

Ne tik gali, bet ir turi ateiti! Kitose treniruotėse, pavyzdžiui, jėgos treniruotėse, reikalinga ypatinga technika, tikslus judesių atkartojimas. Taigi nepasirengusiems žmonėms kyla rizika susižeisti. Zumba šiuo atžvilgiu – labai saugi treniruotė, nes nėra jokios sudėtingos technikos, todėl ji puikiai tinka ir pirmą kartą į sporto klubą atėjusiems žmonėms. 

Žinoma, būna, jog žmonės anksčiau išeina iš sporto salės. Tiesiog kartais per mažai pamiegama, pavalgoma, pervargstama – tai natūralu. Niekada per prievartą negalima versti žmogaus sportuoti. Visada galima ateiti ir išeiti kada tik nori. 

Kokios raumenų grupės dirba šokant zumbą? 

Neakcentuojame vienos pagrindinės raumenų grupės, kuri dirba šokant zumbą. Vis dėlto labai gerai dirba korpusas – pilvo presas, nugara, nes visi judesiai, kurie atliekami šokant, t. y. keliant kojas ar rankas, veikia ir pilvo presą. Taip pat intensyviai dirba kojos. Tačiau aš, atvirai pasakius, šokant net negalvoju, kokia raumenų grupė dirba. Juda visas kūnas, todėl kiekvienas raumuo gauna darbo. 

1 2
+17
+17 -0
1
  • Sporto nauda
  • Nuovargis
  • Sporto klubai
  • Ištvermė
  • Zumba

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *