Judėkim su Vilmantu Aušra! Išsamus interviu su podiatru

Vasario 25, 2015 | Greta Kniežaitė
+25
+25 -0
2

Judesio analizės labaratorija

Kiek metų užsiimate sportu? Ar prisimenate, kokie buvo jūsų pirmieji sportiniai bateliai? 

Sportas, kuriuo užsiėmiau vaikystėje, buvo šokiai. Lankiau Klaipėdos sportinių šokių kolektyvą „Žuvėdra“, kuriame fizinis parengimas buvo paties aukščiausio lygio. Raumenų paruošimas pėdos srityje, tik dabar suprantu, buvo vienas geriausių teisingo sportavimo pagrindas. Tai pajutau vėliau, lankydamas krepšinio treniruotes. 

Sportinių šokių pirmi bateliai jau prieš daugelį metų buvo pakankamai tvirti, o štai krepšinyje gana ilgą laiką „lengvumas“ buvo vertinamas kaip privalumas. Nors puikiai žinome, kad daug žymių krepšininkų turėjo didelių problemų su kojomis dėl neteisingai parinktos avalynės. 

Kokia sporto rūšis jūsų mėgstamiausia? 

Jaunystėje labiausiai mėgau žaidybines sporto šakas – krepšinį, tenisą. Vis dėlto perpratęs žmogaus judėjimo ypatybes suprantu, kad individualus kūno parengimas pagal šios dienos poreikį yra svarbesnis. Todėl renkuosi visapusišką kūno paruošimą sporto salėje ar lauke be didelių svorių, naudojant savo kūno svorį. 

Tai modernus kūno tobulinimo metodas, kai labai nedideliais intervalais ir didele apkrova daromi pratimai, kurie leidžia sustiprinti ir širdį, jos neperkraunant, ir „pažadinti“ giliuosius raumenis, kurie kasdien nėra naudojami. Na, o žaidybinių elementų pakanka ir bendraujant su savo vaikais. (šypsosi)

Judesio analizės laboratorijoje apsilankiusios Gretos komentaras 

Judesio analizės rezultatai padeda išsirinkti tinkamą avalynę„Kai pirmą kartą išgirdau apie judesio analizės laboratoriją, neturėjau net žalio supratimo, kas tai ir kam tai reikalinga. Taigi, nusprendžiau daugiau tuo pasidomėti ir atlikti savo judesio tyrimą. Nuvykus į laboratoriją, jos įkūrėjas Vilmantas Aušra papasakojo plačiau apie atliekamo tyrimo eigą, sveikatos problemas, su kuriomis dažnai susiduria žmonės, nežinantys duomenų apie savo pėdas, judesį. 

Po pokalbio reikėjo pasiruošti tyrimui: nusiauti batus, nusimauti kojines ir iki kelių atsiraitoti kelnes. Atsistojau ant tokio specialaus pado, kur buvo nustatytas mano pėdos tipas. Tada ant abiejų kojų markeriu buvo pažymėti trys kryžiukai, kad vėliau atliekant tyrimą kompiuterio ekrane būtų aiškiai matyti reikalingi taškai. Atsistojau ant bėgimo takelio ir pradėjau bėgti. Į kojas iš šono ir iš nugaros buvo nukreiptos dvi kameros, kurių vaizdas buvo transliuojamas ir įrašomas į kompiuterį (pirmą kartą mano pėdos sulaukė tiek daug dėmesio). 

Prabėgus kelias minutes priėjau prie kompiuterio, kur buvo detaliai paaiškinta, kas su mano judesiu ir kojom gerai, o kas – ne. Kompiuteryje esanti programa pateikė gana aiškią informaciją apie tai: 

  • kokią avalynę turėčiau avėti, kad ji nepakenktų mano sveikatai (sąnarių, stuburo ligos ir pan.);
  • kokius pratimus turėčiau daryti, kad ateityje nekiltų problemų su sveikata;
  • kokie yra mano pėdos duomenys, kuriuos reikalinga žinoti perkant avalynę. 

Tada apsiaviau vienus iš rekomenduotų mano pėdai batų ir dar kartą prabėgau bėgimo takeliu. Bėgosi žymiai greičiau nei basomis, atrodė, kad kas vejasi. Jaučiausi puikiai, bėgimas buvo lengvas. Kompiuterio programoje buvo palyginti mano kojų judesiai su avalyne ir be jos. 

Smagu, kad atlikto tyrimo ataskaitą gavau į el. paštą – tai tikrai naudinga informacija, kurią, manau, turėtų žinoti kiekvienas žmogus, jei nenori turėti kokių nors, su kojomis susijusių sveikatos sutrikimų.“ 

Nuoširdžiai dėkojame Vilmantui už pažintį ir įdomų pokalbį. Kitą mėnesį judesio specialistas papasakos apie tai, kas svarbu renkantis vaikišką, sportinę, laisvalaikio, kasdienę ir net vakarinę avalynę. O kol kas linkime tinkamai pasirūpinti savo pėdomis!

© Nuotraukų autorė Greta Kniežaitė

1 2
+25
+25 -0
2
  • Nugaros skausmas
  • Kelio sąnario menisko plyšimas
  • Bėgimas
  • Kelio sąnarys
  • Menisko plyšimas
  • Sporto klubai
  • Bėgimo bateliai

Susiję straipsniai

  • pirmą kartą apie tokį dalyką išgirdau – podiatras. WOW! Jaučiu reiks nueiti pačiam ir dar vaiką nusivesti, kad batus pagaliau patogius nusipirkčiau…

  • paklauskit visų pirma kokia kompetenciją jis turi daryt tuos tyrimus. Verslininkas jis – ne daktaras, įdėja labai gera, Lietuvai reikia tokių tyrimų, švietimo, bet manau viską turi atlikti kvalifikuoti specialistai, kurie pilnai išmano žmogaus anatomija ir biomechaniką.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *