Regos korekcija lazeriu. Konsultuoja mikrochirurgas Paulius Rudalevičius. Užkulisiai!

Balandžio 20, 2015 | Reklama
+79
+81 -2
6

Prieš regos korekciją lazeriu 28 m. mergina Tatjana apsilankė Medicinos diagnostikos ir gydymo centre. Merginą konsultavo ir jos akis ištyrė medicinos mokslų daktaras, gydytojas oftalmologas-mikrochirurgas Paulius Rudalevičius. Straipsnyje rasite ne tik išsamią informaciją apie pasiruošimą regos korekcijai lazeriu, bet ir išvysite užkulisius, įamžintus nuotraukose, taip pat išsamius gydytojo komentarus, kas konkrečiu tyrimu atliekama ir kam to reikia. Bent jau mums po gydytojo P. Rudalevičiaus konsultacijos neaiškumų, susijusių su regos korekcija lazeriu, nebeliko. 

Prieš lazerinę regos korekciją visuomet būtina konsultacija ir išsamus paciento akių ištyrimas. Pagrindinis konsultacijos tikslas – išsiaiškinti, ar pacientas yra tinkamas tokio tipo operacijai. Trumparegė mergina Tatjana taip pat nusprendė išsiaiškinti, ar jai gali būti atlikta regos korekcija lazeriu ir uždavė gydytojui Pauliui Rudalevičiui ne vieną klausimą. Pirmiausiai pateikiame konsultacijos etapus, kurie laukia kiekvieno, kuris svajoja apie akinių ar kontaktinių lęšių atsikratymą. 

Konsultacijos dėl lazerinės regos korekcijos etapai 

  1. Paciento anamnezė (surenkama paciento ligos istorija) ir pirminis refrakcijos nustatymas. Pokalbio su pacientu metu išsiaiškinama, kokiais regos sutrikimais skundžiasi pacientas: toliaregyste, trumparegyste, kitomis refrakcijos ligomis; ar paciento regėjimas keičiasi: prastėja ar nekinta; kokius akinius, kontaktinius lęšius nešioja; priežastys, kodėl pacientas nori, kad jam būtų atlikta regos operacija; kokie paciento lūkesčiai. Taip pat pamatuojamas akių spaudimas ir akių refrakcija.
  2. Ragenos tyrimas specialiu aparatu ragenos topografu. Šio tyrimo metu taip pat pamatuojamas vyzdys įvairiomis apšvietimo sąlygomis (šių skaičiavimų reikia operacijai, jei pacientas nuspręstų, kad jam būtų atlikta regos korekcija lazeriu).
  3. Regos tyrimas ir akių refrakcijos nustatymas (išsiaiškinama, kaip pacientas mato). Pacientui įlašinami vyzdį plečiantys ir visą akies obuolį atpalaiduojantys lašai. Po 20‒30 min. matuojama akių refrakcija, parenkami akiniai. 

Po visų konsultacijos etapų ir nuodugnaus paciento ištyrimo galima spręsti, ar pacientas yra tinkamas lazerinei akių korekcijai ir prognozuoti pooperacinį paciento matymą. O jei akies tinklainėje randamas koks pakitimas, tarkim, plyšys, tuomet pacientui pirmiausia rekomenduojama jį profilaktiškai apriboti, o tada – koreguoti regą. 

Akių reftakcijos nustatytmas plyšine lempa

I etapas. Paciento ligos istorija ir pirminis refrakcijos nustatymas

Vykstant pacientės Tatjanos konsultacijai, gydytojui Pauliui Rudalevičiui karts nuo karto užduodavome klausimus, kurie kirba ne vieno, norinčio sužinoti daugiau apie regos korekciją lazeriu, galvoje. 

Kodėl lazerinę regos korekciją galima taikyti ne visiems? 

Operacijos metu šiek tiek pakeičiamas ne tik ragenos paviršiaus gaubtumas, bet ir pati ragena. Iš prigimimo vienos ragenos yra labai stiprios (jos gali atlaikyti bet ką, taip pat ir operaciją), kitos ragenos – labai plonos, bet tai nereiškia, kad jos blogos, tiesiog jos per plonos. Jeigu operacijos metu ją suploninsime dar labiau, ji neteks savo funkcijos ne tik optikoje, bet ir akies sienoje. Taigi mūsų pirmasis tikslas – nepakenkti. 

Kas svarbu ruošiantis atvykti į tokio tipo konsultaciją? 

Jei pacientė moteris (kaip šiuo atveju), prašome prieš konsultaciją labai stipriai nesidažyti. Konsultacijos metu lašiname lašus, tad makiažas gali nubėgti. Taip pat keletą dienų prašome paciento nenešioti kontaktinių lęšių, bet akinius pacientas nešioti gali. 

O kodėl reikia kelias dienas tiek prieš konsultaciją, tiek prieš operaciją nenešioti kontaktinių lęšių?

Visi tyrimai, kuriuos atliekame, yra bekontaktiniai. Dauguma iš jų yra skirti akies paviršiui įvertinti. O kai nešiojame kontaktinį lęšį, akies paviršius yra nuolat šiek tiek brūžinamas. Jei pacientas tik atėjęs į konsultaciją išsiima kontaktinius lęšius, akies paviršių matome šiek tiek nugludintą. Tai gali pakeisti tyrimų rezultatus ir sumažinti jų tikslumą. Paprastai prireikia dviejų trijų dienų, kol akis be kontaktinio lęšio visai nurimsta ir akies paviršius atkuria savo natūralią formą. 

Prieš operaciją taip pat kurį laiką prašome nenešioti kontaktinių lęšių. Pačiai operacijai tai jokios įtakos neturi, bet rami akis po operacijos greičiau gyja, pacientas geriau jaučiasi, greičiau atsiranda geras ir stabilus regėjimo aštrumas. 

1 2 3 4 5
+79
+81 -2
6
  • Toliaregystė
  • Trumparegystė
  • Regėjimas
  • Astigmatizmas
  • Oftalmologas
  • Akių klinika
  • Regos korekcija lazeriu
  • Lazerinė regos korekcija
  • Akių gydymas lazeriu

Susiję straipsniai

  • Jau ilgą laiką galvoju darytis tokią operaciją, nes mano akys, švelniai tariant, ne po karo lauką skirtos lakstyti, o tyliai medituoti. Bėda ta, kad dažniausiai informacija apie šią procedūrą pateikiama itin sausai – pacientas turi būti toks ir anoks, o kaina bus tokia ir anokia. Šis straipsnis visai kitoks. Ačiū medguru komandai ir šiam puikiam gydytojui už šviežią, įdomią ir interaktyvią informaciją – klausimų lieka vis mažiau, nors ir neprisiruošiu pats konsultuotis su gydytojais.
    Linkėjimai ir pačiam P. Rudalevičiui – tiesiog puikūs atsakymai.
    Sėkmės ir laukiu kitų straipsnių!

  • Apie operaciją lazeriu pagalvodavau jau seniai, tačiau mane vis atkalbėdavo mano akių gydytoja. Mano abi akys yra po -1, tad palyginus su Tatjanos tik vieni juokai, tačiau vis tiek jaučiu diskomfortą. Nors atrodo, kad ši operacija būtų geras būdas atsisakyti akinių ir lešių, kurie paskutiniu metu vis labiau trukdo.
    Visgi išlieka klausimas, kokia tikimybė, kad rega toliau neprastės jau po operacijos?

  • Uz.dariau ir nesigailiu!!
    Visos akiu gydytojos ta pati sako:) man gydytojas kuris dare operacija sake o tavo akiu gydytoja gali garantuot kad be operacijos akys tavo neprastes ir kaf negres aoakimas ar visiskas nusilpimas akiu?niekas nieko negali garantuoti kas susije su tavo kunubir sveikata. Beveik 10 metu jau kaip po operacijos ir akys geros

  • Apie regėjimo korekciją lazeriu girdėjau įvairių nuomonių – nuo „visiškai pakeitė mano gyvenimą” iki „siaubas, negalima to darytis”. Kadangi mano pačios regėjimas -6 abiejų akių, tai su malonumu perskaičiau šitą straipsnį, atsakė man į daug klausimų. Taip ir reikia žmonėms rašyti apie mediciną – aiškiai ir suprantamai 🙂

  • gal galetu kas bent parasyt kiek panasiai kainuoja toks malonumas,bent jau nuo iki…

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *