Masažo rūšys ir jų nauda

Sausio 24, 2014 | Justė Latauskienė
+8
+8 -0

Žmogaus odoje yra daugiau nei penki milijonai nervinių galūnėlių, skirtų jausti prisilietimui. Dar daugiau nervinių galūnėlių, jaučiančių vibraciją, spaudimą ir įsitempimą, turi ne tik oda, bet ir gilesni audiniai. Vos gimus, prisilietimas būna pirmas jutimas, kuriuo pažįstame naują pasaulį, o mirštant jis neretai užgęsta paskutinis. Jau prieš tūkstančius metų žmonės suprato, kad kito žmogaus prisilietimai – nepaprastai svarbūs, o ypatinga jų forma – masažas – gali suteikti daug malonumo ar net pagydyti.

Glaustas masažo apibrėžimas skamba taip: tai laisvas arba sistemingas kūno dalių suspaudimas, glostymas, trynimas ir kiti panašūs rankų ar prietaisų atliekami veiksmai, kuriais siekiama teigiamo efekto. Masažo rūšių yra daug ir įvairių. Visos jos skirtingos, ir visos jos geros. Tik ne visos tinka visiems žmonėms. Kiekvienas individas turėtų atrasti jam tinkamiausią masažo rūšį. Tad pateiksime keletą dažniausių masažo rūšių.

Klasikinis masažas

Tai pati populiariausia masažo rūšis Lietuvoje ir Vakaruose (ten dažnai vadinama švedišku masažu). Klasikinį masažą atlieka kvalifikuotas specialistas. Masažą sudaro penki elementai.

  • Glostymas. Jis nuramina, padeda atsipalaiduoti.
  • Maigymas. Tikslingai suspaudžiamos tam tikros raumenų grupės. Tai priverčia vienus raumenis įsitempti, kitus atsipalaiduoti. Gerinama ne tik raumenų, bet ir nervų sistemos veikla.
  • Trynimai. Jie atliekami pirštais, delnais ar dilbiu; stimuliuoja kraujotaką.
  • Vibracija. Ji dažniausiai atliekama stuksenant per raumenis delno šonu. Šie judesiai taip pat gerina kraujotaką.
  • Pasyvūs judesiai. Lankstomos masažuojamo asmens galūnės – taip užbaigiamas masažo seansas, raumenys „pabudinami“.

Klasikinis masažas labiausiai tinka sportuojantiems ir didelę emocinę įtampą patiriantiems asmenims. Šis masažas padeda atsipalaiduoti, nepervarginti raumenų.

Giluminis masažas

Šis masažas gali būti atliekamas tik kvalifikuoto specialisto. Giluminio masažo tikslas – išjudinti giliai po oda esančius raumenis, sausgysles ir kitas struktūras. Giluminis masažas retai kada būna malonus, po jo neretai jaučiamas diskomfortas ar net skausmas. Jį renkasi dažnas sportininkas, norėdamas pagreitinti traumų gijimą ar pagerinti treniruočių rezultatus.

Neteisingai atliekamas giluminis masažas gali sužaloti.

Shiatsu, Thai  ir kiti egzotiniai masažai

Tokios masažų atlikimo sistemos remiasi veikla, nukreipta į įvairius energetinius žmogaus taškus, linijas, laukus ir panašiai. Tokie taškai dažnai sutampa su tradicinės medicinos masažuojamais taškais, tad po įmantriais pavadinimas dažniausiai slepiasi Vakarų medicinai žinomos struktūros.

Kultūros, iš kurių šie masažai kilę, minėtus taškus jau prieš daugybę metų nustatė bandymų metodu. Deja, šie taškai skirtingose etninėse grupėse ne visada sutampa. Srityse, kuriose šie masažai paplitę, žmonės gali turėti kitokį nei mūsų vyraujantį jungiamąjį audinio tipą ar smulkesnių kraujagyslių ir nervų eigą. Ne visi tokių masažų specialistai pritaiko savo atliekamus masažus prie vakariečių poreikių ir anatomijos, tad reikia būti atsargiems, renkantis egzotiško tipo masažą.

Šiuos masažus atlieka kvalifikuoti savo srities masažistai.

1 2
+8
+8 -0
  • Nugaros skausmas
  • Masažas
  • Masažo nauda
  • Klasikinis masažas
  • Giluminis masažas
  • Rytietiškas masažas
  • Kraujotakos gerinimas
  • Masažo salonai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *