Kaip atpažinti nagų grybelį ir jo išvengti?

Birželio 30, 2015 | Agnė Šemetaitė
0
+2 -2

Nagų grybelis gali tykoti ir pėdų priežiūros reikmenyse

Esminiai dalykai, kuriuos svarbu žinoti apie nagų grybelį yra tai, kad jis labai mėgsta drėgmę ir šilumą. Būtent dėl to dažniausiai žmonės šia liga užsikrečia lankydamiesi viešose pirtyse, baseinuose, dušuose, sporto klubo persirengimo patalpose. Labai svarbu besilankant šiose vietose dėvėti asmenines gumines šlepetes, o po maudynių kruopščiai nusausinti odą, ypač kojų tarpupirščius. 

Taip pat rekomenduotina nešioti tik asmeninę avalynę, nes batuose pėdos labiau prakaituoja, sušyla, o tai, kaip minėta, labai patinka grybeliui. Avint svetimus batus galima nesunkiai užsikrėsti šia nemalonia liga. Reikėtų nepamiršti, kad nagų grybelis labai gajus ir gali išlikti aplinkoje ilgą laiką. 

Norint išvengti grybelio, reikėtų vengti sudaryti jo veisimuisi palankias sąlygas. Pateikiame naudingus patarimus, kurie padės profilaktiškai apsisaugoti nuo onichomikozės. 

  • Rinkitės avalynę, kuri pagaminta iš orui pralaidžių medžiagų. Geriausia rinktis natūralių medžiagų avalynę, pavyzdžiui, odos.
  • Vasarą reikėtų kuo dažniau avėti atvirus batus. Taip pėdos mažiau prakaituos.
  • Svarbu pasirinkti tinkamo dydžio batus, kad šie nebūtų per ankšti. Tai padės išvengti nagų traumavimo ir sumažins pėdų prakaitavimą.
  • Reikėtų mūvėti kojines, pagamintas iš natūralių medžiagų, geriausia medvilnines. Jas derėtų keisti kasdien ar kelis kartus per dieną, suprakaitavus pėdoms.
  • Jei pėdos gausiai prakaituoja, vertėtų naudoti priemones nuo pėdų prakaitavimo.
  • Dažnai viešose pirtyse ar baseinuose besilankantiems žmonėms patariama įsigyti dezinfekuojančių pėdų dezodorantų. 
Kaip išsirinkti batus?

„… bėgimo bateliai yra suformuoti visiškai kitaip nei krepšiniui ar futbolui skirta avalynė. Ėjimo bateliai vėlgi skiriasi nuo bėgimo, nes apkrovos tenka vis kitoms pėdos vietoms.“ 

Podiatro Vilmanto Aušros patarimus rasite čia:
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? » 

Negalima pamiršti ir paprastų higienos taisyklių: 

  • Pėdas reikia dažnai plauti ir kruopščiai nušluostyti, ypač tarpupirščius.
  • Nagai turi būti kerpami reguliariai, neapvalinant nago kampų.
  • Nagų grybeliu galima užsikrėsti ir naudojant svetimus higienos reikmenis nagams prižiūrėti, todėl rekomenduojama naudoti tik asmenines žirklutes, dildes ir pan. 

Kam kyla didesnė rizika susirgti nagų grybeliu?

Reikėtų žinoti, kad tam tikroms žmonių grupėms kyla didesnė rizika užsikrėsti nagų grybeliu. Tai asmenys, turintys nusilpusį imunitetą: vyresnio amžiaus žmonės, sergantieji cukriniu diabetu, ŽIV, tie, kurie vartoja imunosupresinius vaistus. Dažniau nagų grybeliu serga žmonės, kurie skundžiasi padidėjusiu pėdų prakaitavimu, patyrę įvairias nagų traumas, avintys uždarą ir ankštą avalynę, besilankantys viešose drėgnose patalpose. 

Nagų grybelis yra nemaloni, tiek psichologinį, tiek fizinį diskomfortą sukelianti liga. Gera žinia ta, kad jo galima išvengti laikantis pateiktų rekomendacijų. Taisyklingos higienos laikymasis, tinkamos avalynės nešiojimas ir pėdų prakaitavimo kontrolė padės sumažinti užsikrėtimo riziką. Labai svarbu reguliariai apžiūrėti nagus, o pastebėjus pakitimus kreiptis į specialistą. Jis patikslins diagnozę ir parinks tinkamą gydymą. Nagų grybelis yra pagydomas, o nago išvaizda dažniausiai atsistato, ypač jei gydymas pradedamas anksti.

1 2
0
+2 -2
  • Odos grybelinės ligos
  • Prakaituojančios kojos
  • Dermatologai
  • Onichomikozė (Nagų grybelis)

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *