Kaip išvengti kalėdinio streso?

Gruodžio 09, 2014 | Aurika Kolpakovaitė
+6
+6 -0

Kalėdinis stresas – kaip jo išvengti?

Saugokite save, nepervarkite ir planuokite 

Nepamirškite, kad prasta sveikata lemia blogą nuotaiką. Kad nekankintų neigiamos emocijos, reikėtų pakankamai laiko skirti miegui, poilsiui, mėgstamai veiklai, tinkamai mitybai, fiziniam aktyvumui. Jei iki Kalėdų dirbsite be ramaus poilsio, per Kalėdas jausitės išsekę kaip po ilgo maratono. Kad artėjančios šventės paskutinę akimirką neužgriūtų gausybe rūpesčių, kai ką galite susiplanuoti ir atlikti iš anksto. 

5 patarimai, norintiesiems išvengti kalėdinio streso 

 1. Jei planuojate nudžiuginti savo artimuosius ir toli iškeliavus draugus kalėdiniais atvirukais, pradėkite juos ruošti kuo anksčiau. Palikę šį darbą paskutinei minutei, jausitės susierzinę, kad turite skubėti, atvirukus rinksite atmestinai, be džiaugsmo. Dabar pats metas rūpintis kalėdiniais sveikinimais. O jei kurį vakarą paskirtumėte kalėdinių atvirukų kūrimui, atitrūktumėte nuo rutinos ir pajustumėte artėjančių švenčių džiugesį. 
   
 2. Jei turite didelę šeimą, plačią giminę ir daug draugų, jūsų piniginė švenčių metu gali smarkiai ištuštėti. Kad sutikus Naujus metus nereikėtų gyventi vien kruopomis, iš karto nuspręskite, kaip sveikinsite artimuosius. Galite su jais susitarti,kad dovanas pirksite tik vaikams, kad trauksite burtus, su kuo keisitės dovanomis, arba nusistatykite sumą, už kurią ruošite staigmeną. Juk svarbiausia parodyti dėmesį ir nudžiuginti, o tai galite padaryti ir neišleidę visų metų santaupų. Dar viena galimybė – keistis pačių darytomis dovanomis! 
   
 3. Būkite supratingi ir pasidalinkite pareigomis. Neapkraukite vieno žmogaus atlikti visų darbų: supirkti dovanas, paruošti stalą, papuošti eglutę, sutvarkyti namus, sugalvoti vakaro programą. Kalėdos – šventė visiems, taigi jai ruoškitės draugiškai. Įdarbinkite ir mažuosius – jie gali nupiešti atvirukus ar sukurti eglutei žaisliukus, padėti dengti stalą ar sugalvoti kokį žaidimą vakarui. Ruošimasis šventei padės pajusti bendrumo jausmą ir išmokti dalintis pareigomis.
   
 4. Kam patikėti šventinės vakarienės ruošą – kiekvienos šeimos reikalas. Jei jūsų mama ar močiutė yra gaminimo virtuozės ir kasmet ruošia šventinius patiekalus, puiku. Tačiau prieš šventes visi turime daug reikalų ir darbų, todėl galite susitarti, kad kiekvienas pagaminsite po šventinį patiekalą ar kitaip prisidėsite prie šventinės vakarienės. 
   
 5. Prieš Kalėdas visi suskumba pirkti dovanas, todėl nebūkite naivūs ir nesitikėkite, kad jūs vieninteliai „šukuosite“ parduotuves. Kad dovanų pirkimas nesukeltų pykčio protrūkio ir nuovargio, iš anksto apgalvokite, ką pirksite (galite pasiruošti dovanų sąrašą), ir tikslingai to ieškokite. Bastydamiesi po didžiausias parduotuves su daugybe kitų žmonių be išankstinio tikslo, greitai pavargsite ir tapsite dirglūs. 

Kalėdos – gražus metas, tad pasistenkime nebūti pikti, dalinkimės šiluma ir daugiau šypsokimės. Būkime atidūs vieni kitiems, valdykime savo emocijas ir planuokime. Gyvenimas susideda iš smulkmenų, tad tokie dalykai, kaip dovanų ieškojimas ar ruošimasis šventėms, neturėtų kelti nepasitenkinimo ar niūrių minčių. Juk viskas priklauso nuo mūsų požiūrio ir vertybių. Jaukaus ruošimosi žiemos šventėms! 

Taip pat skaitykite:
Kas yra stresas ir kaip jį suvaldyti? »
Kaip nepersivalgyti per šventes? Naudingi patarimai »
„Klausk eksperto“. Kodėl nebesugebu suvaldyti stresinių situacijų? »

1 2
+6
+6 -0
 • Įtampos tipo galvos skausmai
 • Stresas
 • Nerimas
 • Psichologai
 • Pyktis
 • Šventės

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *