Plokščio pilvo priešas – pilvo pūtimas. Kaip sau padėti?

Liepos 17, 2023
0
+0 -0

Pilvo pūtimas yra viena iš labiausiai paplitusių virškinimo problemų, tačiau, nepaisant to, kad nuo šio sutrikimo kenčia daug žmonių, vis dar trūksta žinių apie gerą žarnyno sveikatą ir kaip tai gali padėti susigrąžinti plokščią pilvuką.

Pilvo pūtimas apibūdinamas kaip veržimo, spaudimo ar pilnumo jausmas pilve. Šiuos nemalonius pojūčius gali lydėti akivaizdžiai padidėjusi pilvo apimtis. Jausmas gali būti nuo šiek tiek nemalonaus iki labai skausmingo. Paprastai pilvo pūtimas natūraliai praeina su laiku, tačiau kai kuriems žmonėms tai tampa dažnai pasikartojančia problema. Virškinimo sutrikimai ir hormonų svyravimai gali sukelti chronišką pilvo pūtimą.

Dažniausia pilvo skausmo ir pūtimo priežastis yra dujų perteklius žarnyne. Jei pavalgius pučia pilvą, tai gali būti susiję su  virškinimo problemomis. Neretai ši problema kyla iš skuboto valgymo, įvairių alergijų ar netolerancijos atitinkamam maistui. Menstruacinis ciklas yra dar viena dažna laikino pilvo pūtimo priežastis. Kartais pilvo pūtimas gali indikuoti pavojingą sveikatos būklę.

Siekiant išvengti pilvo pūtimo ir jo poveikio kūno formoms vertėtų žinoti kelis paprastus prevencijos principus:

  • Reguliariai mankštinkitės, kad pagerintumėte virškinimą ir išvengtumėte pilvo pūtimo – mankšta taip pat gali padėti, kai pilvo pūtimas kamuoja čia ir dabar;
  • Kramtykite užsimerkę, kad neprarytumėte oro;
  • Gerkite daug vandens;
  • Valgykite skaidulomis turtingą maistą, jei užkietėjo viduriai;
  • Valgykite mažomis porcijomis keletą kartų per dieną;
  • Masažuokite pilvą iš dešinės į kairę, kad lengviau pasišalintų susikaupusios dujos;
  • Venkite gazuotų gėrimų, alkoholio bei kofeino;
  • Gausiai nevalgykite maisto produktų, kurie, kaip žinoma, sukelia dujų susidarymą, pavyzdžiui, kopūstų, pupelių ar lęšių;
  • Venkite didelių, sunkaus maisto porcijų prieš miegą;

Pilvo pūtimo gydymui taip pat naudojamos įvairios arbatos, pavyzdžiui, pipirmėčių, imbiero ar ramunėlių arbata, magnio papildai, probiotikai. Kartais skiriami antacidai ar simetikono preparatai, pvz., Espumisan 40 mg minkštosios kapsulės. Simetikonas pasižymi natūraliu veikimu. Jis neabsorbuojamas organizmo, veikia tik savo fizinėmis savybėmis – keičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinimo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti rezorbuojamos pro žarnų sieneles ir prasidėjus žarnų peristaltikai, pašalinamos. Be laktozės, cukraus ir parabenų. Espumisan 40 mg minkštosios kapsulės ypač patogios kasdieniam vartojimui. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Į plokščio pilvuko receptą įeina ir fizinis aktyvumas bei sveika mityba. Perdirbtuose maisto produktuose yra mažai skaidulų, daug druskos ir riebalų. Druska sukelia vandens skysčių susilaikymą organizme, o riebalai lėtina virškinimo procesą. Tai gali sukelti vidurių užkietėjimą ir pilvo pūtimą. Perdirbtuose maisto produktuose taip pat yra mažai maistinių medžiagų, todėl jausitės alkani net ir suvartoję daug kalorijų. Tai veda prie persivalgymo ir dar labiau apsunkina problemą, todėl patartina šių maisto produktų vengti.

Pratimai, deginantys riebalus, stiprinantys nugaros ir pilvo raumenis, gerinantys tonusą gali padėti pasiekti trokštamų kūno linijų. Sportas padeda išvengti skysčių susilaikymo ir palaiko žarnyno peristaltiką. Tai taip pat gali padėti išvengti staigaus svorio prieaugio, kuris dažnai „nusėda“ pilvo srityje. Jei dirbate sėdimą darbą, reguliari mankšta gali skambėti bauginančiai, tačiau neverta baimintis ir patartina į tai žvelgti paprasčiau – tiesiog nepamirškite retkarčiais atsikelti nuo darbo stalo ir pasivaikščioti, padaryti kelis tempimo pratimus. Tai bus puiki pradžia kelionei pageidaujamos figūros link.

0
+0 -0

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *