Alicija Eiliakas: „Gongo garsas suteikia galimybę suvokti, kad esame ne tik fizinis kūnas“

Vasario 26, 2014 | Viktorija Dačinskaitė
+17
3
Alicija Eiliakas: „Gongo garsas suteikia galimybę suvokti, kad esame ne tik fizinis kūnas“

Pirmą kartą psichologijos studiją „Menas būti“, įsikūrusią Užupyje, nevietiniams rasti nelengva. Juolab kad jau tamsu. „Maudynės Gonge“ (taip vadinasi garso terapijos sesija) prasidės septintą, tačiau ateiti jos įkūrėja psichologė-psichoterapeutė Alicija Eiliakas paprašo anksčiau. Septintą rakiname duris, kad niekas netrukdytų“, – sako ji, kai kalbamės telefonu. 

Ateinu viena iš pirmųjų. Studijoje dega žvakės ir groja švelni muzika. Tvyro visiška ramybė. Po truputį renkasi žmonės. Iš to, kaip džiugiai jie sveikinasi su studijos šeimininke, suprantu, kad lankosi čia ne pirmą kartą. Kol smalsiai apžiūrinėju gongus ir bandau atspėti paruoštų instrumentų pavadinimus, Alicija visus kviečia arbatos. Virtuvėje puodeliais tarškina jos vyras Ričardas. Šiandien terapijos seansą jie ves kartu. 

Kai visi dalyviai sugula ant grindų patiestų kilimėlių ir šiltai apsikloja, Alicija išjungia muziką ir paprašo užsimerkti. Tam, kad galėtume pasikalbėti apie garso terapiją, su Alicija sutariame susitikti kitą dieną. Po „Maudynių Gonge“ metu patirtų neįprastų pojūčių būtų sunku bendrauti. 

Šiandien dar kartą lankausi jūsų studijoje. Po seanso, kuriame dalyvavau, garso terapija man pasirodė su niekuo nepalyginamas dalykas. Kaip ją atradote? 

Dabar suvokiu, kad viskas tiesiog savo laiku ir ateina. Iki tol užsiėmiau įvairiom meno terapijos sritim: dailės, pasakų, dramos, mandalų terapija. Po to į mano gyvenimą atėjo garso terapeutas Tomas Čartoryskis, organizavome pirmąjį gongų terapijos seansą Baltijos šalyse. Tada ir įsmylėjau gongus. 

Turbūt daugelis turi tam tikrą išankstinį įsivaizdavimą, kas yra garso terapija. Tačiau po dalyvavimo vienoje iš jų, vis dėlto turiu paklausti, kas tai yra? Kuo ji skiriasi nuo kitų terapijos rūšių? 

Gongų terapijaGarso terapiją galima priskirti prie meno terapijos metodų. Garsas švelniai apeina psichikos gynybinius mechanizmus ir iškelia į paviršių pasąmonėje užbluokuotus jausmus ir patyrimus. Garso sesijos dalyvis gali juos išgyventi ir išjausti netraumuodamas savęs iš naujo (jam nebūtina prisiminti skausmingas traumas) ir paleisti šią sustingusią energiją. 

Garsas taip pat veikia mūsų fizinį kūną švelniai jį masažuodamas, atpalaiduodamas. Garso terapijos metu dalyviai tarsi keliauja į gilias sąmonės būsenas. Vyksta gilus atsipalaidavimas ir regeneracija, imuninė sistema veikia didesniu pajėgumu. Nupasakoti viso garso terapijos poveikio ir įtakos neužtektų dviejų dienų seminaro (šypsosi Alicija). 

Pastebėjau, kad naudojate daug muzikos instrumentų. Gongo tikrai su niekuo nesupainiosi, tačiau kokie kiti instrumentai? Kokiems garsams išgauti jie skirti? 

Naudojame „dainuojančius“ tibetietiškus ir krištolinius dubenis, dambrelius, šamanų būgną, fleitas, varpelius, kalimbą ir daugelį kitų archainių bei šiuolaikinių instrumentų, kurie skleidžia Visatos ir gamtos garsus. 

Terapijos metu viena garso banga užkloja kitą, tarp jų pradeda atsirasti kiti, netikėti garsai. Žmogus jaučiasi tarsi garso kokone ir, kai nurimsta jo protas, pradeda girdėti garsus tarp garsų, – taip vadinamą sferų muziką. Kadangi žmogus linkęs viską vertinti ir priimti asociatyviai, kiekvienas girdi kažką skirtingo ir unikalaus. 

Terapija vadinasi „Maudynės Gonge“, reikia suprasti, kad gongui teikiama daugiausiai reikšmės? Kuo jis ypatingas, kokia jo istorija? 

Pačiu pirmuoju gongu turbūt galima būtų vadinti akmenį, kurį daužė mūsų protėviai. Dabartinio gongo atitikmuo atsirado maždaug prieš 6 tūkst. metų Mesopotamijoje (Vidurio Rytai). Pasakojama, kad į juos senovės išminčiai įlydydavo nukritusių meteoritų dalis. 

Gongai skirstomi į planetų ir simfoninius. Pavyzdžiui, planetų gongai rezonuoja su kosmoso ciklais. Jie nukaldinti taip, kad skleistų tam tikros planetos vibraciją. Tarkim, Žemės gongo pagrindinis tonas yra toks, kaip mūsų širdies energetinio centro. 

Gongo skambėjimas – tai holistinis rezonansas. Negali nustatyti, iš kur jis sklinda, garsas yra aplink tave. Ne tik girdi garsą, bet ir jauti jo vibraciją. Visi kūnai vibruoja, mes taip pat turime savo dažnį. Gongas padeda mums susiderinti su Visata, kurios dalis esame. 

Tikėta, kad gongo garsas padeda išsaugoti odos jaunystę ir leidžia atsikratyti mirties baimės. Gongo garsas suteikia galimybę suvokti, kad esame ne tik fizinis kūnas.

Skaityti kitą puslapį »
1 2
+17
3
 • Migrena
 • Psichosocialiniai sutrikimai
 • Psichologija
 • Saviugda
 • Meditacija
 • Garso terapija
 • Meno terapija
 • Psichologai

Susiję straipsniai

 • Saulė / 2014-03-11 21:22:46

  Apie garsų terapiją esu ne kartą girdėjusi, kaip apie vieną sėkmingesnių terapijos formų, plačiai taikomą daugelyje šalių. Manau, kad tai gali būti puiki alternatyvą tradicinėje medicinoje taikomoms priemonėms. Smagu, jog apie tai parašėt.

 • regina n. / 2014-02-27 14:53:58

  Kartą jau teko lankytis ir likau maloniai nustebinta. rekomenduočiau kiekvienam nueiti ir pačiam pabandyti, nes kiekvienam skirtingas poveikis. Taip pat turiu problemų su sveikata, o tai alternatyvus būdas atsipalaiduoti po darbo ir gal net ligas nuvyti... tikiuosi teks kada apsilankyti ir dar kartą :)

 • Skaitytoja / 2014-02-27 12:23:47

  Įdomus ir gerai nuteikiantis straipsnis. Puikiai tinka pietų pertraukos metu:)
  Pirmą kartą išgirdau apie tokią terapijos formą. Smalsu būtų apsilankytii. Viliojančiai skamba.
  Įdomu būtų sužinoti ir tokio užsiėmimo kainą?

Siųsk savo nuomonę
Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +2 / 0 +2
Kaip lengviau atsikelti ryte?
Kaip lengviau atsikelti ryte? Šešta valanda ryto. Ausis pasiekia pats nemaloniausias garsas – skamba žadintuvas. Šįryt jau trečią kartą. „Nusnausiu dar 5 minutes ir jau tikrai kelsiuos“, – dažnas meluoja sau. Kelis kartus atidėlioję, galiausiai išsikrapštome iš lovos, tačiau dar visą pusdienį jaučiamės mieguisti... +55 / -3 +52
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Pavasarį daugelis ima ieškoti ne tik patogių sportinių batelių, bet ir avalynės kasdienai ar šventei. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir mažiausiųjų. Parinkti tinkamą vaikišką avalynę ne taip jau paprasta. Kiekvieno žmogaus pėda – unikali, tad nuo mažų dienų nešiojant netinkamus batus žalojami kelių, klubų sąnariai ir... +32 / 0 +32
Kaip sureguliuoti sutrikusį miego ritmą?
Kaip sureguliuoti sutrikusį miego ritmą? Kelionės, darbas pamainomis ar viršvalandžiai, švenčių laikotarpis ar pašėlęs savaitgalis – miego ritmą gali sutrikdyti daugelis priežasčių. Sutrikus miegui, naktį ilgą laiką vartomės lovoje negalėdami užmigti, taigi kitą dieną būname mieguisti, irzlūs, ima skaudėti galvą, sumažėja darbingumas. Dažnas neiškenčia... +27 / -1 +26
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė Homeopatija yra pseudomokslas, o homeopatiniai vaistai neveikia. Jų magiškas poveikis tėra placebo efektas. Deja, tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje homeopatinių preparatų pardavimai farmacijos įmonėms atneša milžiniškus pelnus, todėl apie homeopatiją viešai ir tiesiai kalbėti vengiama. Pacientai dažnai maišo homeopatiją su... 10 +47 / -23 +24
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani?
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani? Mitybos specialistai pataria – maitinkitės penkis kartus per dieną, mažomis maisto porcijomis. Nepamirškite ypač riboti maistą vakarais, prieš miegą. Deja, ne visuomet skambūs žodžiai ir taisyklės yra lengvai pritaikomos mūsų gyvenime. Darbe kartais neturime laiko net papietauti, o štai vakare – grįžtame ir suvalgome patį... +23 / -2 +21
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai.
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai. Esu vieniša moteris. Jau daugiau nei trys metai neturiu jokio partnerio. Prisipažinsiu, gyvenimas vienatvėje man ne itin patinka. Ką daryti? Vieną dieną ėmiau ir susimąsčiau, kad taip gyventi toliau nebegaliu. Tad nusprendžiau užsiregistruoti į pažinčių svetaines. Mano pašto dėžutę per kelias dienas užpildė krūva... +23 / -3 +20
Ajurvedinis masažas – ne tik prisilietimas, bet ir filosofija
Ajurvedinis masažas – ne tik prisilietimas, bet ir filosofija Tradicinė Indijos medicina, daugeliui žinoma kaip ajurveda, ne veltui laikoma seniausiu pasaulio medicinos mokslu. Pasak ajurvedos specialistų, pagrindiniai šios alternatyviosios medicinos principai buvo užrašyti prieš daugiau nei šešis tūkstančius metų! Pasaulio sveikatos organizacija pripažino ajurvedą... +19 / 0 +19
Ką daryti, kai mūsų kūno „darbininkai“ – sąnariai nebenori dirbti?
Ką daryti, kai mūsų kūno „darbininkai“ – sąnariai nebenori dirbti? „Kūnas be sąnarių – tai kaip automobilis be ratų. Ir kuo anksčiau imi rūpintis tais „ratais“, tuo toliau jie tave nuveža“, - kartą man ištarė šią frazę senyvo amžiaus žmogus. Tąkart į ją rimtai nežiūrėjau, numojau ranka. Apie šios frazės svarbą supratau tik tuomet, kai pradėjo varginti sąnarių ligos. +18 / 0 +18
10 patarimų, kaip sugrįžti į darbą po vasaros atostogų
10 patarimų, kaip sugrįžti į darbą po vasaros atostogų Dažnai juokaujama: niekam taip nereikia atostogų kaip tam, kuris ką tik iš jų sugrįžo. Psichologai tvirtina, kad dėl staigaus persiorientavimo iš atostogų rėžimo į kasdienę rutiną kenčia ne tik darbo kokybė, bet ir žmogaus sveikata. Kad pirmoji diena darbe būtų kuo mažiau varginanti, siūlome jums dešimt patarimų, kaip... +18 / 0 +18