Ką svarbu žinoti apie antivarikozines kojines?

Gegužės 15, 2018 | L.Varanavičienė
+2
Ką svarbu žinoti apie antivarikozines kojines?

 

Kompresinės kojinės ir pėdkelnės skiriamos pacientams, sergantiems varikoze skirtingose ligos etapuose. Be to, jas rekomenduojama dėvėti visoms nėščioms moterims profilaktiniais sumetimais, o ypač turinčioms polinkį į varikozines venas, nes gimdymo metu apkrova kūnui, įskaitant venas, yra milžiniška. Nėščiųjų  apatinis trikotažas turi didesnį oro pralaidumą ir  elastinį įdėklą viršutinėje pėdkelnių dalyje pilvo srityje.

Kadangi išsiplėtusios venos diagnozuojamos ir vyrams, jiems gaminami specialūs modeliai. Iš esmės tai yra kojinės iki kelio atvirais pirštais. Vyrų kojinės nuo varikozės gali siekti ir juosmenį: jos panašios į vienos kojos pėdkelnes. Taigi, jei pažeista viena koja, galite įsigyti tik vieną kojinę.

Dažniausiai esant lėtiniam venų nepakankamumui, rekomenduojamos pėdkelnės. Jos ne tik efektyviai kovoja su liga, bet ir  estetiškai atrodo, neslysta žemyn ir aptraukia kojas.

Kompresinės kojinės gaminamos iš elastingų medžiagų: nailono, mikropluošto, medvilnės pluošto arba lycros. Gerai, jei sudėtyje yra natūralių medžiagų: tokiuose produktuose kojoms bus patogiau. Išvaizda jos beveik nesiskiria nuo įprastų kojinių ir pėdkelnių:  neturi siūlių, gerai praleidžia orą ir malonios kojų odai.

"Rekomenduojama kasmet profilaktiškai apsilankyti pas flebologą, kuris paskirs reikiamą gydymo formą ir būdą. Kompresijos terapija turėtų būti atliekama lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu."

Visas antivarikozines pėdkelnes galima suskirstyti į profilaktines ir gydančiąsias.

-profilaktinės. Pirmuoju atveju trikotažas yra skirtas ligos profilaktikai ir yra rekomenduojamas žmonėms, turintiems paveldimą polinkį, taip pat dirbantiems darbą, susijusį su ilgalaikėmis statinėmis apkrovomis. Tokios kojinės patariamos pardavėjams ir mokytojams, kirpėjams ir kitų profesijų atstovams, kurie ilgą laiką turi stovėti ar sėdėti. Taip pat daug keliaujantiems automobiliu, lėktuvu. Jos sukuria mažą suspaudimą, kurio pakanka išvengti skysčių kaupimuisi čiurnos srityje ir  edemos kilimui. Gali būti 140 denų, 330 denų, su apspaudimu iki 18mmHg.

- jei asmeniui diagnozuoti kraujotakos sutrikimai, jau reikia įsigyti gydomąsias kompresines kojines.  Gydomosios kompresinės kojinės ties čiurna yra stipresnio suspaudimo nei profilaktinės.

Pagal suspaudimą jos dar skirstomos į 4 kompresines klases:

1 klasė . Sukuria suspaudimą iki 23 mm Hg.  Ją gali dėvėti žmonės, turintys pradinių ligos požymių: kai venos tampa matomos, yra kojų skausmai ir patinimas.

2 klasė. Suspaudimas neviršija 33 mm Hg. Tinka pacientams, sergantiems vidutine ligos stadija bei tromboflebito gydymui. Nuo antros klasės skiriamos gydytojo. Rekomenduojama kasmet profilaktiškai apsilankyti pas flebologą, kuris paskirs reikiamą gydymo formą ir būdą. Kompresijos terapija turėtų būti atliekama lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu.

3 klasė. Paskirstytasis slėgis siekia 45 mm Hg. Jis rekomenduojamas sunkiems veninio nepakankamumo simptomams, taip pat po venų operacijų.

4 klasė. Suspaudimas nuo 49 mm Hg ir aukštesnis. Naudojamas giliųjų venų ligoms gydyti.

Kojinių paskirstytas spaudimas (didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėjantis kylant į viršų) stimuliuoja kraujotaką, padeda kraujui sugrįžti į širdį, apsaugo nuo kojų tinimo bei venų trombų susidarymo. Kompresinė terapija sustabdo venų ligų progresavimą, mažina komplikacijų riziką.


Kaip pasirinkti kojines  lėtiniam venų nepakankamumui gydyti?

Gydomojo trikotažo gaminio pakuotėje turi būti nurodyta jo suspaudimo klasė ir maksimalus slėgis mm Hg.  Jei ant gaminio pakuotės nurodytas tik gaminio storis, tai yra įprastos kojinės ir jos neturės jokio gydomojo poveikio.

Jei kojinės  venų išsiplėtimui gydyti bus per didelės ar per mažos, suspaudimas bus neteisingai paskirstytas, todėl nepasireikš pilnas jų dėvėjimo terapinis poveikis. Trikotažo parinkimui atliekami specialūs kojų matavimai ir pagal dydžių lenteles  konsultantai parenka tinkamas kojines ar pėdkelnes.

Nešiojimo ir priežiūros ypatybės

Kojinės maunamos ryte, o nuimamos prieš miegą, kad kojos "pakvėpuotų" ir pailsėtų. Kojinė pirmiausia užtempiama  ant rankos ir išverčiama. Į gautą  "namelį" dedama pėda. Kojinė verčiama ir tempiama palaipsniui aukštyn.

Gydomąsias kojines plaukite tik rankiniu būdu vandenyje, kurio temperatūra neturi viršyti 40 laipsnių. Per jėgą negręžkite. Džiovinkite toliau nuo tiesioginių šilumos šaltinių.

Renkantis produktus, teikite pirmenybę kokybiškiems  patikimų gamintojų produktams. Keisti pėdkelnes, esant varikozei, teks kas 3-6 mėnesius.

 

+2
  • Varikozė
  • Kojų venų trombozė
  • Neramių kojų sindromas
  • Kraujotakos gerinimas
  • Kojų venų operacijos
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas biologiniais klijais

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3
Kaip lengviau atsikelti ryte?
Kaip lengviau atsikelti ryte? Šešta valanda ryto. Ausis pasiekia pats nemaloniausias garsas – skamba žadintuvas. Šįryt jau trečią kartą. „Nusnausiu dar 5 minutes ir jau tikrai kelsiuos“, – dažnas meluoja sau. Kelis kartus atidėlioję, galiausiai išsikrapštome iš lovos, tačiau dar visą pusdienį jaučiamės mieguisti... +55 / -3 +52
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Pavasarį daugelis ima ieškoti ne tik patogių sportinių batelių, bet ir avalynės kasdienai ar šventei. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir mažiausiųjų. Parinkti tinkamą vaikišką avalynę ne taip jau paprasta. Kiekvieno žmogaus pėda – unikali, tad nuo mažų dienų nešiojant netinkamus batus žalojami kelių, klubų sąnariai ir... +32 / 0 +32
Kaip sureguliuoti sutrikusį miego ritmą?
Kaip sureguliuoti sutrikusį miego ritmą? Kelionės, darbas pamainomis ar viršvalandžiai, švenčių laikotarpis ar pašėlęs savaitgalis – miego ritmą gali sutrikdyti daugelis priežasčių. Sutrikus miegui, naktį ilgą laiką vartomės lovoje negalėdami užmigti, taigi kitą dieną būname mieguisti, irzlūs, ima skaudėti galvą, sumažėja darbingumas. Dažnas neiškenčia... +27 / -1 +26
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė Homeopatija yra pseudomokslas, o homeopatiniai vaistai neveikia. Jų magiškas poveikis tėra placebo efektas. Deja, tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje homeopatinių preparatų pardavimai farmacijos įmonėms atneša milžiniškus pelnus, todėl apie homeopatiją viešai ir tiesiai kalbėti vengiama. Pacientai dažnai maišo homeopatiją su... 10 +47 / -23 +24
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani?
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani? Mitybos specialistai pataria – maitinkitės penkis kartus per dieną, mažomis maisto porcijomis. Nepamirškite ypač riboti maistą vakarais, prieš miegą. Deja, ne visuomet skambūs žodžiai ir taisyklės yra lengvai pritaikomos mūsų gyvenime. Darbe kartais neturime laiko net papietauti, o štai vakare – grįžtame ir suvalgome patį... +23 / -2 +21
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai.
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai. Esu vieniša moteris. Jau daugiau nei trys metai neturiu jokio partnerio. Prisipažinsiu, gyvenimas vienatvėje man ne itin patinka. Ką daryti? Vieną dieną ėmiau ir susimąsčiau, kad taip gyventi toliau nebegaliu. Tad nusprendžiau užsiregistruoti į pažinčių svetaines. Mano pašto dėžutę per kelias dienas užpildė krūva... +23 / -3 +20
Ajurvedinis masažas – ne tik prisilietimas, bet ir filosofija
Ajurvedinis masažas – ne tik prisilietimas, bet ir filosofija Tradicinė Indijos medicina, daugeliui žinoma kaip ajurveda, ne veltui laikoma seniausiu pasaulio medicinos mokslu. Pasak ajurvedos specialistų, pagrindiniai šios alternatyviosios medicinos principai buvo užrašyti prieš daugiau nei šešis tūkstančius metų! Pasaulio sveikatos organizacija pripažino ajurvedą... +19 / 0 +19
Ką daryti, kai mūsų kūno „darbininkai“ – sąnariai nebenori dirbti?
Ką daryti, kai mūsų kūno „darbininkai“ – sąnariai nebenori dirbti? „Kūnas be sąnarių – tai kaip automobilis be ratų. Ir kuo anksčiau imi rūpintis tais „ratais“, tuo toliau jie tave nuveža“, - kartą man ištarė šią frazę senyvo amžiaus žmogus. Tąkart į ją rimtai nežiūrėjau, numojau ranka. Apie šios frazės svarbą supratau tik tuomet, kai pradėjo varginti sąnarių ligos. +18 / 0 +18
10 patarimų, kaip sugrįžti į darbą po vasaros atostogų
10 patarimų, kaip sugrįžti į darbą po vasaros atostogų Dažnai juokaujama: niekam taip nereikia atostogų kaip tam, kuris ką tik iš jų sugrįžo. Psichologai tvirtina, kad dėl staigaus persiorientavimo iš atostogų rėžimo į kasdienę rutiną kenčia ne tik darbo kokybė, bet ir žmogaus sveikata. Kad pirmoji diena darbe būtų kuo mažiau varginanti, siūlome jums dešimt patarimų, kaip... +18 / 0 +18