Žiemos vaistinėlė: kas privalo joje būti?

Sausio 24, 2017 | L.Rimgailė
+11
+11 -0

Artėjant tam tikram sezonui moterys dažnai peržvelgia savo drabužių spintą ir atlieka joje  tvarką. Pavyzdžiui, žiemą didžiąją dalį spintos užima šilti megztiniai, o štai atėjus pavasariui juos ima keisti sijonai bei suknelės.

Panašiai yra ir su namų vaistinėlėmis, kurias taip pat reikėtų peržiūrėti. Tik dabar sau ir kitiems sąžiningai atsakykite į klausimą, ar sezoninę tvarką darote ne tik spintoje, bet ir namų vaistinėlėje?

Žiemos vaistinėlės turinys – koks jis?

Kelionė į kalnus slidinėti gali baigtis liūdnais prisiminimais, jei traumos atveju po ranka neturėsite reikiamų vaistų.

Nesvarbu, ar slidinėti keliaujate su draugų kompanija, ar su šeima, bet kokiu atveju kelionių vaistinėlėje būtina su savimi turėti tepalo, kuris padeda greičiau užgyti poodinėms kraujosrūvoms. Tam puikiai tiks Lioton 1000 tepalas, kuris vartojamas esant skausmui, uždegimui, trauminiams pažeidimams, padės tuomet, jei atsirado raumenų, sausgyslių ar raiščių patempimas.

Keliaujant į kalnus svarbu vaistinėlėje turėti ir elastinio binto, žaizdas dezinfekuojančių vaistų – visa tai labai pravers tuo atveju, jei patirsite didesnes traumas.

"Nesvarbu, ar slidinėti keliaujate su draugų kompanija, ar su šeima, bet kokiu atveju kelionių vaistinėlėje būtina su savimi turėti tepalo, kuris padeda greičiau užgyti poodinėms kraujosrūvoms. "

Pasitaiko žmonių, kuriems žiemą nepavyksta išvengti nušalimų. Tokiu atveju svarbu atsiminti, kad nušalusią, odą reikia tepti raminančiomis, drėkinančiomis, odos regeneraciją skatinančiomis priemonėmis. Jeigu prie tokių nušalimo pasireiškia dar ir silpnumas, šaltkrėtis, tuomet karščiavimą ir skausmą malšinančios priemonės taip pat pagelbės.

Kai gripas puola – vaistai nuo peršalimo

Žiema – tikras išbandymų metas mūsų organizmui. Vienus virusinės peršalimo ligos vargina dažniau, kitus – rečiau: žmonių imunitetai skirtingi, tad atėjus šaltajam metų laikui ir pasimato, kas turi stiprų, o kas silpną imunitetą.

Bet kokiu atveju žiemos vaistinėlėje privalo būti vaistai nuo karščiavimo, slogos, pastilės nuo gerklės skausmo, vaistai nuo kosulio ir, žinoma, vaistai nuo peršalimo.

Žmogaus kūnas yra didelis, prakaituotas, skysčių pripildytas mechanizmas, koordinuotai judantis, tiksliai maišantis chemikalus ir kuriantis įvairiausius dalykus nuo atsiminimų iki gleivių. Toliau sužinosite truputį daugiau informacijos, kaip šis sudėtingas, gražus ir paslaptingas aparatas funkcionuoja.

Plačiau:

10 stulbinančių dalykų, kurių nežinojote apie save

Pabaigai. Kaip susikomplektuoti kelionės vaistinėlę?

Ne vienam iš mūsų ruošiantis į kelionę svetur kyla vienas paprastas klausimas: „kaip apsisaugoti nuo galimų sveikatos problemų svečioje šalyje?“. Jei kelionės vaistinėlėje turėsite šiuos vaistus, atostogų metu tikrai galėsite būti ramesni.

Vaistai nuo virškinimo sutrikimų. Tai itin dažnas negalavimas, kuriuos patiria keliautojai svečioje šalyje. Tad jei norite išvengti virškinimo sutrikimų lydimų nemalonių simptomų, tokių kaip pilvo pūtimas ar skrandžio deginimas, pasirūpinkite vaistais nuo virškinimo sutrikimų.

Vaistai nuo skausmo. Tie, kas keliavo pirmą kartą į kalnus, galbūt patyrė taip vadinamą „kalnų ligą“, kurios simptomai – galvos skausmas, svaigimas, pykinimas. Verta atsiminti, kad panašūs simptomai kai kuriems pasitaiko ir lėktuve ar jūroje, tad visuomet savo kelionių vaistinėlėje turėkite vaistus nuo skausmo.

Kremas nuo saulės. Kai kurie žmonės daro klaidą galvodami, kad žiemą nereikia naudoti kremo nuo saulės. Deja, tiek šalto sniego apsuptuose kalnuose, tiek auksinio smėlio  paplūdimiuose oda yra stipriai veikiama saulės, tad apsauginis kremas nuo saulės yra tiesiog būtinas.

Vaistai nuo alergijos. Nesate alergiškas ir galvojate, jog į kelionės vaistinėlę Jums tikrai nereikia įsimesti vaistų nuo alergijos? Ne, klystate, vaistų nuo alergijos reikėtų pasiimti net ir tiems žmonėms, kurie nėra alergiški. Esant svečioje šalyje alergija gali atsirasti nuo egzotiško maisto, įvairių augalų… Tie, kas žino, jog turi alergiją, rekomenduojama į kelionės vaistinėlė nepamiršti įsidėti adrenalino.

Ir nors vaistinėlės turinys keičiantis sezonams išlieka beveik tas pats, tačiau labai svarbu atsiminti, kad visi vaistai turi ribotą galiojimo terminą, tad pravartu karts nuo karto peržvelgti savo namų vaistinėlę, o dar geriau – suregistruoti vaistus, kurie joje yra. Tą galite nesunkiai padaryti naudodamiesi mobiliąja programėle „Vaistinėlė“.

L. Rimgailė

+11
+11 -0
  • Galvos smegenų trauma
  • Peties trauma
  • Traumatologai
  • Nugaros smegenų trauma

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *