Vestibulinis neuronitas

+9
+10 -1

Vestibulinis neuronitas, kitaip vadinamas tiesiog vestibuliniu neuritu, yra prieanginio sraigės (vestibuliokochlearinio) nervo uždegimas, pasireiškiantis stipriu galvos sukimusi. Šis nervas yra vienas iš dvylikos galvinių nervų, jis eina iš vidinės ausies į galvos smegenis ir perduoda joms juntamąją informaciją apie aplinkos garsus bei žmogaus padėtį erdvėje. Vestibulinis neuritas, nors ir yra uždegiminis susirgimas, dažnai vadinamas vestibuline neuropatija. Dažniausiai jis yra virusinės (paprastai tai būna herpes simplex viruso reaktyvacija, bet gali būti ir tymų, hepatito, poliomielito, gripo ar kitas virusas), o kartais bakterinės kilmės. Jis gali pasireikšti ir vaikystėje, ir suaugus, bet dažniausiai nustatomas žmonėms, sulaukusiems 40-50 metų amžiaus. Šio susirgimo dažnis, kai kurių šaltinių duomenimis, siekia 3,5 atvejo 100000 gyventojų. Vestibulinis neuritas yra dažnai painiojamas su kitu panašiu susirgimu – labirintitu. Juos sieja panašios priežastys ir požymiai, tačiau labirintitas, be kitų simptomų, tai pat sukelia ir klausos pažeidimą.

Vestibulinis neuronitas. Simptomai

Vestibulis neuritas pasireiškia staiga atsiradusiu stipriu galvos sukimusi – vertigo. Žmogui atrodo, kad aplinka sukasi aplink jį arba, kad jį mėto į šalis. Taip pat žmogui pradeda svaigti galva, gali sutrikti pusiausvyra, atsirasti pykinimas, o kartais ir vėmimas.

Visi šie simptomai dar labiau sustiprėja judinant galvą, o susilpnėja ramiai gulint. Ligoniams būna sunku sutelkti dėmesį, pasidaro labai sunku atlikti kasdienius darbus. Labai retais atvejais ligoniai skundžiasi ir ausies skausmu, dažniausiai taip būna sergant bakteriniu vestibuliniu neuritu.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *