Kraujavimas iš nosies – ką būtina žinoti?

Sausio 30, 2014 | Laima Urbaitytė
+13
+21 -8

Kraujavimas iš nosies gali signalizuoti apie rimtus susirgimus

Kada nosies kraujavimas gali kelti grėsmę gyvybei?

„Kraujavimą gali iššaukti rimti susirgimai, tokie kaip leukemija ar hemofilija, taip pat kraujavimas iš nosies gali būti auglių sukelta komplikacija.“ Kraujavimas iš nosies gali būti grėsmingas gyvybei, jei dažnai kartojasi ir trunka ilgiau nei 10 minučių. Taip pat jei yra jaučiamas nereguliarus širdies plakimas, silpnumas, išpila prakaitas, balsta veidas, jaučiamas dusulys ar skausmas krūtinės ertmėje. Dėl gausaus kraujavimo iš nosies kraujas gali būti nuryjamas, o tai gali sukelti vėmimą. Tokio tipo kraujavimas gali būti įspėjamasis simptomas.

Kraujavimą gali iššaukti rimti susirgimai, tokie kaip leukemija ar hemofilija, taip pat kraujavimas iš nosies gali būti auglių sukelta komplikacija. Todėl jei pastebėjote šiuos simptomus, nereikėtų jų ignoruoti, o priešingai – rekomenduojama kuo greičiau pasitarti su gydytoju dėl papildomų tyrimų ar gydymo.

Kraujavimo iš nosies diagnostika

Pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju. Konsultacijos metu aptariama: kada prasidėjo kraujavimai iš nosies; ar tai trunka nuo vaikystės; ar kraujavimas yra dažnas reiškinys; kiek laiko tai trunka; ar vartojami tam tikri medikamentai; ar buvo patirtos nosies ar nosies pertvaros traumos.

Po konsultacijos žmogus nukreipiamas pas ausų, nosies ir gerklės gydytoją išsamesniems tyrimams. Siekiama išsiaiškinti, iš kurios nosies dalies yra kraujuojama. Jei kraujas bėga iš užpakalinės nosies dalies, tai gali būti rimtų susirgimų simptomas. Taip pat žmogui atliekamas bendras kraujo tyrimas, radiologiniai tyrimai. Jeigu kraujuojama iš užpakalinės nosies dalies, kraujo tyrimas siunčiamas gydytojui hematologui, kuris įvertina kraujo ląstelių būklę ir jų pakitimus. Bandoma išsiaiškinti, ar tai ne kraujo ligos sukelta komplikacija.

Kraujavimo iš nosies gydymas

Pradėjus kraujuoti nosies ertmei, nėra taikomas joks specializuotas gydymas. Dažniausiai tiesiog siekiama sustabdyti kraujavimą. Taip pat kraujavimas gali būti stabdomas uždeginimo metodu. Jis patogus, kai nosis kraujuoja itin dažnai ir sukelia sunkumų buityje ar gyvenime.

Jei kraujuojama dėl patirtos traumos, gali prireikti chirurginės operacijos, pavyzdžiui, lūžus nosies pertvarai. Tačiau jei kraujuojama dažnai ir gausiai, reikėtų ieškoti konkrečios priežasties, iššaukiančios nosies kraujavimus, ir ją atradus, susirgimą gydyti.

Nors kraujavimas iš nosies dažniausiai yra lengvai sustabdomas ir nepavojingas gyvybei, vis dėto pasitaiko tokių atvejų, kai dažnas kraujavimas iš nosies gali signalizuoti apie sunkią organizmo būklę. Pastebėjus aukščiau išvardytus simptomus, reikėtų susirūpinti ir kreiptis į šeimos gydytoją. Privalu pasirūpinti ne tik kitų, bet ir savo paties sveikata.

1 2
+13
+21 -8
  • Aukštas kraujo spaudimas
  • Arterinė hipertenzija
  • Kepenų ligos
  • Kraujavimas iš nosies
  • Kalcio trūkumas
  • Nosies trauma
  • Peršalimas
  • Sinusitas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *