Ką svarbu žinoti apie antivarikozines kojines?

Gegužės 15, 2018 | L.Varanavičienė
+2
Ką svarbu žinoti apie antivarikozines kojines?

 

Kompresinės kojinės ir pėdkelnės skiriamos pacientams, sergantiems varikoze skirtingose ligos etapuose. Be to, jas rekomenduojama dėvėti visoms nėščioms moterims profilaktiniais sumetimais, o ypač turinčioms polinkį į varikozines venas, nes gimdymo metu apkrova kūnui, įskaitant venas, yra milžiniška. Nėščiųjų  apatinis trikotažas turi didesnį oro pralaidumą ir  elastinį įdėklą viršutinėje pėdkelnių dalyje pilvo srityje.

Kadangi išsiplėtusios venos diagnozuojamos ir vyrams, jiems gaminami specialūs modeliai. Iš esmės tai yra kojinės iki kelio atvirais pirštais. Vyrų kojinės nuo varikozės gali siekti ir juosmenį: jos panašios į vienos kojos pėdkelnes. Taigi, jei pažeista viena koja, galite įsigyti tik vieną kojinę.

Dažniausiai esant lėtiniam venų nepakankamumui, rekomenduojamos pėdkelnės. Jos ne tik efektyviai kovoja su liga, bet ir  estetiškai atrodo, neslysta žemyn ir aptraukia kojas.

Kompresinės kojinės gaminamos iš elastingų medžiagų: nailono, mikropluošto, medvilnės pluošto arba lycros. Gerai, jei sudėtyje yra natūralių medžiagų: tokiuose produktuose kojoms bus patogiau. Išvaizda jos beveik nesiskiria nuo įprastų kojinių ir pėdkelnių:  neturi siūlių, gerai praleidžia orą ir malonios kojų odai.

"Rekomenduojama kasmet profilaktiškai apsilankyti pas flebologą, kuris paskirs reikiamą gydymo formą ir būdą. Kompresijos terapija turėtų būti atliekama lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu."

Visas antivarikozines pėdkelnes galima suskirstyti į profilaktines ir gydančiąsias.

-profilaktinės. Pirmuoju atveju trikotažas yra skirtas ligos profilaktikai ir yra rekomenduojamas žmonėms, turintiems paveldimą polinkį, taip pat dirbantiems darbą, susijusį su ilgalaikėmis statinėmis apkrovomis. Tokios kojinės patariamos pardavėjams ir mokytojams, kirpėjams ir kitų profesijų atstovams, kurie ilgą laiką turi stovėti ar sėdėti. Taip pat daug keliaujantiems automobiliu, lėktuvu. Jos sukuria mažą suspaudimą, kurio pakanka išvengti skysčių kaupimuisi čiurnos srityje ir  edemos kilimui. Gali būti 140 denų, 330 denų, su apspaudimu iki 18mmHg.

- jei asmeniui diagnozuoti kraujotakos sutrikimai, jau reikia įsigyti gydomąsias kompresines kojines.  Gydomosios kompresinės kojinės ties čiurna yra stipresnio suspaudimo nei profilaktinės.

Pagal suspaudimą jos dar skirstomos į 4 kompresines klases:

1 klasė . Sukuria suspaudimą iki 23 mm Hg.  Ją gali dėvėti žmonės, turintys pradinių ligos požymių: kai venos tampa matomos, yra kojų skausmai ir patinimas.

2 klasė. Suspaudimas neviršija 33 mm Hg. Tinka pacientams, sergantiems vidutine ligos stadija bei tromboflebito gydymui. Nuo antros klasės skiriamos gydytojo. Rekomenduojama kasmet profilaktiškai apsilankyti pas flebologą, kuris paskirs reikiamą gydymo formą ir būdą. Kompresijos terapija turėtų būti atliekama lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu.

3 klasė. Paskirstytasis slėgis siekia 45 mm Hg. Jis rekomenduojamas sunkiems veninio nepakankamumo simptomams, taip pat po venų operacijų.

4 klasė. Suspaudimas nuo 49 mm Hg ir aukštesnis. Naudojamas giliųjų venų ligoms gydyti.

Kojinių paskirstytas spaudimas (didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėjantis kylant į viršų) stimuliuoja kraujotaką, padeda kraujui sugrįžti į širdį, apsaugo nuo kojų tinimo bei venų trombų susidarymo. Kompresinė terapija sustabdo venų ligų progresavimą, mažina komplikacijų riziką.


Kaip pasirinkti kojines  lėtiniam venų nepakankamumui gydyti?

Gydomojo trikotažo gaminio pakuotėje turi būti nurodyta jo suspaudimo klasė ir maksimalus slėgis mm Hg.  Jei ant gaminio pakuotės nurodytas tik gaminio storis, tai yra įprastos kojinės ir jos neturės jokio gydomojo poveikio.

Jei kojinės  venų išsiplėtimui gydyti bus per didelės ar per mažos, suspaudimas bus neteisingai paskirstytas, todėl nepasireikš pilnas jų dėvėjimo terapinis poveikis. Trikotažo parinkimui atliekami specialūs kojų matavimai ir pagal dydžių lenteles  konsultantai parenka tinkamas kojines ar pėdkelnes.

Nešiojimo ir priežiūros ypatybės

Kojinės maunamos ryte, o nuimamos prieš miegą, kad kojos "pakvėpuotų" ir pailsėtų. Kojinė pirmiausia užtempiama  ant rankos ir išverčiama. Į gautą  "namelį" dedama pėda. Kojinė verčiama ir tempiama palaipsniui aukštyn.

Gydomąsias kojines plaukite tik rankiniu būdu vandenyje, kurio temperatūra neturi viršyti 40 laipsnių. Per jėgą negręžkite. Džiovinkite toliau nuo tiesioginių šilumos šaltinių.

Renkantis produktus, teikite pirmenybę kokybiškiems  patikimų gamintojų produktams. Keisti pėdkelnes, esant varikozei, teks kas 3-6 mėnesius.

 

+2
  • Varikozė
  • Kojų venų trombozė
  • Neramių kojų sindromas
  • Kraujotakos gerinimas
  • Kojų venų operacijos
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas biologiniais klijais

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Kaip susidoroti su stresu: greiti ir ilgalaikiai sprendimai
Kaip susidoroti su stresu: greiti ir ilgalaikiai sprendimai Stresas gali būti naudingas tuomet, kai reikia greitos reakcijos ir energijos kažkam atlikti, tačiau, jei jūsų palydovas – nuolatinis stresas, tuomet reikėtų susirūpinti. Nuolat kamuojantis stresas gali tapti įvairių ligų bei skausmų priežastimi. Tiesa, dėl streso sukeltų skausmų dažniausiai skundžiasi moterys: ypač dažnai... +2 / 0 +2
Celiakija: liga, kuri grasina nevaisingumu.
Celiakija: liga, kuri grasina nevaisingumu. Dar visai neseniai nebuvo žinoma, kad glitimas gali būti kenksmingas. Dabar, atvirkščiai, žmonės, neatlikę jokių tyrimų, dažnai laikosi beglitiminės dietos. Tai labai apsunkina tolesnę diagnozę. +8 / 0 +8
Kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia
Kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia Prisipažinkite, kiek kartų slapta esate pagalvoję apie priešingos lyties atstovą, apie tai, kaip smagu būtų su juo bent trumpam praleisti laiką? Ir visai nesvarbu, ar prie kavos puodelio, ar miegamajame? Nieko blogo, kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia...Tačiau, ką daryti tuomet, kai kūnas nori ir sąžinė leidžia? Ar... +49 / -2 +47
Mesti rūkyti niekada nevėlu
Mesti rūkyti niekada nevėlu „Jau pakenkiau savo kūnui, tad nebėra prasmės mesti rūkyti. Vis tiek sveikas nebebūsiu“, – taip dažnai galvoja rūkantys žmonės, o ypač tie, kurie rūko daug metų. Tačiau jie klysta. Tyrimai atskleidė, kad pagerėjusia sveikata ir ilgesne gyvenimo trukme džiaugiasi net ir tie, kurie šio įpročio atsikratė po kelių... +31 / 0 +31
10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui
10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip... 1 +26 / 0 +26
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė Homeopatija yra pseudomokslas, o homeopatiniai vaistai neveikia. Jų magiškas poveikis tėra placebo efektas. Deja, tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje homeopatinių preparatų pardavimai farmacijos įmonėms atneša milžiniškus pelnus, todėl apie homeopatiją viešai ir tiesiai kalbėti vengiama. Pacientai dažnai maišo homeopatiją su... 10 +46 / -23 +23
Povilas Petrauskas: „Koučingas – tai ilga kelionė į save“
Povilas Petrauskas: „Koučingas – tai ilga kelionė į save“ Atrodytų, kad Povilas Petrauskas turėtų kalbėti vien klausimais, juk jis – pripažintas koučingo specialistas. Tačiau šįkart Povilas pasiryžęs atsakyti į visus mums (tikimės, kad ir jums!) rūpimus klausimus – apie laimę, milijonus ir lietuvišką požiūrį į saviugdą. 3 +21 / 0 +21
20 neįtikėtinų faktų apie seksą, kuriuos turi žinoti kiekvienas
20 neįtikėtinų faktų apie seksą, kuriuos turi žinoti kiekvienas Manotės išmanantys viską, kas tik žinoma apie seksą? Pagalvokite dar kartą! Šie 20 įdomų faktų apie seksą gali priversti pakeisti nuomonę. +22 / -2 +20
Kavos poveikis organizmui. Pasiklydę tarp mitų ir tiesos
Kavos poveikis organizmui. Pasiklydę tarp mitų ir tiesos Apie kavos poveikį organizmui dažniausiai galima išgirsti dvi priešingas nuomones. Pirmoji – kava turi daug neigiamų savybių ir jos derėtų atsisakyti. Antroji – saikingai geriama kava ne tik nekenkia, bet ir teigiamai veikia mūsų sveikatą. Kurią pusę palaikyti ir kaip elgtis, kai bičiulis pakviečia puodeliui kavos? Rinktis... 6 +24 / -5 +19
Skaudinantis taupumas
Skaudinantis taupumas Gyvenime yra daug dalykų, kurie mus skaudina: melas, išdavystė, pavydas...bet ar kada nors susimąstėte, jog skaudinti gali ir taupumas? Ne vietoje ir ne laiku noras sutaupyti išties gali sukelti itin nemalonių jausmų bei pasekmių. Pavyzdžiui, jei pradedate taupyti sveikatos sąskaita. Štai keletas pavyzdžių iš gyvenimo. +18 / 0 +18