Regos korekcija lazeriu. Konsultuoja mikrochirurgas Paulius Rudalevičius. Užkulisiai!

Balandžio 20, 2015 | Reklama
+79
+81 -2
6

Ragenos žemėlapiai itin svarbūs atliekant lazerinę regos korekciją

O kam reikalingi ragenos žemėlapiai? 

Vieni žemėlapiai parodo ragenos storį: iš jų sužinome, kokio storio ragena yra centre ir kokio periferijoje. Iš kitų žemėlapių sužinome paciento ragenos gaubtumą. Dar matome, kaip ragena atrodo iš vidaus. Kiti žemėlapiai įvertina galimus patologinius ragenos pakitimus ir audinio silpnumą, kurio kitomis diagnostinėmis priemonėmis objektyviai įvertinti negalime. Atlikus šiuos matavimus sužinome ribas, kurių turime laikytis planuodami lazerinę korekciją. 

Pacientės Tatjanos ragena atrodo gerai, ragenos storis yra 535 mikronai. Ragena truputi plonesnė nei vidutinio storio. Matome vienos dioptrijos rageninį astigmatizmą. Patologinių pakitimų ragenos stromoje ir vidiniame paviršiuje nėra. 

Gydytojas Paulius. O jūs kokius nors akinukus turite?
Tatjana. Taip, bet man nuo jų dažniausiai svaigsta galva.
Gydytojas Paulius. O akinukai cilindriniai?
Tatjana. Deja, nežinau… Negaliu pasakyti. 

Ar šio etapo tyrimų rezultatai svarbiausi? 

Pagrindinis ištyrimas prieš lazerinę korekciją yra ragenos topogramos vertinimas. Vis dėlto visi kiti tyrimai taip pat labai svarbūs, bet šitas – vienas svarbiausių. Jeigu jo nebūtų, negalėtume priimti sprendimo dėl regos korekcijos lazeriu. Vien plika akimi žiūrėdami į rageną, negalime nusakyti jos realaus storio ir stiprumo.

Vyzdžių plėtimas specialiais lašais

III etapas. Regos tyrimas ir akių refrakcijos nustatymas 

Gydytojas Paulius. Šie lašai šiek tiek pagraužia akis. Kadangi jūsų akys jautrios, įspėju, kad pagrauš stipriau, bet trumpai. Pažiūrėkit į viršų. Dabar užsimerkit.
Tatjana. Aaa…
Gydytojas Paulius. Dar kartelį į viršų pasižiūrėkit ir atmerkit akeles. Taip, dabar švelniai užsimerkit. 

O kas dabar vyksta? 

Plečiame vyzdžius. Šie vyzdžius plečiantys lašai šiek tiek griaužia, bet trumpai. Kitiems pacientams ne itin griaužia, kitiems – labiau. Dėl to ir tas tušas pradeda bėgti… (šypsosi) Dabar kurį laiką teks palaukti, kol vyzdžiai išsiplės, apie 20 min. 

Išsiplėtus Tatjanos vyzdžiams, keliavome į kitą kabinetą, kur gydytojas nustatė pacientės akių refrakciją.

1 2 3 4 5
+79
+81 -2
6
 • Toliaregystė
 • Trumparegystė
 • Regėjimas
 • Astigmatizmas
 • Oftalmologas
 • Akių klinika
 • Regos korekcija lazeriu
 • Lazerinė regos korekcija
 • Akių gydymas lazeriu

Susiję straipsniai

 • Jau ilgą laiką galvoju darytis tokią operaciją, nes mano akys, švelniai tariant, ne po karo lauką skirtos lakstyti, o tyliai medituoti. Bėda ta, kad dažniausiai informacija apie šią procedūrą pateikiama itin sausai – pacientas turi būti toks ir anoks, o kaina bus tokia ir anokia. Šis straipsnis visai kitoks. Ačiū medguru komandai ir šiam puikiam gydytojui už šviežią, įdomią ir interaktyvią informaciją – klausimų lieka vis mažiau, nors ir neprisiruošiu pats konsultuotis su gydytojais.
  Linkėjimai ir pačiam P. Rudalevičiui – tiesiog puikūs atsakymai.
  Sėkmės ir laukiu kitų straipsnių!

 • Apie operaciją lazeriu pagalvodavau jau seniai, tačiau mane vis atkalbėdavo mano akių gydytoja. Mano abi akys yra po -1, tad palyginus su Tatjanos tik vieni juokai, tačiau vis tiek jaučiu diskomfortą. Nors atrodo, kad ši operacija būtų geras būdas atsisakyti akinių ir lešių, kurie paskutiniu metu vis labiau trukdo.
  Visgi išlieka klausimas, kokia tikimybė, kad rega toliau neprastės jau po operacijos?

 • Uz.dariau ir nesigailiu!!
  Visos akiu gydytojos ta pati sako:) man gydytojas kuris dare operacija sake o tavo akiu gydytoja gali garantuot kad be operacijos akys tavo neprastes ir kaf negres aoakimas ar visiskas nusilpimas akiu?niekas nieko negali garantuoti kas susije su tavo kunubir sveikata. Beveik 10 metu jau kaip po operacijos ir akys geros

 • Apie regėjimo korekciją lazeriu girdėjau įvairių nuomonių – nuo „visiškai pakeitė mano gyvenimą“ iki „siaubas, negalima to darytis“. Kadangi mano pačios regėjimas -6 abiejų akių, tai su malonumu perskaičiau šitą straipsnį, atsakė man į daug klausimų. Taip ir reikia žmonėms rašyti apie mediciną – aiškiai ir suprantamai 🙂

 • gal galetu kas bent parasyt kiek panasiai kainuoja toks malonumas,bent jau nuo iki…

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *