5 Tibeto pratimai ‒ kaip taisyklingai atlikti?

Rugsėjo 10, 2014 | Aliona Aleksandrovič
+136
+168 -32
4

5 Tibeto pratimai ‒ kaip taisyklingai atlikti?

Pratimas nr. 3. Pradinė padėtis – atsiklaupiame ant kelių, rankomis tarsi palaikome sėdmenis, smakru liečiame krūtinę. Lenkiamės atgal, remdamiesi rankomis į sėdmenis. Fiksuojame kūną ir lėtai grįžtame į pradinę padėtį. Prieš atliekant pratimą nepamirštame giliai įkvėpti ir iškvėpti. 

Šis pratimas teigiamai veikia artritą, nereguliarias mėnesines, menopauzę, nugaros skausmus

Trečias Tibeto pratimas

Pratimas nr. 4. Pradinė padėtis – sėdime ant grindų, kojos ištiestos, delnais remiamės į grindis, galva palenkta į priekį. Keliame kūną klubais į viršų, delnais ir pėdomis remiamės į grindis, kojos sulenktos per kelius stačiu kampu, galva atlošiama atgal. Padėtis fiksuojama, lėtai grįžtame atgal. 

Šis pratimas ‒ gera profilaktikos priemonė nuo celiulito ir rankų suglebimo. Ketvirtas tibetiečių pratimas taip pat teigiamai veikia virškinamąjį traktą, lytinius organus (įskaitant gimdą ir prostatą), skydliaukę, širdies raumenį. Pratimas suteikia energijos svarbiems sūkuriams, ypač esantiems gerklės, krūtinės ir pilvo srityje. Stiprinama ir imuninė sistema. 

Ketvirtas Tibeto pratimas

Pratimas nr. 5. Pradinė padėtis ‒ pilvas nukreiptas į grindis, stuburas išlenktas, galva atlošta, kojų pirštais ir delnais remiamės į grindis. Keliame sėdmenis į viršų, galvą leidžiame žemyn. Visą kūną per klubus lenkiame stačiu kampu. Fiksuojame kūną ir grįžtame į pradinę padėtį. 

Tai puikus tempimo pratimas krūtinei, klubams ir nugarai. Šis Tibeto pratimas ypač svarbus moterims, kurias kamuoja menopauzės simptomai, nereguliarios mėnesinės, lytinių organų susirgimai. 

Penktas Tibeto pratimas

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo medžiagą, kurioje atliekami visi penki Tibeto pratimai.

Pirmuosius pratimų rezultatus pajausite nepraėjus nė dviem savaitėms: sustiprės raumenys, tapsite lankstesni ir judresni. Tibeto pratimai ‒ tai puikus būdas ne tik praįvairinti kasdienę veiklą, bet ir pagerinti savijautą be ypatingų fizinių pastangų. Stiprinkime kūną ir būkime sveiki!

1 2
+136
+168 -32
4
  • Sporto nauda
  • Sporto klubai
  • Raumenys
  • Joga
  • Mankšta

Susiję straipsniai

  • O kai aš jau prieisiu prie 21 kartą kartojimo, tai kaip suprantu, daugiau didinti nerekomenduojama? O kodėl?

  • Smagu, kad domitės! Seniausiame šaltinyje 1939 m. Peterio Kelderio knygoje „The Eye of Revelation“, kuriame rašoma apie penkių Tibeto pratimų kilmę, nėra paaiškinta 21 pakartojimo reikšmė. Vis dėlto daugelyje kultūrų skaičiai turi magišką prasmę. Nenorime spekuliuoti, todėl paliksime šį klausimą atvirą diskusijoms.

    Beje, pasiekę 21 pakartojimo ribą, kai kurie penkis Tibeto pratimus atliekantys žmonės (dažniausiai treneriai) skaičių didina ir iki 50 ar daugiau pakartojimų. Svarbiausia neskubėti ir visuomet stebėti savo savijautą.

    Sėkmės praktikuojantis!

  • Sveiki. Jau 1,5 metų darau šią mankštą. Tačiau antrą pratimą atlieku kiek kitaip: keliu sulenktas per kelius kojas ir pečius, tada tiesiu kojas. Teisingai atlikti man per sunku. Mačiau internete taip darant kinų trenerį. Ar būtina pereiti prie teisingo atlikimo? Ačiū

  • Pratimus atlieka neteisingai. Svarbu taisyklingai kvėpuoti. Internete yra geresni vaizdo įrašai.
    Rekomenduoju vakarais prieš miegą (pagal Tibeto pratimų rekomendacijas) atlikti „žvakutę” 5-10 min.
    Tai puiki „RESTAR” dienos nuvargusiam organizmui atgaivinti.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *