Kokias sveikatos problemas sukelia priklausomybė nuo mobilaus telefono?

Liepos 18, 2016 | L.Rimgailė
+11
+12 -1

Tikriausiai nei vienas iš mūsų neįsivaizduoja savo įprastos dienos be mobiliojo telefono. Mobiliaisiais telefonas naudojamės visur: namuose, darbe, laisvalaikio metu. Socialiniuose tinkluose kartais praleidžiame daug daugiau laiko negu bendraudami realiai. Vos keli mygtuko paspaudimai štai, beribis virtualus pasaulis atsiveria mums prieš akis. Praleidžiame ten valandų valandas net nesusimąstydami, kad dažnas naudojimasis mobiliuoju telefonu mums gali sukelti daugybę sveikatos problemų.

Dar nesenas, bet jau su kupra. Kodėl?

Įprasta matyti yra gatvėje senelius su kupromis, visa tai – nuo senatvės, kuri anksčiau ar vėliau  aplanko kiekvieną iš mūsų. Tačiau šių dienų pasaulyje vis dažniau su kupromis galima pamatyti ne tik senus žmones, bet ir jaunus. Ir visai tai tikrai ne tik nuo kuprinių ir svorio, kurį sudaro kiekvieną dieną nešamos moksleivių knygos.

Valandų valandas spoksodami į išmaniojo telefono ekraną žmonės net nesusimąsto, jog daro didžiulę klaidą – kenkia savo sveikatai. Ilgas žiūrėjimas į išmaniojo telefono ekraną kenkia ne tik akims, bet ir stuburui.

Vieno tyrimo metu, kuomet buvo padarytos dažnai besinaudojančių išmaniaisiais telefonais vaikų ir paauglių stuburo rentgeno nuotraukos, buvo matyti, kad atsirado stuburo išlinkimas atgal.

Įprastai stuburas būna išlinkęs į priekį, tačiau tiems, kurie praleidžia itin daug laiko palenkę galvą ir žiūrėdami į išmanųjį telefoną atsiranda stuburo išlinkimas atgal. Dažnai toks atbulinis stuburo išlinkimas sukelia ir kitas sveikatos problemas – galvos skausmas viena iš jų.

Jauni ir nelaimingi žmonės

Priklausomybė nuo mobilaus telefono sukelia ir daugybę psichologinių problemų. Kakle juntama įtampa gali sutrikdyti „laimės harmonų“ gamybą, dėl to jauni žmonės dažnai praleidę ilgą laiką žiūrėdami į išmanųjį telefoną gali jaustis nelaimingi, prislėgti. Kuomet  Endorfinų ir serotonino gamyba sumažėja, žmogaus nuotaikos keičiasi itin dažnai.

"Mobiliojo telefono laikymas švarkų ar baltinių kišenėse, arti širdies gali sukelti širdies sveikatos problemas."

Be to, dažnai nuleista galva sukelia įtampą smegenų kamienui ir stuburui, o visa tai gali stipriai paveikti širdies ritmą bei kraujo spaudimą.

Elektromagnetinės bangos ir jų poveikis sveikatai

Tie, kurie yra linkę ilgai pliurpti mobiliuoju telefonu, turėtų atsikratyti šio blogo įpročio, mat yra žinoma, jog mobiliojo telefono skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės gali sukelti galvos skausmus, nemigą ar net vėžį.

Tikriausiai ne kartą esate pajutę, kaip ilgo pokalbio mobiliuoju telefonu metu ta ausis, prie kurios laikėte mobilų telefoną, įkaito. Taip yra todėl, kad telefonai skleidžia mikrobangas, o šios ir sukelia šiluminį efektą, dėl kurio vėliau vienu laipsniu pakyla ir smegenų temperatūra, o toks temperatūros disbalansas  kenkia smegenims.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Ypač kalbėjimą telefonu reikėtų riboti vaikams. Jų kaukolė yra plonesnė, o smegenys vystosi labai intensyviai. Sumažinti tokių mikrobangų spinduliuotę galima tiesiog nelaikant telefono prie skruosto, įjungti mikrofoną ir kalbėti telefoną laikant šiek tiek toliau nuo kūno.

Kišenė – pati netinkamiausia vieta telefonui laikyti

Vyrams itin reikėtų susirūpinti savo mobiliųjų telefonų laikymo įpročiais. Jie, kitaip nei moterys, kurios mobiliuosius telefonus dažniausiai laiko rankinėje, kenkia savo sveikatai daug labiau laikydami kišenėje mobiliuosius telefonus.

Mobiliojo telefono laikymas švarkų ar baltinių kišenėse, arti širdies gali sukelti širdies sveikatos problemas. Taip pat blogas pasirinkimas yra mobilųjį telefoną laikyti kelnių kišenėse – elektromagnetinės spinduliuotės sąveika su lyties organu gali stipriai paveikti vyro lytinę sveikatą, atsirasti erekcijos sutrikimai.

Vietoj išvadų  – patarimas

Kiekvieną kartą prieš imdami telefoną į rankas pagalvokite apie jo teikiamą ne tik naudą, bet ir žalą. Žinoma, atsisakyti šio prietaiso mūsų gyvenime nereikėtų, tačiau žinoti paprastus dalykus privalome. Kiekvieną kartą, kuomet mobiliuoju telefonu skambinate kitam žmogui, nelaikykite mobilaus telefono prie ausies, skruosto. Skambinimo metu, kuomet signalas jus dar tik jungia su pašnekovu, spinduliuotė yra daug stipresnė, nei pokalbio metu.

Arba naudokite laisvų rankų įrangą. Toks paprastas įprotis bent kažkiek apsaugos jus nuo neigiamo mobiliojo telefono skleidžiamo poveikio.

 

+11
+12 -1
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Galvos skausmas
  • Profilaktinis sveikatos patikrinimas
  • Sveikatos draudimas
  • Sveikatos patikrinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *