Mažos ir skausmingos pavasario pranašės

Vasario 24, 2017
+8
+8 -0

Ne visiems pavasaris asocijuojasi vien tik su iš po žiemos miego bundančia gamta, kai kam pavasaris asocijuojasi su žaizdelėmis burnoje.

Būtent mažos ir skausmingos žaizdelės burnoje kai kuriems žmonėms atsiranda pavasario metu, kuomet imunitetas yra nusilpęs…

Pasikartojantis aftinis stomatitas ir trys jo formos

„Pažink savo priešą mūšio lauke“, – sako išmintingi kovotojai. Šią taisyklę galime pritaikyti ir tada, kai kalbame apie pasikartojantį aftinį stomatitą. Juk žinant ligos formas yra daugiau lengviau jas gydyti, tiesa?

Tiems, kuriuos karts nuo karto vargina žaizdelės burnoje, reikėtų žinoti, jog yra skiriamos trys pasikartojančio aftinio stomatito formos:

1) nedidelių aftų;

2) didelių aftų;

3) herpetiforminių aftų.

Pirmajai formai būdingos skausmingos, mažos, ribotos, paviršinės, apvalios arba ovalios opos burnos ertmėje. Tokio tipo burnos opos dažniausiai sugyja per 10–14 dienų ir nepalieka randų.

Antrajai formai būdingos didesnės (>10 mm) ir labai skausmingos aftos. Tokio tipo aftos gali trukti net iki 6 savaičių ir ilgiau, be to jos palieka randus.

„Anaftin“ preparatas palaiko natūralų gijimo procesą, sukuria apsaugą nuo skausmo.

Herpetiforminės aftos – daugybiniai labai maži pažeidimai, išsidėstę vienas šalia kito ir sudarantys netaisyklingos formos opas, kurios išlieka 7–10 dienų ir nepalieka randų.

Yra žinoma, kad pati dažniausia pasikartojančio aftinio stomatito forma yra nedidelių aftų, kuri pasireiškia net 80 proc. atvejų.

Deja, aftinio stomatito neįmanoma atsikratyti visam laikui. Pasikartojantis aftinis stomatitas linkęs kartotis: kai kuriems pacientams pasireiškia 2–4 kartus per metus, o kitiems nuolat burnos ertmėje gali atsirasti tie nemalonūs išopėjimai.

Kai Jus kas nors puola, ką Jūs darote? Žinoma, kad ginatės. Nesvarbu, ar tai būtų žodinis konfliktas, ar fizinis smurtas, visuomet reikia pakovoti už save. Lygiai taip pat reikia gydyti ir įvairias ligas. Jei kamuoja burnos opos, kovoje prieš jas padės šios medicinos priemonės.

Plačiau:

Trys „ginklai“ kovoje su skausmingomis aftomis

Kaip panaikinti tas mažas ir skausmingas burnos opas?

Burnos opos, dar kitaip vadinamos aftinėmis opomis, daug dažniau vargina moteris nei vyrus.

Moterims grožis yra labai svarbu, tad ne viena silpnosios lyties atstovė, vos tik pastebėjusi mažas žaizdeles burnoje, ant lūpų, keliauja vaistinės link.

Laimei, vaistinėje galime įsigyti nemažai priemonių, kurios būtent ir yra skirtos aftinėms opoms gydyti. Pavyzdžiui, skausmingoms aftoms ir nedidelėms burnos žaizdelėms yra skirta gydyti „Anaftin“ kelių formų preparatai, galima rinktis tarp „Anaftin“ gelio, purškalo ar burnos skalavimo skysčio.

„Anaftin“ preparatas palaiko natūralų gijimo procesą, sukuria apsaugą nuo skausmo. Be to, hialurono rūgštis, kuri yra pagrindinė vaisto sudedamoji dalis, suriša vandenį ir padeda pakenktam audiniui sveikti. Vaisto sudėtyje taip pat yra naudojamas paprastasis alavijas, kuris dar labiau sustiprina drėkinamąjį poveikį, padeda nuraminti sudirgusias vietas ir malšinti skausmą.

Dėl aftinių opų kaltas ne tik pavasaris, bet ir kiti veiksniai

Burnos gleivinės opos gali atsirasti ir dėl kitų išorės veiksnių, pavyzdžiui, neteisingai kasdien valomų dantų ar valgomo per daug karšto ar labai šalto maisto. Ir, ar kada nors susimąstėte, kad kartais net ir  paprastas ir nekaltas liežuvio įsikandimas gali išprovokuoti atsirasti burnos opoms?

Įvairios burnos traumos, tokios kaip liežuvio įsikandimas ar grubaus dantų valymo metu stipriai pažeista burnos ertmė gali lemti aftinių opų atsiradimą.

Kartais žmonės, kurie kreipiasi į gydytojus su klausimu, kodėl susiformavo aftinės opos burnoje, išgirsta netikėtą atsakymą. Gydytojai burnos opos įvardina kaip idiopatinės kilmės. Tai reiškia, kad burnos opos susiformavimo priežastys nėra žinomos.

Norite išvengti burnos opų? Tuomet stiprinkite imunitetą, laikykitės burnos higienos, nevalgykite labai karšto maisto, venkite streso, įtampos ir tuomet burnos opų atsiradimo rizika turėtų gerokai sumažėti.

 

L. Rimgailė

 

 

+8
+8 -0
  • Burnos chirurgija
  • Sveika mityba
  • Burnos skalavimas
  • Asmens higiena
  • Opos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *