Nėščiųjų pielonefritas

+3
+3 -0

Nėščiųjų pielonefritas – tai nėščių moterų viršutinės šlapimo sistemos dalies (inkstų) uždegiminės kilmės liga.

Infekcija į inkstus gali pakliūti iš išorinės aplinkos arba krauju iš infekcijos židinio, esančio organizme. Nėštumo metu dėl tam tikrų specifinių pakitimų susidaro palankios sąlygos infekcijai į inkstus pakliūti: dėl nėštumo metu išskiriamo hormono progesterono šlapimtakių tonusas sumažėja, jie prasiplečia, susilanksto ir atsidaro į šlapimo pūslę tiesiu kampu, todėl šlapimui lengviau pakliūti iš šlapimo pūslės atgal į inkstus ir infekcijai išsivystyti. Dešinysis inkstas paprastai būna dažniau pažeidžiamas infekcijos todėl, kad jį labiau spaudžia pasikeitusios pozicijos gimda ir dešinės kiaušidės vena. Kliūtys šlapimo takuose (akmenukai, susiaurėjimai) taip pat daro įtaką infekcijos išsivystymui.

Dažniau pielonefritu serga pirmą kartą gimdančios moterys ir didžiąją dalį atvejų juo susergama 22-28 nėštumo savaitę. Bakterijos dažniausiai randamos pas sergančias pielonefritu: E.Coli, stafilokokai, streptokokai.

Liga gali pasireikšti ir kaip paūmėjimas moterims sergančioms lėtine, besimptome bakteriurija (bakterijos nuolat randamos šlapime).

Nėščiųjų pielonefritas. Simptomai

Nėščiajai sergančiai pielonefritu pasireiškia tokie požymiai: labai bloga bendra savijauta, silpnumas, nuovargis, šaltkrėtis, raumenų skausmas, galvos skausmas, aukšta temperatūra (karščiavimas iki 40 laipsnių Celsijaus) ir padidėjęs prakaitavimas, juosmens skausmai, drebulys, gali pasireikšti pykinimas ir vėmimas.

Taip pat pasireiškia šlapimo sistemos simptomų: dažnas noras šlapintis, kartais gali būti skausmas šlapinantis, gali pasirodyti kraujas šlapime, šlapimas būna drumstas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *