5 patarimai, kurie padės sustiprinti imunitetą

Spalio 27, 2017 | L.Rimgailė
+14
+14 -0

Imunitetas – tai organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo virusų, bakterijų, visko, kas jam yra genetiškai nepriimtina. Todėl visai nenuostabu, jog kartais imunitetas dar kitaip yra įvardinamas kaip karys, kuris yra atsakingas už tai, jog organizmas būtų apsaugotas nuo įvairių infekcijų ir ligų. Peršalimas – tai vienas iš pirmųjų požymių, kuris rodo, jog Jūsų imunitetas silpnėja. Tai štai kodėl, atėjus šaltajam sezonui, žmonės dažnai ima klausti, ką būtų galima padaryti dėl savęs ir kitų, kad tas „karys“ – imunitetas būtų stiprus?

Nusilpusio imuniteto požymiai

Mūsų išvaizda ir savijauta labai dažnai gali pasakyti apie tai, ar imunitetas yra stiprus, ar ne. Jei Jūsų plaukai yra išsausėję, slenka, pasidarė silpni, oda yra jautri, dažnai sudirgusi, tuomet tai ženklas, kad metas pasirūpinti imuniteto stiprinimu.

Dažnai apie nusilpusį imunitetą praneša ir atsirandanti pūslelinė (herpetinė infekcija), atsirandančios žaizdelės burnoje.

"Net nėra abejonių, jog pesimistai serga daug dažniau nei tie, kurie trykšta gyvenimo džiaugsmu."

Apie nusilpusį imunitetą byloja ir tam tikros autoimuninės ligos, tokios kaip reumatas, artritas.

Jei dažnai sergate įvairiomis peršalimo ligomis, vargina kvėpavimo takų ligos, kosulys, sloga, gripas, tuomet greičiausiai Jūsų imunitetas yra nusilpęs ir būtina imtis priemonių jam stiprinti.

Būdai, kurie padės sustiprinti imunitetą:

  1. Grūdinimasis bei mankšta – užsiimkite tuo. Pastebima, jog sportuojantys žmonės kartais persistengia ir save nualina ilgomis bei sekinančiomis treniruotėmis. Reikėtų tokių treniruočių atsisakyti ir nepersistengti, vietoj jų rinktis normalaus krūvio, intensyvumo treniruotes. Kaip suprasti, koks krūvis Jums tinka? Stebėkite savo organizmą – jei po treniruotės atsirado galvos skausmas, tai jau vienas iš požymių, jog treniruotės metu persistengėte. Imunitetą teigiamai veikia normalus bei reguliarus sportinis krūvis. Be to, labai teigiamai imunitetą veikia ir grūdinimasis – nevenkite jo.
  2. Daržovės ir vaisiai kasdieninėje mityboje yra privaloma. Vienas iš geriausių ir natūraliausių imuniteto stiprinimo būdų yra daržovių ir vaisių valgymas. Juose yra gausu antioksidantų, o šie, kaip žinia, neutralizuoja kenksmingus laisvuosius radikalus. Be to, vaisiuose ir daržovėse yra vitamino B, jis teigiamai veikia centrinę nervų sistemą, vitamino C, kuris didina atsparumą įvairioms ligoms. Geram imunitetui palaikyti yra itin svarbi žarnyno flora, o ją galima palaikyti tik tuomet, kai valgome kokybišką, sveiką ir subalansuotą maistą.
  3. Stenkitės gerai išsimiegoti.  Dar vienas požymis, kuris gali rodyti, jog yra nusilpęs imunitetas, tai – miego rėžimo sutrikimai. Nemiga, jei tai tampa rutina, gerokai paveikia žmogaus sveikatą, nervų sistemą, o tuo pačiu ir imuninę sistemą. Svarbiausia yra subalansuoti visą organizmo sistemą, o taip pat ir miego rėžimą.
  4. Cinkas. Šis mikroelementas dalyvauja imuninių ląstelių susidarymo procese. Todėl drąsiai valgykite kalakutieną, kruopas, mėsą, kviečių daigus, jūros gėrybes, riešutus, kiaušinius, gerkite arbatą – gausite pakankamai cinko ir sustiprinsite savo imunitetą. Tik vertėtų atsiminti, jog iš augalų organizmas geba pasiimti tik 10 proc. cinko kiekio, o štai iš gyvulinių produktų kur kas daugiau – net 20-40 proc.. Šiam mikroelementui rezorbuotis trukdo kava, pienas, juoda duona, sūris, jo pasisavinti neleidžia geležis ir kalcis, o jo pasisavinimą gerina baltymų gausus maistas. Rekomenduojama cinko paros norma yra 10-15 mg.
  5. Svarbu ir psichinė būklė – pozityvūs žmonės serga rečiau. Net nėra abejonių, jog pesimistai serga daug dažniau nei tie, kurie trykšta gyvenimo džiaugsmu. Be to, įrodyta, jog protinis ir fizinis nuovargis, įvairios bei nuolat pasikartojančios psichologinės problemos, ilgalaikė įtampa turi neigiamą poveikį žmogaus imunitetui: net ir nedidelė nervinė įtampa sutelkia apsaugines organizmo jėgas, tačiau per ilgą laiką jame sumažėja antikūnių gamyba ir limfocitų aktyvumas. Tad išmokite suvaldyti įtampą, atsipalaiduoti.

Atsiminkite, jog imunitetas yra sveiko gyvenimo pamatas, o kartu ir padarinys. Tad rūpinkitės juo ir jis pasirūpins Jumis!

+14
+14 -0
  • Gripo virusas
  • Gripo gydymas
  • Gripas
  • Alerginė sloga
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Gripo epidemija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *