Bakterinė vaginozė

+2
+2 -0

Bakterinė vaginozė – tai makšties uždegimo rūšis, kai suintensyvėja vienos iš normaliai makštyje augančių bakterijų rūšies augimas. Tuomet sutrikdomas natūralus bakterijų balansas makštyje. Tai dažniausia blogo makšties kvapo ir nenormalių išskyrų priežastis. Paprastai makštyje yra daugiausiai bakterijų, priklausančių Lactobacillus šeimai. Jos išskiria įvairius chemikalus, kurie palaiko silpnai rūgštinę makšties terpę. Susirgus bakterine vaginoze, vietoje Lactobacillus šeimos bakterijų įsivyrauja kitokios bakterijos, kurių paprastai makštyje yra labai nedaug (tai anaerobinės bakterijos).

Bakterine vaginoze gali susirgti bet kokio amžiaus moterys, tačiau dažniausiai nuo jos nukenčia reprodukcinio amžiaus moterys. Dar nėra tiksliai išaiškinta, kodėl moterys suserga bakterine vaginoze. Panašu, kad rizikos faktoriai yra didelis lytinių partnerių skaičius, lytiniai santykiai su nauju partneriu, rūkymas, makšties plovimas vandeniu ar kontraceptinės priemonės (pavyzdžiui, gimdos spiralė).

Bakterinė vaginozė. Simptomai

Apie 50 % moterų, kurioms diagnozuojama bakterinė vaginozė nejaučia jokių simptomų. Kitoms ši liga gali pasireikšti nemaloniu makšties kvapu, primenančiu žuvies kvapą. Taip pat gelsvomis ar pilkšvomis išskyromis iš makšties. Šie simptomai smarkiau pasireiškia lytinių santykių metu arba po jų. Kartais sergančios moterys skundžiasi niežuliu, deginimo pojūčiu šlapinantis. Bakterinė vaginozė paprastai nesukelia skausmo ar vulvos sudirgimo lytinių santykių metu.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *