Pirtininkas Viktoras Katkus: „Pirtyje svarbiausia ‒ veikla“

Gegužės 28, 2014 | Kamilė Kogstaitė
+24
+24 -0

Kamilė ir erika mėgaujasi pirties malonumais

Ar tikrai pirtis padeda sveikatai, gydo sielą? 

Sveikatai pirtis tikrai padeda, nes slopina sąnarių ir nugaros skausmus. O dėl sielos… jei žmonės tuo tiki, tai labai gerai. Man pirtis ‒ tai poilsis. Pirtyje pailsiu, atsipalaiduoju. Pirtis turi būti tik malonumas – jei žmogui negera, vadinasi pirtis ne jam. 

Aš pats pirtyje su kiekvienu elgiuosi lyg su vaiku – švelniai, atsakingai. Nesvarbu, ar žmogus jaunesnis, ar vyresnis – visi yra lygūs. Todėl ir stengiuosi įspėti, kad jei pasidaro negera, visada yra galimybė išeiti, savęs kankinti negalima. Svarbiausia ‒ pasitikėjimas pirtininku, saugumas. Kartą į procedūrą be baimės atėjo ir šeštąjį mėnesį besilaukianti moteris, dažnai sulaukiame ir mažų vaikų. 

„Svarbiausia pirtyje ‒ veikla, ritualai, o kai jų nėra, tuomet griebiamasi alkoholio.“Dalis lietuvių pirtis sieja su alkoholiu, linksmybėmis. Kokia jūsų nuomonė apie kaitinimąsi su stipriaisiais gėrimais? 

Galiu pateikti priešingą pavyzdį – kažkada jaunimui organizavau pirties vakarą ir pravedžiau pamokėlę. Nors į pirtį jaunuoliai buvo atsivežę alkoholio, jiems jo net neprireikė! Vadinasi, sugebėjau juos sudominti ir be svaigiųjų gėrimų. Svarbiausia pirtyje ‒ veikla, ritualai, o kai jų nėra, tuomet griebiamasi alkoholio. 

Egzistuoja ir tokia nuomonė, kad į pirtis renkasi nuogybes mėgstantys žmonės… 

Kaip jau sakiau – pirtyje visi lygūs ir žmonės ten susirenka tikrai ne vienas į kitą paspoksoti. Niekam pirtyje nerūpi, kaip atrodo jų kaimynas – lieknas ar stambus. Net jei man kažkas ant stalo padėtų milijoną ir juo viliotų pasakyti, kaip pirtyje atrodė vienas ar kitas žmogus, neprasitarčiau. Tai, kas vyksta pirtyje, ir lieka pirtyje. 

Pirties procedūrų mėgėjų atsiliepimai 

Romualdas, pirties mėgėjas

Romualdas. „Jau 7 metus lankausi IMPULS sporto ir sveikatingumo klube. Visuomet sportuoju, nes noriu, kad ne mane senatvė laužtų, o aš ją! Niekuomet nesijaučiu pervargęs, esu užsigrūdinęs, o pirtis patinka dėl to, kad pravalo kvėpavimo takus, atpalaiduoja. Be to, turėjau problemų su sąnariais, kurios dabar labai menkos. 

Trečiadienį į pirties procedūras einančius žmones jau atpažįstu. Su dauguma pirtyje sveikinamės, o štai gatvėje – ne (juokiasi). Galima pagirti moteris, kurios kartais ištvermingesnės už vyrus, ilgiau išbūna karštyje. Nors pirtyje ištvermingi visi – į ją eina tie, kuriems tai tikrai patinka.

Erika, pirties mėgėja

Erika. „Stengiuosi kiekvieną trečiadienį apsilankyti pirtyje, nes mėgstu procedūras su druskomis. Du tris kartus per savaitę einu sportuoti ir paplaukioti baseine. Nuolat einant į pirtis tikrai nejaučiu nuovargio ar nemalonaus širdies maudimo. Priešingai – nusikratai emocijų, įtampos, o oda tampa aksominė, švelni. Tai – tikra sveikatos ir grožio procedūra. 

Viktoras ‒ geras pirčių mokytojas, paaiškina instrukcijas, pakartoja po kelis kartus, kaip reikėtų pirtyje elgtis ir ko nederėtų daryti. Pati turiu draugų ratą, kuris susirenka į pirtį kiekvieną sekmadienį nusivalyti visą savaitės blogį ir pasiruošti naujai savaitei. Nepropaguojame alkoholio gėrimo, nes pirtis skirta ne pasilinksminimui, o atsipalaidavimui.“

1 2
+24
+24 -0
  • Kvėpavimo organų ligos
  • Lėtinio nuovargio sindromas
  • Gerina širdies darbą
  • Nuovargis
  • Širdies ligos
  • Pirtys
  • Sąnariu skausmai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *