Japoniška dieta – per dvi savaites gali padėti atsikratyti iki 7 kg svorio

Gruodžio 02, 2013 | Žavinta Kiliūtė
+24
+29 -5

Nepaisant savo pavadinimo, japoniška dieta neturi jokių sąsajų su tradicine šios šalies virtuve. Manoma, kad toks pavadinimas atsirado dėl to, kad dieta buvo sugalvota vienoje Japonijos klinikoje. Kita vertus, Japonijos tradicinė virtuvė mums asocijuojasi su pakankamai sveiku ir subalansuotu maistu, todėl toks pavadinimas gali būti įvardijamas kaip rinkodaros triukas. Vis dėlto japoniška dieta šiuo metu yra viena populiariausių dietų, kurios dėka greitai netenkama nemažai svorio.

Nors japoniškos dietos ir negalime vadinti vieno produkto dieta, tačiau leidžiamų produktų kiekis yra griežtai ribojamas, o tai reiškia, kad laikantis dietos organizmas negauna pakankamai maistingųjų medžiagų. Todėl jos nepatariama laikytis žmonėms, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis ir kurių aukštas kraujo spaudimas, nes kasdien teks gerti kavą, kuri ne tik tonizuoja, bet ir neigiamai veikia kraujagyslių sistemą.

Be to, japoniškos dietos griežtai draudžiama laikytis moterims, maitinančioms kūdikius, nes ji stipriai paveikia organizmą. Iš leidžiamų vartoti produktų organizmas negauna pakankamai vitaminų ir maistingųjų medžiagų, todėl tai gali neigiamai paveikti sveikatą. Japoniška dieta beveik nekaloringa, todėl jei esate fiziškai aktyvus ar dirbate įtemptą protinį darbą, galite greitai pajusti silpnumą, jėgų sumažėjimą, sunkumą susikoncentruoti.

„Prieš pradedant laikytis japoniškos dietos, iš anksto reikia paruošti organizmą, kad jis nepatirtų šoko...“ Pasiruošimas japoniškai dietai ir jos taisyklės

Prieš pradedant laikytis japoniškos dietos, iš anksto reikia paruošti organizmą, kad jis nepatirtų šoko, kai pakeisite suvartojamo maisto racioną ir kiekį. Todėl dar savaitę prieš pradedant laikytis dietos reikia palaipsniui mažinti maisto porcijas. Taigi, kokios yra dietos taisyklės, kurių laikantis rezultatai bus išties veiksmingi?

 • pamirškite cukrų, druską, konditerijos gaminius ir alkoholinius gėrimus. Juos vartoti griežtai draudžiama, nes net mažas jų kiekis gali turėti neigiamos įtakos metant svorį;
 • turite nuodugniai sekti dietos valgiaraštį ir vartoti tik tuos produktus, kurie leidžiami, jų nekaitalioti ir nekoreguoti japoniškos dietos meniu;
 • taip pat draudžiama keisti dienas vietomis;
 • reikia gerti daug skysčių – per dieną 1,5–2 l mineralinio negazuoto vandens;
 • dietos negalite kartoti dažniau nei 2–3 kartus per metus;
 • rekomenduojama papildomai gerti vitaminų ar maisto papildų, kad organizmas gautų visas reikalingas medžiagas ir nenusilptų imuninė sistema.

„Normalizuoti svorį galima ir valgant visus norimus produktus. Jums tereikia skaičiuoti valgomo maisto kilokalorijas ir stengtis neviršyti rekomenduojamos dienos kilokalorijų normos.“

Plačiau apie populiariausias dietas:
Idealios figūros link. Trys populiariausios dietos »

Japoniškos dietos meniu

1 diena

Pusryčiai: puodelis juodos kavos.
Pietūs: du kietai virti kiaušiniai, kopūstų (rekomenduojama virtų) salotos su šlakeliu aliejaus ir stiklinė pomidorų sulčių.
Vakarienė: virta arba troškinta žuvis.

2 diena

Pusryčiai: puodelis juodos kavos ir džiūvėsėlis.
Pietūs: troškinta arba virta žuvis, vaisių arba kopūstų salotos su šlakeliu augalinio aliejaus.
Vakarienė: 100 g virtos jautienos ir kefyro stiklinė.

3 diena

Pusryčiai: puodelis juodos kavos ir džiūvėsėlis.
Pietūs: vidutinio dydžio aliejuje apkeptas patisonas.
Vakarienė: du kietai virti kiaušiniai, 200 g virtos jautienos ir šviežių kopūstų salotos su šlakeliu augalinio aliejaus.

4 diena

Pusryčiai: puodelis juodos kavos.
Pietūs: virtas kiaušinis ir trys virtos morkos su aliejumi bei 15 g kieto sūrio.
Vakarienė: vaisiai.

5 diena

Pusryčiai: žalia morka apšlakstyta citrinos sultimis.
Pietūs: virta arba troškinta žuvis ir pomidorų sulčių stiklinė.
Vakarienė: vaisiai.

1 2
+24
+29 -5
 • Japoniška dieta
 • Japonų dieta
 • Dietologai
 • Nutukimas
 • Antsvoris
 • Bulimija
 • Anoreksija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *