Pirminė biliarinė kepenų cirozė

+1
+1 -0

Pirminė biliarinė kepenų cirozė – tai lėtai progresuojanti autoimuninė smulkiųjų tulžies latakų liga, sukelianti jų uždegimą ir pažeidimą. Tulžis – tai skystis, gaminamas kepenyse ir tulžies latakais keliaujantis į tulžies pūslę bei žarnyną, kur dalyvauja riebalų virškinime. Atsiradus tulžies latakų pažeidimui, įvairios kenksmingos medžiagos ima kauptis kepenyse ir sukelia jų randėjimą, kuris ilgainiui gali progresuoti į kepenų cirozę. Nėra žinoma, kas tiksliai sukelia šią lėtinę ligą, bet manoma, jog jos išsivystyme  svarbų vaidmenį galėtų vaidinti imuninės sistemos sutrikimas, kurio metu žmogaus imuninės ląstelės ima atakuoti nuosavas smulkiųjų tulžies latakėlių ląsteles. Taip pat galvojama, kad galbūt šį procesą galėtų provokuoti kokia nors organizmo infekcija.

 

Dažniausiai pirminė biliarinė kepenų cirozė nustatoma 30-60 metų sulaukusiems asmenims. Didžioji dauguma šia liga sergančių pacientų yra moterys. 

Pirminė biliarinė kepenų cirozė. Simptomai

Dauguma pacientų, sergančių pirmine biliarine kepenų ciroze, ilgą laiką nejaučia jokių ligos požymių. Tačiau laikui bėgant ligos simptomai ima ryškėti. Tai gali būti: silpnumas, niežulys, dešiniosios pašonės skausmas ar diskomfortas, sausos akys ir burna, odos ir akių obuolių pageltimas, odos tamsėjimas, nesusijęs su deginimusi, pėdų ir čiurnų patinimas, dėl besikaupiančio skysčio išsipūtęs pilvas, riebalinių lašelių kaupimasis odoje aplink akis, vokuose, delnų, padų, alkūnių ir kelių raukšlių odoje, viduriavimas riebiomis išmatomis.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *