Kiaušidžių cistos

+5
+6 -1

Kiaušidžių cistos – tai plonasienės ertmės, užpildytos skysčiu ar pusiau skysta mase ir esančios moters kiaušidėse. Cistų dydis gali būti nuo kelių iki 20 cm skersmens ir gali padidinti pačias kiaušides kelis kartus.

„Daugiau kaip kas ketvirtai moteriai, vyresnei nei 30 metų, yra aptinkama ginekologinė patologija – kiaušidžių cistos. Tačiau didelė dalis jų yra gerybinės, nepavojingos, netgi savaime išnykstančios.“

Plačiau skaitykite čia:
Nepanikuokite: tai tik kiaušidžių cistos »

Moterys turi dvi migdolo formos ir dydžio kiaušides, kurios yra šalia gimdos. Jose auga ir bręsta kiaušialąstė, kuri išmetama į gimdą ir kurią gali apvaisinti spermatozoidas.

Cistos atsiranda ganėtinai dažnai, tačiau dauguma jų nesukelia simptomų, yra nepavojingos ir praeina negydomos per kelis mėnesius.

Natūraliai moters kiaušidėse kiekvieno mėnesinių ciklo metu vystosi į cistą panašus darinys – folikulas. Jis gamina lytinius hormonus ir tam tikru momentu išmeta kiaušinėlį (įvyksta ovuliacija).

Kartais folikulo ciklas sutrinka, jis toliau auga, išsivysto funkcinė cista. Jos yra nepavojingos, sukelia nežymius simptomus ir praeina negydomos po kelių mėnesinių ciklų.

Kitos cistų rūšys yra vadinamos patologinėmis ir nepriklauso nuo normalaus mėnesinių ciklo:

  • dermoidinė cista (retai būna piktybinė);
  • cistadenoma (užauga labai didelė);
  • endometrioma (skausminga ir turi įtakos vaisingumui).

Kiaušidžių cistos. Simptomai

Kiaušidžių cistos dažniausiai nesukelia jokių simptomų ir yra aptinkamos per atsitiktinį apsilankymą pas ginekologą. Simptomų atsiranda tada, kai cistos yra pakankamai didelės, kai jos užsisuka, kraujuoja ar plyšta.

Gali būti jaučiamas bukas skausmas, spaudimas ar sunkumas pilve (esant didelei cistai). Aštrus skausmas atsiranda cistai plyšus ar užsisukus.

Skausmas gali plisti į nugarą ar šlaunis.  Jis gali būti susijęs su mėnesinių ciklu, atsirasti prieš jų pradžią ar pabaigą. Taip pat gali būti jaučiamas lytinių santykių metu.

Būdingi mėnesinių ciklo sutrikimai (nuo pernelyg trumpų iki užsitęsusių), išskyrų gausumo pokyčiai, ciklo nereguliarumas. Kartais būna sudėtinga tuštintis, atsiranda stiprus noras šlapintis.

Gali atsirasti pykinimas, vėmimas, krūtų jautrumas ir kiti į nėštumą panašūs simptomai.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *