8 natūralūs būdai, padėsiantys pakelti testosterono lygį

Balandžio 17, 2014 | Martynas Gelumbauskas
+24
+29 -5
1

Lytinis hormonas testosteronas dažnai siejamas su vyriškumu. Padidėjęs testosterono kiekis paauglystės metu iš esmės nulemia berniuko tapimą vyru – dėl jo poveikio padidėja raumenų masė, formuojasi vyriško tipo figūra (platėja pečiai), didėja varpa, pradeda augti barzda, žemėja balsas. Subrendusio vyro organizme testosterono koncentracija lieka aukšta ir padeda šias savybes išlaikyti, be to, yra svarbi seksualumui, reprodukcinei funkcijai ir tiesiog gerai savijautai. Taigi, ką daryti, kai testosterono kiekis sumažėja? 

Mažas testosterono kiekis gali sukelti daug problemų: dirglumą, depresiją, sumažėjusį pasitikėjimą savimi, taip pat nuolatinį nuovargį, jėgų trūkumą, didesnį riebalų susikaupimą organizme ir susilpnėjusį lytinį potraukį. Trumpai tariant, jei esate vyras, tikrai nenorėsite, kad testosterono kiekis jūsų organizme sumažėtų. 

Vis dėlto su amžiumi testosterono kiekis vyro organizme pradeda natūraliai mažėti. Šis procesas prasideda jau 25‒30 metų amžiaus vyrams, o dar labiau paspartėja ketvirto dešimtmečio pabaigoje. Ir nors amžius turi didelę įtaką testosterono koncentracijai, tačiau dar svarbesnis yra vyro gyvenimo būdas. Tad toliau pateikiami 8 patarimai, kurių laikantis testosterono kiekis turėtų žymiai padidėti. 

  1. „... ilgainiui alų vartojantis vyras pradeda „moteriškėti“ – ima platėti klubai, auga krūtinė, silpsta seksualinė funkcija.“ Apribokite alaus vartojimą. Nors reklamose alus dažnai pateikiamas kaip tikrų vyrų gėrimas, tačiau iš tiesų jis kenkia vyriškumui. Organizmas tam tikras aluje esančias medžiagas atpažįsta kaip estrogenus (moteriškus hormonus), todėl ilgainiui alų vartojantis vyras pradeda „moteriškėti“ – ima platėti klubai, auga krūtinė, silpsta seksualinė funkcija.

    Tyrimų rezultatai rodo, kad testosterono koncentracijos mažėjimą gali nulemti ir vos kelių alaus bokalų per savaitę vartojimas, tad patariama alaus visiškai atsisakyti. Svarbu suprasti, kad visi alkoholiniai gėrimai, ypač juos vartojant ilgesnį laiką, turi neigiamos įtakos testosterono kiekiui. Tačiau jei visgi neįsivaizduojate vakarėlio be alkoholio, patariama rinktis gėrimus be priemaišų, pavyzdžiui, degtinę.

  2. Atsikratykite antsvorio. Kuo daugiau riebalų sukaupta organizme, tuo labiau tikėtina, kad jame išbalansuota ir hormonų pusiausvyra. Atlikta daugybė tyrimų, kurie rodo, kad antsvoris yra viena svarbiausių žemo testosterono kiekio priežasčių. Taigi metant svorį testosterono koncentracija didėja.

    Beje, gali vykti ir priešingas procesas – sumažėjus testosterono kiekiui organizme, jame linkę kauptis riebalai. Tad norint nutraukti šį ydingą ratą, būtina atsikratyti antsvorio. To nepadarius padidinti testosterono kiekį bus labai sunku.

  3. Testosterono kiekį didina miegasGerai išsimiegokite. Testosterono koncentracija organizme paros metu svyruoja: dieną jo gamyba yra sulėtėjusi, todėl tuo metu šio hormono koncentracija mažėja. Žemiausia ji būna vakare. Tačiau naktį prasideda intensyvi testosterono gamyba, jo koncentracija šauna į viršų ir aukščiausią lygį pasiekia maždaug 8 valandą ryto. Šiam procesui labai svarbus miegas, todėl trūkstant naktinio miego testosterono koncentracija ima mažėti.

  4. Sportuokite. Nors bėgiojimas ir kiti kardio pratimai yra efektyvūs siekiant atsikratyti antsvorio, dažnas jų atlikimas gali išsekinti organizmą ir mažinti testosterono kiekį. Todėl geriau patariama kelis kartus per savaitę kilnoti svorius, atliekant visą kūną apkraunančius pratimus: „mirties trauką“, pritūpimus, štangos spaudimą, prisitraukimus ir t. t. Tokiu būdu pavyks ne tik atsikratyti nereikalingų kilogramų ir sustiprinti raumenis, bet ir į aukštumas šoks testosterono lygis.

  5. Dažnai mylėkitės. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad po seksualinių santykių vyro organizmas gamina daugiau testosterono. Tai turbūt vienas maloniausių ir paprasčiausių būdų padidinti šio hormono kiekį, tad nesivaržykite juo pasinaudoti.

  6. Vartokite pakankamai riebalų. Testosteronas yra gaminamas iš cholesterolio, tad su maistu negaunant pakankamai riebalų neišvengiamai mažės ir šio hormono kiekis. Rekomenduojami riebalų šaltiniai: žuvis, kiaušiniai, riešutai, alyvuogių aliejus, avokadai.

  7. Apribokite suvartojamo cukraus kiekį. Suvalgius cukraus padidėja insulino kiekis, o dėl to laikinai sumažėja testosterono koncentracija. Nors šis sumažėjimas yra laikinas, tačiau jei per dieną suvalgote po 3–4 patiekalus, turinčius daug angliavandenių, šis sumažėjimas taps pastoviu.

    Be to, dėl gausaus cukraus vartojimo atsiranda antsvoris, didėja diabeto ir kitų ligų rizika. Daugelis klaidingai įsivaizduoja, kad cukraus tėra saldumynuose, tačiau jo labai daug ir vaisiuose ir jų sultyse. Ypač daug cukraus yra gaiviuosiuose gėrimuose, tad rekomenduojama jų visiškai atsisakyti.

  8. Venkite streso. Streso metu išsiskiria hormonas kortizolis (dar vadinamas streso hormonu). Padidėjęs kortizolio kiekis slopina testosterono gamybą, be to, skatina riebalų kaupimąsi organizme. Nors šiuolaikiniame gyvenime streso išvengti turbūt neįmanoma, pasistenkite, kad jis netaptų įprastine būsena.

+24
+29 -5
1
  • Nutukimas
  • Antsvoris
  • Erekcijos sutrikimai
  • Miegas
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Stresas
  • Cukrus
  • Sporto nauda
  • Šeimos gydytojai
  • Testosterono kiekis
  • Cukrinis diabetas

Susiję straipsniai

  • Kas liečia vyro vyriškuma ir su tuo glaudžiai susieta spermos kokybe o be juos neimanomas vyriškumas kai kuriais atvejais Jusesate teisus.Bet yra mažytis bet.\aš daug metu savarankiškai studijuoju akupunkturair pastebejau kad kinu adatu baksnojimo gydytuojai daugelyje atveju yra išmintingai teisus.Cukraus perteklis paželdžia inkstu o ypač blužnies kasos kanalus.Ir dar butentant šiuose kanaluose yra išsideste cukrini diabeta gydantys taškai.baime nerimas tai vieni iš stipriausiu streso apraišku ir butent pagrindiniai veiksniai kenkiantys inkstu kanalui.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *