5 etapų programa galvos skausmui įveikti

Liepos 11, 2017 | L.Varanavičienė
+5
+5 -0

Vėl sugadintas savaitgalis. Taip puikiai prasidėjo: gerai išsimiegota, skaniai papusryčiauta. Ir štai reikia gulėti aptemdytame kambaryje su viltimi, kad skausmas greit atlėgs.

Daugybė žmonių patiria pasikartojančius galvos skausmo priepuolius. Tris kartus dažniau jie ištinka moteris. Priepuolio metu pykina, vemiama, mirga akyse, erzina ryški šviesa, triukšmas. Dažniausiai priepuolis ištinka pasikeitus darbo ir poilsio režimui, ilgiau pamiegojus, persivalgius ar išgėrus alkoholio. Neaišku, kodėl moterys dažniau serga migrena negu vyrai, kodėl jaunesni- dažniau negu vyresni, kiek tai susiję su paveldėjimu, kodėl vieniems kelios dienos prieš priepuolį atsiranda agresyvumas, sumažėja dėmesingumas, užkietėja viduriai, ir po to prasideda galvos gėlos priepuolis.

5 etapai:

Pirmas etapas. Diagnozė. Labai paplitęs galvos negalavimas- įtampos skausmas . Tai bukai spaudžiantis ar traukiantis skausmas  abiejose galvos pusėse.  Priešingai negu migrenos, nestiprėja nuo menkiausio kūno judesio. Įtampos skausmas prasideda streso metu ir pamažu stiprėja. Norint išvengti šių skausmų, būtina išmokti sėkmingai įveikti stresą.

Antrasis etapas. Sukėlėjo nustatymas. Migrenos priežastys dar ne visai išaiškintos. Žinoma, kad įtakos turi medžiagų apykaitos ir galvos kraujagyslių sutrikimai. Priepuolį sukelti gali oro pasikeitimas, hormonų svyravimai, stresas, folikulo plyšimas, persimiegojimas, ryški šviesa, alkoholis, kai kurie maisto produktai (sūris, šokoladas). Patartina rašyti dienoraštį ir pasižymėti, kas ir kada sukėlė migreną. Taip galima sužinoti priepuolio sukėlėjus ir, pakeitus gyvenseną, jų išvengti. 

Trečias etapas. Vaisto nuo skausmo pasirinkimas. Jei artėjantis migrenos priepuolis pasireiškia stipria nuotaikų kaita, pakitusiu apetitu,  ryškiu žiovuliu, tai jam kelią bandykite užkirsti tablete nuo skausmo.

Dolmen yra greitai veikiantis ir veiksmingas skausmą malšinantis vaistas, kuriuo simptomiškai gydomas lengvas ir vidutinio stiprumo skausmas. Gaminamas taikant naujoviškas biotechnologijas. Jei gydotės nuo ūmaus skausmo, tabletes išgerkite nevalgę, likus ne mažiau nei 30 minučių prieš valgį, nes tuomet vaistas suveiks greičiau.

Ketvirtas etapas. Alternatyvūs gydymo metodai. Pasiteiraukite gydytojo, koks gydymas (ne vaistais) jums tiktų. Sergantiesiems migrena labai padeda akupunktūra, gydymas pagal Kneipo metodą ir akupresūra.

Vis dažniau gydytojai siūlo natūralius gydymo būdus, pavyzdžiui kvapų terapiją. Kvapai per uoslę veikia vegetacinę nervų sistemą. Jie atpalaiduoja, dirgina ir gaivina. Nuo galvos skausmų patariama pipirmėtės aliejumi tepti kaktą ir smilkinius.

Vis dažniau viešojoje erdvėje susiduriame su žodžiu „chirurgija“, o ypač junginiu – „plastinė chirurgija“. Vis dėlto chirurginės priemonės reikalingos ne tik išvaizdos tobulinimui, bet ir gydant sudėtingas ligas, siekiant rekonstruoti kūno dalių funkcionalumą ar nustatyti ligos diagnozę. Elektronikos, kompiuterių ir molekulinių mokslų technologijų pažanga pateikia vis naujų būdų, kaip tobulinti chirurginių intervencijų rezultatus, mažinti komplikacijų atsiradimą ir didinti finansinį našumą. Straipsnyje apžvelgiame keletą technologinių chirurgijos inovacijų, kurios prieštarauja įsitikinimui, kad chirurgija tėra skalpeliu grįsta procedūra.

Plačiau:

Chirurgija – ne tik skalpeliu grįsta procedūra

Penktas etapas. Savipagalba. Ekspertai laikosi vieningos nuomonės, kad migrenos priežastis- psichinė įtampa ir kūno įsitempimas. Šias priežastis lengviau pašalinti, kai pacientas ne pasyviai stebi, ką su juo gydytojas daro, o pats aktyviai dalyvauja ir stengiasi saugotis.

Šiam tikslui rekomenduojama:

– įvairūs atsipalaidavimo pratimai, kaip joga, meditacija. Būtina trumpam atsitokėti nuo karštligiškos skubos, kelias minutes per valandą daryti tempimo pratimus arba kalbant telefonu pasukti galvą ar pečius. Stresą padeda įveikti gilus kvėpavimas darbo pertraukėlių metu. Atsisėskite ramiai, užmerkite akis ir pradėkite girdimai įkvėpti ir iškvėpti.

-įprasti gerai planuoti laiką, sudaryti daugelio dienų tvarkaraštį. Rezultatai įrodo, kiek valandų iššvaistoma niekams, o poilsiui jo pritrūksta.

-nebūti perdėm rūpestingais.  Neužsiverskite kitų žmonių problemomis, išmokite mandagiai nuo jų atsiriboti. Nesakykite iš karto „taip“, bet pirmiau pagalvokite, ar išties neišvengiama jūsų pagalba.

-juoktis ir visų pirma gyventi. Mokslininkai nurodo teigiamą juoko įtaką stresui įveikti. Juokas mažina streso hormonus- adrenaliną ir kortizolį. Kai žmogus juokiasi, organizme gaminasi endorfinai- laimės hormonai.  Praplėskite savo kasdienybę romantika, meile, malonumais ir draugyste.

Raumenų atpalaidavimas, autogeninė treniruotė, atsipalaidavimo technikos gerina kraujotaką, atleidžia įtemptus raumenis, mažina streso hormono kiekį ir veikia raminamai. Gal išmoksite išvengti eilinio galvos skausmo priepuolio?

+5
+5 -0
  • Galvos smegenų navikai
  • Galvos smegenų kraujosruva
  • Įtampos tipo galvos skausmai
  • Nugaros skausmas
  • Galvos svaigimas
  • Galvos skausmas
  • Nuo skausmo

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *