Trichineliozė

-1
+1 -2

Trichineliozė – tai parazitinė infekcija, kurią sukelia kirmėlės trichinelės (smulkios, 2-4 mm ilgio). Dažniausiai trichinelioze žmonės užsikrečia valgydami žalią, rūkytą ar netinkamai termiškai apdorotą mėsą, kurioje yra trichinelių lervų. Reikia nepamiršti, kad net mažiausio gabalėlio tokios mėsos ragavimas jau yra rizika užsikrėsti. Dažniausiai suserga grupė žmonių, kurie kartu vartojo užkrėstos mėsos. Pagrindiniai šaltiniai: laukiniai gyvūnai (šernai, lapės, vilkai, lokiai) ir naminiai gyvuliai (kiaulės, katės, šunys). Arkliena taip pat gali būti infekcijos šaltinis, o štai raguočiai trichinelioze neserga. Tačiau jautiena gali būti užkrečiama ją apdorojant kartu su kiauliena.

Trichineliozė. Simptomai

Dažniausiai pasireiškiantys pirmieji trichineliozės simptomai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, nuovargis, karščiavimas, diskomfortas pilvo srityje.

Po šių simptomų gali sekti: galvos skausmas, šaltkrėtis, kosulys, veido bei akių patinimas, raumenų bei sąnarių skausmas, odos niežėjimas ir bėrimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas.

Esant sunkiai infekcijai žmogui gali tapti sunku koordinuoti judesius, taip pat pasireikšti širdies ir kvėpavimo sistemos sutrikimai. Retais atvejais gali ištikti mirtis.

Esant nesunkiai ar vidutinio sunkumo infekcijai dauguma simptomų išnyksta per keletą mėnesių. Nuovargis, bendras silpnumas, raumenų skausmas ir viduriavimas gali tęstis ilgiau.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *