Regos korekcija lazeriu. Konsultuoja mikrochirurgas Paulius Rudalevičius. Užkulisiai!

Balandžio 20, 2015 | Reklama
+79
+81 -2
6

Pacientės akių refrakcijos nustatymas

Kas dabar vyksta? 

Tai plyšinė lempa – specialus mikroskopas, kuriuo nustatome pacientės akių refrakciją. Taip pat matuojame akių spaudimą. 

Tatjana. Au! Kas ten buvo?
Gydytojas Paulius. Neišsigąskit, papūs vėjas keletą kartų. Neįsitempkit.
Tatjana. Mano akys labai jautrios…
Gydytojas Paulius. Atmerkit akeles, žiūrėkite tiesiai.
Tatjana. Ir vėl šaus?
Gydytojas Paulius. Taip, trečią kartą ir viskas. Vėl padėkite smakrą ir žiūrėkite tiesiai. Na va, gerai, ačiū. Kokio stiprumo kontaktinius lęšius nešiojat?
Tatjana. Atrodo, minus 7,5…
Gydytojas Paulius. Abiejų akių?
Tatjana. Taip. 

Ar galite daryti kokias nors pirmines išvadas apie pacientės akis? 

Trumparegių akis yra specifinė dėl savo trumpumoTatjanos akys mato, jos yra normalios, nervas sveikas. Kaip atrodo tinklainė, dar pamatysim, bet matome, kad ji egzistuoja. Lęšiukas taip pat. Taigi viskas, ko reikia akiai, – savo vietoje. Vis dėlto pati Tatjanos akis yra šiek tiek ilgesnė negu standartinė. Įsivaizduokit, jeigu turėtumėt teleskopą ir stebėtumėt dangų, būtų svarbu, kokio jis ilgio. Jeigu vienokio – matytumėt vienaip, jeigu jį pareguliuotumėt, matytumėt kitaip. Visų trumparegių akis yra šiek tiek ilgesnė. Tas „šiek tiek“ skaičiuojamas milimetrais. Bet kiekvienas milimetras akyje reiškia labai daug, nes pati akis iš esmės yra maža. 

Trumparegių akies atstumas nuo ragenos iki svarbių ląstelių, kurios siunčia signalą į smegenis, yra šiek tiek pratemptas. Pro rageną ir lęšiuką prasiskverbianti šviesa susikerta akies stiklakūnio ertmėje ir susifokusuoja dar nepasiekusi tų ląstelių. Kai užsidedate akinius su minusiniais lęšiais, akies optika ne taip stipriai laužia šviesą. Ji susikerta truputį toliau – tiesiai ant tinklainės receptorių, tų ląstelių, kurių reikia šviesai pajausti. Kai akinius pakeliate ar išsiimate kontaktinius lęšius, matote prastai, užsidedate – iš karto matote geriau. 

Kai tokia akis susiformuoja, ji paprastai daugiau ir nebeauga, bet niekad ir nesumažėja. Tokie dalykai gali būti determinuoti genetiškai. Nebūtinai jūsų tėveliai turėjo būti trumparegiai, bet gal kažkas iš senelių ar prosenelių turėjo refrakcijos sutrikimų. 

1 2 3 4 5
+79
+81 -2
6
  • Toliaregystė
  • Trumparegystė
  • Regėjimas
  • Astigmatizmas
  • Oftalmologas
  • Akių klinika
  • Regos korekcija lazeriu
  • Lazerinė regos korekcija
  • Akių gydymas lazeriu

Susiję straipsniai

  • Jau ilgą laiką galvoju darytis tokią operaciją, nes mano akys, švelniai tariant, ne po karo lauką skirtos lakstyti, o tyliai medituoti. Bėda ta, kad dažniausiai informacija apie šią procedūrą pateikiama itin sausai – pacientas turi būti toks ir anoks, o kaina bus tokia ir anokia. Šis straipsnis visai kitoks. Ačiū medguru komandai ir šiam puikiam gydytojui už šviežią, įdomią ir interaktyvią informaciją – klausimų lieka vis mažiau, nors ir neprisiruošiu pats konsultuotis su gydytojais.
    Linkėjimai ir pačiam P. Rudalevičiui – tiesiog puikūs atsakymai.
    Sėkmės ir laukiu kitų straipsnių!

  • Apie operaciją lazeriu pagalvodavau jau seniai, tačiau mane vis atkalbėdavo mano akių gydytoja. Mano abi akys yra po -1, tad palyginus su Tatjanos tik vieni juokai, tačiau vis tiek jaučiu diskomfortą. Nors atrodo, kad ši operacija būtų geras būdas atsisakyti akinių ir lešių, kurie paskutiniu metu vis labiau trukdo.
    Visgi išlieka klausimas, kokia tikimybė, kad rega toliau neprastės jau po operacijos?

  • Uz.dariau ir nesigailiu!!
    Visos akiu gydytojos ta pati sako:) man gydytojas kuris dare operacija sake o tavo akiu gydytoja gali garantuot kad be operacijos akys tavo neprastes ir kaf negres aoakimas ar visiskas nusilpimas akiu?niekas nieko negali garantuoti kas susije su tavo kunubir sveikata. Beveik 10 metu jau kaip po operacijos ir akys geros

  • Apie regėjimo korekciją lazeriu girdėjau įvairių nuomonių – nuo „visiškai pakeitė mano gyvenimą” iki „siaubas, negalima to darytis”. Kadangi mano pačios regėjimas -6 abiejų akių, tai su malonumu perskaičiau šitą straipsnį, atsakė man į daug klausimų. Taip ir reikia žmonėms rašyti apie mediciną – aiškiai ir suprantamai 🙂

  • gal galetu kas bent parasyt kiek panasiai kainuoja toks malonumas,bent jau nuo iki…

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *