3 priežastys vasarą pasivaikščioti basomis

Liepos 11, 2017 | L. Rimgailė
+11
+11 -0

–  Aloha, – į Havajus atvykusį vyriškį pasveikino žavi Honolulu gyvenanti mergina.

Vyras liko be žado: jį pakerėjo ne tik merginos šypsena, bet ir jos kojos, kurios buvo gražios ir sveikos…

Pasirodo, jau seniai mokslininkų yra įrodyta, jog tos moterys, kurios dažniau vaikšto basomis kojomis, turi sveikesnes ir gražesnes kojas…Taigi, vasara puikus metas ir mums, visai kaip toms Honolulu gražuolėms, visa tai išbandyti ir pajausti.

1 priežastis. Vaikščiojimas basomis gali padėti tiems, kurie kenčia nuo plokščiapėdystės. Jei Jūsų mažylis turi plokščiapėdystę, pravartu būtų vasarą jam leisti kuo daugiau vaikščioti basomis. Tiesa, pasirūpinkite, jog paviršius, kurį lies mažo vaiko jautrios pėdutės, būtų saugus.

Tinkamas paviršius galėtų būti žolė, smėlis ar minkšta žemė. Ir nors yra žinoma, jog pėdoms ypač naudinga vaikščioti nelygiais paviršiais, tokiais kaip žvyras ar akmenukais grįstas takas, tačiau dėl didelės traumų tikimybės vaikų ant tokio paviršiaus reikėtų neleisti be priežiūros, neįsitikinus, jog yra saugu ir vaikas nesusižeis.

"...avint aukštakulnius pakinta kūno svorio centras, dėl to stuburo juosmens sityje susiformuoja dar vienas linkis, kuris nevienodai paskirsto krūvį čia esantiems slanksteliams, gali pasislinkti ne tik juosmens, bet ir krūtinės bei kaklo srities slanksteliai."

Jei Jūsų mažylis yra plokščiapėdis, turėtumėte atsiminti, jog reikėtų vengti vaikščiojimo basomis kietu lygiu paviršiumi, pavyzdžiui, asfaltu.

2 priežastis. Vaikštant basomis stimuliuojami pėdų taškai, kurie yra atsakingi už įvairių organų funkcionavimą. Viena moteris, kuri viešėjo Tailande, pasidalino savo patirtimi ir nuotrauka iš šypsenų šalies. Ji rašė: „Sveiki, neseniai grįžau iš Tailando. Masažo salone išbandžiau ne tik visų taip išgirtą ir pamėgtą tailandietišką masažą, bet ir pabandžiau pėdų masažą. Ir žinot ką? Atsigavo ne tik mano pėdos, bet ir visas organizmas. Seniai žinojau, jog mūsų pėdos turi taškus, kuriuos stimuliuojant reaguoja ir tam vidaus organai. Bet kad jų tiek daug – negalėjau patikėti. Siunčiu ir Jums nuotrauką iš Tailando, masažo salono lauko pusės, kurioje matoma pėdoje išsidėstę taškai, kurie yra glaudžiai susiję su tam tikrais mūsų vidaus organais.“

 

 

Išties, kaip matome šioje nuotraukoje, masažuojant pėdoje išsidėsčiusius tam tikrus taškus, galima stimuliuoti viso organizmo veiklą. Pavyzdžiui, jei vargina sloga, galima pasikliauti tradicine medicina ir ieškoti, kur tie vaistai nuo slogos, arba išbandyti Rytų medicinos gudrybes ir pamasažuoti nuotraukoje parodytus 2 ir 6 pėdų aktyviuosius taškus, kurie yra atsakingi už priekinių sinusų ir nosies veiklą. Žinoma, neturint įgūdžių ir specialių žinių, naivu tikėtis efektyvaus ir greito rezultato.

 

3 priežastis. Vaikščiojimas basomis yra naudingas Jūsų stuburui. Tos moterys, kurios dažnai avi aukštakulnius batelius, vasaros metu turėtų dažniau juos padėti į šalį ir leisti savo kojoms pasimėgauti žemės paviršiumi: basomis praeiti per žalią žolę, pajūrio smėlį, akmenėliais nuklotą kelią…

„Kodėl turėčiau neavėti aukštakulnių“, – teiravosi viena jauna mergina ortopedo. Šis ją įtikino ir pasakė, jog avint aukštakulnius pakinta kūno svorio centras, dėl to stuburo juosmens sityje susiformuoja dar vienas linkis, kuris nevienodai paskirsto krūvį čia esantiems slanksteliams, gali pasislinkti ne tik juosmens, bet ir krūtinės bei kaklo srities slanksteliai. Dėl šios priežasties žmogų gali pradėti varginti nemiga ar galvos skausmas.

 

Ir mes galime turėti sveikas kojas. Nereikia keliauti į Havajus, ten gyventi. Užtenka karts nuo karto leisti sau basomis pėdomis praeiti pro žemę: šaltą ryto rasą, įkaitusį vasaros paplūdimio smėlį, kankorėžiais apklotu miško takeliu ar šaltu durpžemiu vėsią vasaros dieną…Toks pasivaikščiojimas basomis kojomis stimuliuos jų darbą, atgaivins odą. Tad pirmyn, drąsiai džiaugtis vasara! Basomis!

 

+11
+11 -0
  • Kojų venų ligos
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas lazeriu
  • Varikozė
  • Neramių kojų sindromas
  • Išsiplėtusios venos
  • Kojų venų aterosklerozė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *