RAPHACHOLIN (dengtos tabletės)

+2

Gamintojas: Wroclawskie Zaklady Zielarskie „Herbapol” S. A., ul. Sw. Mikolaja 65/68, 50-951 Wrocław, Lenkija
Veiklioji medžiaga: Juodųjų ridikų sausasis ekstraktas, artišokų lapų tirštasis ekstraktas, dehidrocholio rūgštis, pipirmėčių eterinis aliejus
Grupė: Gerinantys virškinimą, Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Raphacholin ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Raphacholin
  3. Kaip vartoti Raphacholin
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Raphacholin
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija 

RAPHACHOLIN (dengtos tabletės). Vartojimas

1. Kas yra Raphacholin ir kam jis vartojamas

Raphacholin yra vartojamas pablogėjus virškinimui ir esant virškinimo sutrikimams (pykinimui, skrandžio skausmams, raugėjimui, pilvo pūtimui, vidurių užkietėjimui) dėl lengvo kepenų funkcijos arba tulžies pūslės susitraukimų sutrikimo.

2. Kas žinotina prieš vartojant Raphacholin

Raphacholin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jei yra sunki kepenų liga, tulžies takų ir virškinamojo trakto nepraeinamumas;
- ūmus ar chroninis gastritas ir enteritas.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Preparatas padidina tulžies sekreto išsiskyrimą todėl gali pajudėti akmenys esant tulžies akmenims. Vaistas gali būti skiriamas pacientams sergantiems tulžies pūslės ligomis tik po individualaus ištyrimo.

Jei vartojant vaistą simptomai pablogėja, reikia pasikonsultuoti su gydytoju arba kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu.

Vaikams
Vaikams jaunesniems kaip 10 metų vaisto vartoti nerekomenduojama. Šioje amžiaus grupėje naudojimas nebuvo nustatytas, kadangi nėra atitinkamų duomenų.

Kiti vaistai ir Raphacholin
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant didelėmis dozėmis su kraujospūdį mažinančias vaistais ir diuretikais, gali pasireikšti hipokalemija.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Saugumo tyrimai nėštumo ir žindymo laikotarpiu nebuvo atlikti. Kai kurios sudėtinės dalys gali patekti į motinos pieną. Be gydytojo konsultacijos nėštumo ir žindymo laikotarpiu vaistą vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Raphacholin gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Raphacholin sudėtyje yra sacharozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Raphacholin

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pasunkėjus virškinimui suaugusiems gerti po 1-3 dengtas tabletes kaip vienkartinę dozę.
Kitais virškinimo sutrikimo atvejais suaugusiems reikia gerti 1-2 dengtas tabletes 3 kartus per dieną 30 minučių po valgio.

Užkietėjus viduriams – rytą ir vakare po 2 dengtas tabletes 30 minučių prieš valgį.

Vartojimas vaikams
Pasikonsultavus su gydytoju vaistą gali vartoti vyresni kaip 10 metų vaikai po 1 dengtą tabletę 3 kartus per dieną po valgio.

Ką daryti pavartojus per didelę Raphacholin dozę
Stipriai perdozavus, pavartojus daug kartų didesnę dozę nei rekomenduojama (suvartojus keletą dozių vienu kartu) vaistas gali sukelti vėmimą, diarėją, elektrolitų netekimą, galvos skausmą, veido paraudimą, kvėpavimo sutrikimus, aritmiją, spazminius raumenų susitraukimus, nuovargį, išsekimą, pykinimą.

Perdozavimo atveju nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Raphacholin
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

RAPHACHOLIN (dengtos tabletės). Šalutinis poveikis

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Šis vaistas , kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)Gali spontaniškai pasireikšti viduriavimas, tulžies kolikai ir alerginės reakcijos į vaisto sudedamąsias dalis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

RAPHACHOLIN (dengtos tabletės). Kita informacija

5. Kaip laikyti Raphacholin

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „Exp“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Raphacholin sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra juodųjų ridikų sausasis ekstraktas, artišokų lapų tirštasis ekstraktas, dehidrocholio rūgštis, pipirmėčių eterinis aliejus. Vienoje dengtoje tabletėje yra 150 mg juodųjų ridikų šakniavaisių sausojo ekstrakto ir medicininės anglies (1:1) [Raphanus sativus L., radix (juodųjų ridikų šakniavaisių) sausojo ekstrakto (30-42:1) (ekstrakcijos tirpiklis: etanolis 85 % (V/V))], 47 mg Cynarae scolymus L., folium (artišokų lapų) tirštojo ekstrakto 2-4:1 (ekstrakcijos tirpiklis: etanolis 50 % (V/V)), 40 mg dehidrocholio rūgšties, 15 mg pipirmėčių eterinio aliejaus.
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: bulvių krakmolas, sacharozė, želatina, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas, magnio stearatas. Tabletės dangalas: sacharozė, gumiarabikas, talkas, kalcio-vandenilio fosfatas, aktyvintoji anglis.

Raphacholin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Apvalios abipusiai išgaubtos juodos spalvos dengtos tabletės.

Lizdinė plokštelė pagaminta iš aliuminio folijos ir PVC, kurioje yra 30 dengtų tablečių, kartu su pakuotės lapeliu kartono dėžutėje.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Wroclawskie Zaklady Zielarskie „Herbapol” S. A., ul. Sw. Mikolaja 65/68, 50-951 Wrocław, Lenkija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +4 / 0 +4

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +26 / 0 +26

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25