Antivakcininio judėjimo sukelta sumaištis: skiepyti ar neskiepyti?

Vasario 28, 2014 | Simonas Griškevičius
+6
+12 -6
2

Antivakcininio judėjimo sukelta sumaištis: skiepyti ar neskiepyti?

Mitas nr. 4. „Visada yra ir antroji medalio pusė…“ 

Taip, ji egzistuoja. Lygiai taip pat, kaip ir grupė žmonių, teigiančių, jog žemė yra plokščia (nesijuokite, tokių žmonių tikrai yra). Vakcinavimo efektyvumas ir saugumas yra pagrįsti daugybės mokslinių tyrimų įrodymais. Kitoje barikadų pusėje pateikiamos pusiau tiesos, dezinformacija ir falsifikuoti tyrimai. 

Grįžkime prie antivakcininio judėjimo pradininko Andrew Wakefieldo, kuris „rado“ ryši tarp autizmo ir MMR vakcinos. Jis ne tik buvo apkaltinas apgavyste, atimta jo gydytojo licencija, bet ir išsiaiškinta, kad jis gaudavo savo dalį nuo ieškinių, pateiktų vakcinų gamintojams. Beje, A. Wakefieldas buvo paruošęs patentą viengubai tymų vakcinai, iš kurios būtų praturtėjęs, kai pasitikėjimas MMR vakcina butų sunaikintas. 

Dabar galima sutikti, kad tikrai taip, vakcinavimas turi dvi puses: vienoje įrodymai ir sveikas protas, kitoje – interesų konfliktai, fanatizmas ir dezinformaciją skleidžiantys šarlatanai. 

Mitas nr. 5. „Tokios pavojingos ligos kaip poliomielitas išnyko ir vakcinų nebereikia“ 

Poliomielitas išnyko būtent dėl vakcinavimo. Tymų viruso taip pat laukė toks pats kelias – 2005 metais Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, jog Australijoje nebėra tymų infekcijos. Žmonės tapo pernelyg ramūs, nebeskyrė tiek dėmesio vakcinavimui ir virusas turėjo galimybę atsinaujinti. 

Velse šiuo metu galima stebėti tymų epidemiją. Tymais serga apie 500 vaikų. Paaiškėjo, kad dauguma jų praleido planinį MMR skiepą Andrew Wakefieldo apgavystės metu. 

Kartais skiepai tampa savo pasisekimo „įkaitais“. Jų efektyvumas pamirštamas, nes nebematome pilnų ligoninių, o į viešumą iškeliami nepageidaujami vakcinavimo poveikiai. Savaime suprantama, kad skiepai turi tam tikrus šalutinius efektus ar alergijas, kaip ir visi vaistai, tačiau būtų daug blogiau, jei nustotume skiepyti vaikus ir atkurtume ligoms palankią aplinką. 

Mitas nr. 6. „Skiepai gali pakenkti neišsivysčiusiai vaikų imuninei sistemai.“ 

„Per daug, per greitai“ jau minėtos įžymybės Jenny McCarthy koncepcija, kuri tarp mokslininkų sukėlė kruopštaus vakcinų tikrinimo bangą. Neseniai Jungtinėse Valstijose buvo paskelbta detali vaikų imunizacijos plano analizė, kurioje buvo ieškoma bet kokio žalingo skiepų poveikio. O ypač ryšio tarp skiepų ir autoimuninių ligų, astmos, priepuolių, vaikų raidos, mokymosi, dėmesio sutrikimų, autizmo. Mokslininkai patvirtino, jog vakcinavimas su šiomis ligomis nėra susijęs. 

Vakcinose, palyginti su kasdiene vaiko aplinka jam žaidžiant, valgant ir geriant, yra keliasdešimt kartų mažiau antigenų (ligos sukėlėjų). Taip pat reikėtų paminėti, jog šiuolaikiniuose skiepuose yra žymiai mažiau susilpnintų antigenų nei gamintuose seniau. Tai reiškia, jog šie skiepai turi mažiau šalutinių poveikių, bet ir jų veiksmingumas mažesnis (greičiausiai antivakcininio judėjimo „pergalė“). 

Šiais laikais pastebimas nepaaiškinamas ir nepagrįstas noras priešintis ir griauti nusistovėjusias tiesas. Žinoma, tai nėra blogas reiškinys, ypač, kai šnekama faktų ir rimtų argumentų kalba, bet kai pasitelkiamos emocijos bei persipina interesų konfliktai, tai sukelia chaosą visuomenėje. Šio straipsnio tikslas apšviesti žmones, ypač esamus ir būsimus tėvelius, kad išgirdus tam tikrą naują „tiesą“ reikėtų pasidomėti, ar ji yra Playboy zuikučio nuomonė ar visos mokslininkų bendruomenės patvirtintas faktas.

Taip pat skaitykite:
5 mitai apie skiepus vaikams »

1 2
+6
+12 -6
2
 • Gripas
 • Skiepai naujagimiams
 • Autizmas
 • Skiepai vaikams
 • Skiepai
 • Vakcinacija
 • Vakcinos
 • Vėjaraupiai

Susiję straipsniai

 • 1. Pirmiausia, bet kurio skiepo sudetyje yra ir daugiau kenksmingu cheminiu merziagu, kurios suleidus skiepui, patenka ne per skrandi ar oda, bet isvirksciamos tiesiai i krauja, kas jaunam organizmui itin pavojinga( kas be ko ir suaugusiam). Veliau tu cheminiu medziagu sankaupos skatina ivairiausias ligas.Tai jei skiepai tokie naudingi, gal galima pasiulyti budu- kaip chemikalus isvalyt is organizmo
  2. Jus teigiate, kad 2000m thiomersalis buvo pasalintas is skiepu, tai kodel asmeniskai as, skiepo nuo hepatito b ir kt skiepu sudetyje radau thiomersali(ju sudetyje nurodytas arba gamybos procese naudojamas). Beje tas pats gamintojas ta pacia vakcina parduoda su skirtinga sudetim skirtingom salims.
  3.Kodel pilietis neinformuojamas apie santykinai svariu vakcinu egzistavima, taip suteikiant jam alternatyva rinktis.
  4. Kodel pilietis ar jo tevai, nesupazindinami su realiomis vakcinos salutinemis reakcijomis, kurios realiai egzistuoja, nes yra ivardytos informaciniame lapelyje ir jos ne tik temperaturos pakilimas, mieguistumas ar dirglumas, tokios kaip- trumpalaikis ligos nuo, kurios skiepijasi susirgimo, traukuliai,alergija, paralyzius, koma, mirtis.
  5.Kodel pries suleidziant skiepa, netikrinama ar naujagimis negali buti alergiskas jo sudedamom dalim- nes baigtis gali buti tragiska, o patikra manau pogiau kainuotu, negu meginimas sugrazinti padeti atgal.
  6. Kaip gali buti vedama skiepu naudos ar zalos statistika, jeigu nei menkiausia ar rimtesne reakcija nera fiksuojama jo ligos istorijoje.Nesutikau nei zmogaus apie, kurio reakcija i skiepus butu buves irasas ligos istorijoje.
  7.Kodel issaiskejus, del skiepo iskilo gresme gyvybei, paralyzius ar mirtis, gydytojai skuba perrasineti ligos istorija, nes ‘taip jiems nurodyta’, ir taip sakant’ne protokolui’ pasako, kad tai skiepo pasekme, ‘bet jus nieko neirodysit’ (nors salutiniuose poveikiuose nurodyta).
  8.Asmeniskai as, po vieno is skiepu, pastebejau, kad mano vaikas nustojo ciausketi skiemenukais,maniau,tai isgastis, nerimas ir panasiai, taciau praejus pusmeciui to paties ciauskejimo nebuvo, tuo metu man daug kas sake, gal tau taip tik atrodo (tuomet as nieko blogo apie skiepus nenutuokiau), dar po sekancio skiepo pasireiske visi imanomi hepatito pozymiai-geltona oda, akiu obuoliai, temperatura auksta, nevalgumas, baltos ismatos viduriavimas- gydytoju reakcija, ‘a, tai normalu, jei 4 dienu nepraeis kreipkites’. O kaip gydytis-‘kuo daugiau skysciu – t.y.vandes-kudikiui, kuris tik kruti zindo. Tai kaip jam paduoti- gyd atsakymas’per jega sugirdykite’.Va per tas keturias dienas labai daug suzinojau apie skiepus, ju informaciniu lapelius, ko dar is ju galima tiketis, visas tas uz ir pries skiepus kampanijas.Nes man buvo palikta laukti tik su vandenuku ir matyti, kaip silpsta mano vaikas. Tai aciu dievui, kad nepasireiske, tos retos reakcijos i skiepa, kaip paralyzius, koma ar mirtis.
  9.Dauguma ligu, kaip irgi yra irodyta, isnyko ar pradejo, dar pries atrandant skiepa nuo tu ligu, nes pagerejo zmonijos sanitarines salygos ir higiena. Yra ir dabar daznai teigiama, kad nuo daugelio ligu apsisaugoti gera higiena- t.y ranku plovimas, o kaip parodo ivairiu saliu statisika, kas antro ar trecio rankos uzterstos fekalijomis ir kt bakterijomis(cia kalbu apie issivyciusias salis, o tokioj Indijoj, Afrikos salyse is viso baisu).Dabar dideli migraciju srautai is tu skurdziu saliu, taip pat daug turisyaujanciu, taip ligos is skurdziu saliu grizta i issivysciusias.
  10. Kodel priverstinai niekas neskkepina kaliniu, prostituciu, narkomanu, benamiu.Kodel medicininis personalas nera priverstinai skiepijamas, juk pirmas kontaktas butent su tevais ir jais. Visi kazkodel skuba naujagimi skiepyti, net neisiaiskine, kas per asmuo atejo i si pasauli, galbut jis to skiepo atlaikyt negales.
  11. Dar apie higiena- ne karta plaukiant keltu tarpPrancuzijos ir UK stebejau toki reiskini, kaip viesu wc tvarkyma- atvaziuoja su troliu,maisas siuklems, dezinfekavimo priemones, pirstines(atrodo viskas taip ir turi buti),atvaziuoja troli palieka prie atidaru duru, susirenka siuksles is kiekvieno wc, ispila, isvalo kiekviena wc(dangciai tik trankosi), pravalo grindis, uzdaro duris ir lekia iki sekanciu wc su troliu- bet visa tai atlieka su tom paciom pirstinem- tiek duris atsidare, tiek, kai siuksles nese, tiek klozetus ir grindis vale, duris uzdare ir link kitu nuleke su tom paciom pirstinem.Taip uzmetus aki rodos viskas pagal reikalavimus, bet pastebejus visa procesa supranti,kad geriau butu is viso nevales, tai svariau butu. Tokia pacia situacija stebejau LT poliklinikose ir ligoninese, o taip pat ligonineje, kur gimdziau. Galima sakyti lesu trukumas, bet daznai tai net lesu trukumas o darbdavio mentalitetas arba darbuotojo noras pavogti priemones, o gal ir tingejimas atlikti papildomus veiksmus(pvz kaip tiesiog pasikeist vandeni kibire ar neimt siukles is kibiro, ir paskui duru rankena ciupinet), o to pasekoje mikrobai is siukliadeziu, wc ir grindu persikelia ant duru rankenu, ant gydytonu ir pacientu ranku- ir pirmyn daugintis. Tai tokioj aplinkoj tikrai labai nesaugu ne tik naujagimiui, bet ir kitiems.
  12. Beje, skiepai yra pelningas biznis, kaip ir kita vaistu pramone, o verslas be reklamos ir propagandos suzlugtu. Ir kaip, zinia reklamuoja ne pacios aukciausios kokybes produktus. O kaip geriausia prastumti preke – su valstybes uznugariu.

  Sudejus visus+ir-, sunku pasitiket, kai nuo taves slepiama tiesa, skiepas suleidziamas ir jei kyla bedu yra visokiaisiais budais neigiamas skiepo saliskumas, vietoj to, kad adekvaciai ivertinus situacija.Ten,kur yra finansiniai interesai, ten ne visada viskas svaru ir aisku.

  Tas gydytojo atvejis su MMR vakcina ivairiai nusvieciamas, priklausomai nuo palaikancios puses, ir beje tai ne vieninteles studijos irodancios skiepu zala.Ir dar toks faktas neramina, kodel gydytojai, med personalas(neoficialiai kalbantis), pripazista, kad savo vaiku neskiepina.

  Visas toks elgesys kelia nepasitikejima skiepais.Taciau tevai neskiepinantys savo vaiku, turetu suprasti, kad jie atsakingi uz vaiko ir aplinkiniu apsauga.Jie turetu ugdyti gerus higienos igudzius, stiprint imuniteta, ismokt atpazint ligas nuo kuriu neskiepija, ismokt suteikt pirma pagalba, apsaugot aplinkinius nuo ligos.Jei esate tam pasiruoses, tai saunu, bet, manau daug kas ne puses to nedaro.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *