Vaikai. Cukrinis diabetas ir sportas.

Rugpjūčio 24, 2015
+2
+2 -0

Diabičių orientacinio dviračių žygio metu šeimos smagiai leido laiką Vingio parke ieškodami iš anksto numatytų žygio punktų  bei atlikdami įvairias orientacines užduotis. Žygio metu budėjo med. personalas, o prieš ir po žygį vaikams su cukriniu diabetu buvo matuojama glikemija.

Viena iš orientacinio dviračių žygio šeimoms dalyvių, Žana, auginanti aštuonerių metų dukrelę su cukriniu diabetu pasakoja: „Mes gyvename tikrai gana aktyvų gyvenimą, tačiau daugelyje renginių, kuriuose yra važiuojama dviračiais visgi negalime važiuoti, nes tempas yra per didelis. Tik vaikui susirgus cukriniu diabetu net negalėjome įsivaizduoti, kad galėsime net ir tokio tipo renginiuose dalyvauti, tačiau susigyvenome ir šiandien viskas atrodo žymiai geriau. Situaciją radikaliai pakeitė insulino pompa, kuri suteikė vaikui galimybę ne tik laisviau maitintis, bet ir užsiimti aktyvia veikla bei gyventi tokį patį gyvenimą kaip ir kiti jos amžiaus vaikai.“

Apie „Diabitės“ projektą

„Diabitės“ projektas sukurtas tam, kad pagelbėtume Lietuvos vaikams, sergantiems cukriniu diabetu. Visi žinom, kaip skauda, kai įgelia bitė, sergantys vaikai tuos įgėlimus” patiria daug kartų per dieną, leisdamiesi insuliną injektoriais. Tai galima pakeisti – insulino pompa, kuri sumažina dūrių skaičių nuo 5 – 7 per parą iki 1 per 3 – 4 paras. MŪSŲ TIKSLAS – SURINKTI PINIGŲ IR NUPIRKTI INSULINO POMPAS VISIEMS NORINTIEMS LIETUVOS VAIKAMS. Projekto metu jau nupirkta 173 insulino pompos. Taip pat siekiame suburti šeimas, auginančias vaikus su cukriniu diabetu.

Paaukoti vaikučiams, sergantiems cukriniu diabetu galite interneto puslapyje www.diabites.lt.

 

1 2
+2
+2 -0
  • Cukrinis diabetas
  • Gestacinis diabetas
  • Nėščiųjų diabetas
  • II tipo cukrinis diabetas
  • Prediabetas
  • Endokrinologas
  • Vaikų endokrinologas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *