Judėkim su Vilmantu Aušra! Išsamus interviu su podiatru

Vasario 25, 2015 | Greta Kniežaitė
+25
+25 -0
2

Artėjant pavasariui kyla noras daugiau laiko praleisti lauke: išeiti pasivaikščioti, pabėgioti ar pasimankštinti. Portale „MedGuru.lt“ startuoja nauja rubrika, kurioje podiatrijos specialistas Vilmantas Aušra dalinsis savo patirtimi, susijusia su sportu, tinkamu avalynės pasirinkimu ne tik sau, bet ir mažiesiems, netgi tuo, kaip pasiruošti bėgimo maratonui. Taigi susipažinkite su įdomiu, savo sritį puikiai išmanančiu žmogumi, judesio analizės laboratorijos „4active“ įkūrėju – Vilmantu Aušra. 

Baigėte podiatrijos mokslus. Kuo rūpinasi ir ką gydo podiatrai? 

Podiatras – tai pėdų ir kojų ligų specialistas, kuris daugiausia dėmesio skiria žmogaus pėdų ir kojų kaulų, raumenų, sausgyslių tarpusavio sąveikai. Plačiąja prasme tai yra žmogaus kinemechanikos dalis, nes analizuodami konkretaus žmogaus judėjimą pradedame nuo pėdų ir baigiame kinematine sistema stuburo srityje. Taigi judėjimo tyrimas pradedamas nuo pėdų, o paskui kylama aukštyn. 

Portale „MedGuru.lt“ rašysite į sporto skiltį. Kokios temos, jūsų nuomone, yra aktualiausios skaitytojams? 

Sportiniai bateliai – kaip išsirinkti tinkamus?Pagal statistiką daugiausiai žmonių kenčia dėl pėdų, kojų problemų, taigi logiška manyti, kad didžioji skaitytojų dalis susiduria su panašiomis bėdomis, ieško taisyklingo judėjimo sprendimų. „4active“ komandai, žinoma, ir man pačiam, priimtinas ne chirurginis, bet natūralus judėjimo problemų sprendimas – kaip natūralų gydymo metodą taikome raumenų, sąnarių, sausgyslių treniravimą. 

Ar šiandien žmonės skiria pakankamai dėmesio ir laiko rinkdamiesi avalynę? 

Ne, ne ir dar kartą ne. Jeigu žmogus skirtų tiek pat dėmesio pagrindiniam atraminiam aparatui – kojoms, kiek jo skiria dantims (juos valgymui naudojame tik 3–5 kartus per dieną), tuomet išspręstume daug problemų, kurios kyla su pėdomis, keliais, sąnariais, klubais ir aukštesniais kinematiniais žmogaus judėjimo elementais. 

Įkūrėte judesio analizės laboratoriją. Kas tai? 

Tai moderni vaizdo aparatūra, paremta vokiška analizės sistema, kuri labai greitai (per 30–40 min.) nustato natūralias žmogaus eisenos ypatybes ir patikrina, kaip žmogaus organizmą veikia konkreti avalynė ar keli avalynės variantai. 

Programa nufilmuoja natūralią kliento eiseną ir tokią eiseną ar bėgimą, kurį koreguoja skirtinga avalynė. Paskui klientas gali pamatyti užfiksuotą realią savo eiseną. Taigi labai lengvai galime patarti, kokia avalynė žmogui tinkama, į ką derėtų atkreipti dėmesį. 

Turime pripažinti, kad žmogus nėra visiškai simetriškas – kiekvieno žmogaus kairė ir dešinė kojos beveik 100 % yra skirtingos, todėl reikia ieškoti teisingo kompromiso, kad parinkta avalynė būtų tinkama abiem kojoms. 

Bėgimas takeliu leidžia ištirti pėdas

Koks judesio analizės laboratorijos tikslas? Kas joje atliekama? 

Judesio analizės tikslas – teikti patikimą informaciją apie žmogaus kinematinį judėjimą nuo pėdų iki stuburo viršaus, remiantis naujausiomis technologijomis. Gauti rezultatai analizuojami ir teikiamos išvados nuo kasdienio judėjimo problemų ir ėjimo į biurą iki aukšto meistriškumo sportininkų tyrimo, ruošiant juos pasauliniams startams. Į tai įeina ir tinkamos avalynės, tinkamų vidpadžių parinkimas, ir raumenų stiprinimo, tempimo pratimų rekomendacijos, ir tiesioginis jų taikymas sporto klube „4active“ užsiėmimų metu. 

1 2
+25
+25 -0
2
  • Nugaros skausmas
  • Kelio sąnario menisko plyšimas
  • Bėgimas
  • Kelio sąnarys
  • Menisko plyšimas
  • Sporto klubai
  • Bėgimo bateliai

Susiję straipsniai

  • pirmą kartą apie tokį dalyką išgirdau – podiatras. WOW! Jaučiu reiks nueiti pačiam ir dar vaiką nusivesti, kad batus pagaliau patogius nusipirkčiau…

  • paklauskit visų pirma kokia kompetenciją jis turi daryt tuos tyrimus. Verslininkas jis – ne daktaras, įdėja labai gera, Lietuvai reikia tokių tyrimų, švietimo, bet manau viską turi atlikti kvalifikuoti specialistai, kurie pilnai išmano žmogaus anatomija ir biomechaniką.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *