Ką svarbu žinoti apie antivarikozines kojines?

Gegužės 15, 2018 | L.Varanavičienė
+2
Ką svarbu žinoti apie antivarikozines kojines?

 

Kompresinės kojinės ir pėdkelnės skiriamos pacientams, sergantiems varikoze skirtingose ligos etapuose. Be to, jas rekomenduojama dėvėti visoms nėščioms moterims profilaktiniais sumetimais, o ypač turinčioms polinkį į varikozines venas, nes gimdymo metu apkrova kūnui, įskaitant venas, yra milžiniška. Nėščiųjų  apatinis trikotažas turi didesnį oro pralaidumą ir  elastinį įdėklą viršutinėje pėdkelnių dalyje pilvo srityje.

Kadangi išsiplėtusios venos diagnozuojamos ir vyrams, jiems gaminami specialūs modeliai. Iš esmės tai yra kojinės iki kelio atvirais pirštais. Vyrų kojinės nuo varikozės gali siekti ir juosmenį: jos panašios į vienos kojos pėdkelnes. Taigi, jei pažeista viena koja, galite įsigyti tik vieną kojinę.

Dažniausiai esant lėtiniam venų nepakankamumui, rekomenduojamos pėdkelnės. Jos ne tik efektyviai kovoja su liga, bet ir  estetiškai atrodo, neslysta žemyn ir aptraukia kojas.

Kompresinės kojinės gaminamos iš elastingų medžiagų: nailono, mikropluošto, medvilnės pluošto arba lycros. Gerai, jei sudėtyje yra natūralių medžiagų: tokiuose produktuose kojoms bus patogiau. Išvaizda jos beveik nesiskiria nuo įprastų kojinių ir pėdkelnių:  neturi siūlių, gerai praleidžia orą ir malonios kojų odai.

"Rekomenduojama kasmet profilaktiškai apsilankyti pas flebologą, kuris paskirs reikiamą gydymo formą ir būdą. Kompresijos terapija turėtų būti atliekama lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu."

Visas antivarikozines pėdkelnes galima suskirstyti į profilaktines ir gydančiąsias.

-profilaktinės. Pirmuoju atveju trikotažas yra skirtas ligos profilaktikai ir yra rekomenduojamas žmonėms, turintiems paveldimą polinkį, taip pat dirbantiems darbą, susijusį su ilgalaikėmis statinėmis apkrovomis. Tokios kojinės patariamos pardavėjams ir mokytojams, kirpėjams ir kitų profesijų atstovams, kurie ilgą laiką turi stovėti ar sėdėti. Taip pat daug keliaujantiems automobiliu, lėktuvu. Jos sukuria mažą suspaudimą, kurio pakanka išvengti skysčių kaupimuisi čiurnos srityje ir  edemos kilimui. Gali būti 140 denų, 330 denų, su apspaudimu iki 18mmHg.

- jei asmeniui diagnozuoti kraujotakos sutrikimai, jau reikia įsigyti gydomąsias kompresines kojines.  Gydomosios kompresinės kojinės ties čiurna yra stipresnio suspaudimo nei profilaktinės.

Pagal suspaudimą jos dar skirstomos į 4 kompresines klases:

1 klasė . Sukuria suspaudimą iki 23 mm Hg.  Ją gali dėvėti žmonės, turintys pradinių ligos požymių: kai venos tampa matomos, yra kojų skausmai ir patinimas.

2 klasė. Suspaudimas neviršija 33 mm Hg. Tinka pacientams, sergantiems vidutine ligos stadija bei tromboflebito gydymui. Nuo antros klasės skiriamos gydytojo. Rekomenduojama kasmet profilaktiškai apsilankyti pas flebologą, kuris paskirs reikiamą gydymo formą ir būdą. Kompresijos terapija turėtų būti atliekama lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu.

3 klasė. Paskirstytasis slėgis siekia 45 mm Hg. Jis rekomenduojamas sunkiems veninio nepakankamumo simptomams, taip pat po venų operacijų.

4 klasė. Suspaudimas nuo 49 mm Hg ir aukštesnis. Naudojamas giliųjų venų ligoms gydyti.

Kojinių paskirstytas spaudimas (didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėjantis kylant į viršų) stimuliuoja kraujotaką, padeda kraujui sugrįžti į širdį, apsaugo nuo kojų tinimo bei venų trombų susidarymo. Kompresinė terapija sustabdo venų ligų progresavimą, mažina komplikacijų riziką.


Kaip pasirinkti kojines  lėtiniam venų nepakankamumui gydyti?

Gydomojo trikotažo gaminio pakuotėje turi būti nurodyta jo suspaudimo klasė ir maksimalus slėgis mm Hg.  Jei ant gaminio pakuotės nurodytas tik gaminio storis, tai yra įprastos kojinės ir jos neturės jokio gydomojo poveikio.

Jei kojinės  venų išsiplėtimui gydyti bus per didelės ar per mažos, suspaudimas bus neteisingai paskirstytas, todėl nepasireikš pilnas jų dėvėjimo terapinis poveikis. Trikotažo parinkimui atliekami specialūs kojų matavimai ir pagal dydžių lenteles  konsultantai parenka tinkamas kojines ar pėdkelnes.

Nešiojimo ir priežiūros ypatybės

Kojinės maunamos ryte, o nuimamos prieš miegą, kad kojos "pakvėpuotų" ir pailsėtų. Kojinė pirmiausia užtempiama  ant rankos ir išverčiama. Į gautą  "namelį" dedama pėda. Kojinė verčiama ir tempiama palaipsniui aukštyn.

Gydomąsias kojines plaukite tik rankiniu būdu vandenyje, kurio temperatūra neturi viršyti 40 laipsnių. Per jėgą negręžkite. Džiovinkite toliau nuo tiesioginių šilumos šaltinių.

Renkantis produktus, teikite pirmenybę kokybiškiems  patikimų gamintojų produktams. Keisti pėdkelnes, esant varikozei, teks kas 3-6 mėnesius.

 

+2
  • Varikozė
  • Kojų venų trombozė
  • Neramių kojų sindromas
  • Kraujotakos gerinimas
  • Kojų venų operacijos
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas biologiniais klijais

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Kuo ypatingas neurolingvistinis programavimas?
Kuo ypatingas neurolingvistinis programavimas? Neurolingvistinis programavimas (NLP) – XX a. aštuntajame dešimtmetyje atsiradusi taikomosios psichologijos šaka. NLP, tai yra metodų rinkinį, sukurtą žmogaus asmeninio pažinimo struktūroms apibūdinti ir paveikti, pirmą kartą pristatė JAV mokslininkai - Richard Bandler ir John Grinder. Ši taikomosios psichologijos atmaina... +2 / 0 +2
Priklausomybė nuo kofeino. Ar turėtume gerti mažiau kavos?
Priklausomybė nuo kofeino. Ar turėtume gerti mažiau kavos? Daugeliui mūsų sunku praleisti dieną darbe neišgėrus kelių puodelių kavos, o kai kurie be rytinio kavos puodelio nė nesikelia iš lovos. Kofeino turinčius produktus kasdien vartoja didžioji dalis suaugusių žmonių, tačiau tik retas susimąsto apie šios medžiagos poveikį mūsų organizmui. 3 +56 / -2 +54
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Pavasarį daugelis ima ieškoti ne tik patogių sportinių batelių, bet ir avalynės kasdienai ar šventei. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir mažiausiųjų. Parinkti tinkamą vaikišką avalynę ne taip jau paprasta. Kiekvieno žmogaus pėda – unikali, tad nuo mažų dienų nešiojant netinkamus batus žalojami kelių, klubų sąnariai ir... +32 / 0 +32
Dėl nugaros skausmo kaltas prastas čiužinys: kaip jį pasirinkti ir neapsirikti?
Dėl nugaros skausmo kaltas prastas čiužinys: kaip jį pasirinkti ir neapsirikti? Beveik trečdalį viso savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas, suaugęs žmogus vidutiniškai miega apie 7 – 8 valandas. Gerai, jei miegoti yra pasirenkama ant kokybiško ir gero čiužinio, tačiau ką daryti tuomet, kai dėl ne itin gero čiužinio atsikėlus ryte tenka kęsti tuos nemalonius nugaros skausmus? Taigi, šįkart domimės... +26 / 0 +26
Pirtininkas Viktoras Katkus: „Pirtyje svarbiausia ‒ veikla“
Pirtininkas Viktoras Katkus: „Pirtyje svarbiausia ‒ veikla“ Pirtis padeda atsipalaiduoti, pašalinti per dieną susikaupusią įtampą ir sustiprinti organizmą. Ne veltui sakoma, kad pirtis ‒ vaistas nuo visų ligų. „Pirties malonumo žodžiais neapsakysi, jį reikia pajusti“, – teigia patyręs pirtininkas, Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narys Viktoras Katkus. Sunku būtų ginčytis,... +24 / 0 +24
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani?
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani? Mitybos specialistai pataria – maitinkitės penkis kartus per dieną, mažomis maisto porcijomis. Nepamirškite ypač riboti maistą vakarais, prieš miegą. Deja, ne visuomet skambūs žodžiai ir taisyklės yra lengvai pritaikomos mūsų gyvenime. Darbe kartais neturime laiko net papietauti, o štai vakare – grįžtame ir suvalgome patį... +23 / -2 +21
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai.
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai. Esu vieniša moteris. Jau daugiau nei trys metai neturiu jokio partnerio. Prisipažinsiu, gyvenimas vienatvėje man ne itin patinka. Ką daryti? Vieną dieną ėmiau ir susimąsčiau, kad taip gyventi toliau nebegaliu. Tad nusprendžiau užsiregistruoti į pažinčių svetaines. Mano pašto dėžutę per kelias dienas užpildė krūva... +23 / -3 +20
Kaip motyvuoti save kuriant verslą? Pataria jaunieji verslininkai
Kaip motyvuoti save kuriant verslą? Pataria jaunieji verslininkai Ilgą laiką dirbote samdomą darbą ir galiausiai supratote, kad jūsų tai nebetenkina? Suplojote rankomis ir nusprendėte: „Pats sau būsiu direktorius!“ Entuziastingai ėmėtės pirmųjų verslo kūrimo žingsnių ir įkūrėte savo įmonę. O gal jūsų istorija kiek kitokia? Ilgus metus brandinate verslo idėją mintyse, tačiau... +19 / 0 +19
Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Gražaus kūno kultas kyla iš visuomenės kompleksų“
Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Gražaus kūno kultas kyla iš visuomenės kompleksų“ Buvęs modelis, dabar save edukologe psichologe įvardijanti Aistė Jasaitytė-Čeburiak pasitinka mus vaikų klegesyje. „Tai – mano didžiausia praktika ir turtas“, – sako ji, švelniai glausdama mažąją Sofiją prie krūtinės. Garsiausius pasaulio podiumus Aistė paliko, turėdama tvirtą tikslą – išmokti psichoterapijos meno ir... +19 / 0 +19
Kodėl nuolat jaučiamės pavargę?
Kodėl nuolat jaučiamės pavargę? Miego stygius nėra vienintelė energijos trūkumo priežastis. Smulkmenos, kurias darote (arba nedarote), gali išsekinti ir psichologiškai, ir fiziškai – dėl to visa diena atrodys kaip varginantis pareigos atlikimas. Mokslininkai atskleidė dažniausius blogus įpročius, dėl kurių galite jaustis pavargę, ir nurodė paprastus gyvenimo... +18 / 0 +18