Sveiko maisto apsipirkimas – susiplanuok jį

Lapkričio 08, 2016 | L.Rimgailė
+8
+8 -0

Ar dažnai į parduotuvę einate su pirkinių sąrašu? Kaip dažnai tame pirkinių sąraše atsiduria sveiki maisto produktai?

Tiesa, kai kuriems žmonėms atrodo, kad tie sveiki maisto produktai nėra patys skaniausi. Bet taip yra galbūt tik todėl, kad nemokame jų teisingai paruošti? Taigi, pradedame mūsų sveiko maisto apsipirkimo kelionę po prekybos centrą.

Sėkmingo apsipirkimo maršrutas prekybos centre

Nemanykite, kad galima pasiklysti tik miške. Ne, tikrai ne: prekybos centre taip pat galima pasiklysti ir prisipirkti nereikalingų produktų. Todėl visuomet į prekybos centrą eikite su pirkinių sąrašu – taip ne tik sutaupysite, bet ir neprisipirksite nereikalingų dalykų, kurie dažnai atsiranda mūsų pirkinių krepšelyje vos tik tuomet, kai pamatome žodį „akcija“.

Jei į prekybos centrą einate apsipirkti ilgesniam laikui, pavyzdžiui, visai savaitei, tikriausiai imate didelį vežimą. Jei taip, tuomet pradėkite nuo daržovių ir vaisių skyriaus, kuris dažniausiai mus pasitinka vos tik įeiname į prekybos centrą.

"Mėsą rekomenduojama valgyti du kartus per savaitę."

Jei į prekybos centrą einate apsipirkti trumpesniam laikui – tik keletui dienų, tuomet daržovių ir vaisių skyrių palikite apsipirkimo galui. Tokiu būdu sutaupysite jėgų – nereikės nešioti to sunkaus pirkinių krepšelio.

Ir tik pačioje pabaigoje apsipirkimo keliaukite link mėsos ir duonos skyrių.

Ką pirkti? Sveikuoliško pirkinių sąrašo keletui dienų pavyzdys (2 asmenims):

Bananai (2 vnt.)
Apelsinai (2vnt.)
Citrinos (1 vnt.)
Avokadas (1 vnt)
Pomidorai (3 vnt.)
Agurkas (1vnt.)
Raudoni svogūnai (2 vnt.)
Lapinės salotos (1 vnt.)
Avinirniai (1 skardinė)
Kiaušiniai (6 vnt.)
Vištienos krūtinėlė (500g.)
Graikiniai riešutai (200 g.)
Juodasis šokoladas (100g.)
Pilno grūdo duona (1 vnt.)

Ką paruošti iš tokių produktų?

Iš pirkinių sąraše pateiktų produktų galima paruošti daugybę įvairių, sveikuoliškų patiekalų. Pavyzdžiui, pusryčiams puikiai tiks kiaušiniai, kuriuos galima tiek virti, tiek kepti.

Užkandžiams galite rinktis vaisius (geriausiai juos valgyti pirmoje dienos pusėje). Norintys užkandžiams kažko neįprasto, gali į savo sveikuolišką meniu įtraukti humusą su daržovių lazdelėmis.

Humusas  – iš avinžirnių pagaminta užtepėle, praturtins jūsų organizmą mineralais, vitaminais A, P, E, C, selenu, kuris saugo organizmą nuo senėjimo, tačiau pasistenkite jo nepadauginti – humusas turi daug sunkiai virškinamų angliavandenių nuo kurių gali atsirasti pilvo pūtimas.

Daugybę grožio problemų galite išspręsti tiesiog rinkdamiesi tinkamą maistą. Būtent – teisinga mityba ne tik padailina liemenį ir pagerina imuninės sistemos veiklą, bet ir puoselėja išvaizdą: lygina raukšles, suteikia spindesio plaukams, sustiprina nagus. „Mityba turi tiesioginės įtakos išvaizdai – kaip atrodote kasdien ir kaip Jus veikia senėjimo procesas“, – teigia medicinos mokslų daktaras Joshua Zeichneris. Anot gydytojo, būtų išmintinga susidaryti mitybos planą, kuriame pakaktų sveikai odai ir plaukams reikalingų elementų – maistinių medžiagų, mineralų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Taigi pasiruoškite komplimentų lavinai ir pirkinių krepšelį papildykite jaunystę puoselėjančiais produktais.

Plačiau:

10 maisto produktų jaunystei išsaugoti

Užkandžiams taip pat puikus pasirinkimas yra riešutai. Pavyzdžiui, sauja graikinių riešutų praturtins jūsų organizmą Vitaminu B, o valgant jų reguliariai galėsite netgi sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

Pietums ar vakarienei save ir savo artimuosius palepinkite vištienos salotomis ar vištienos kepsneliais. Venkite riebaus, kepto ar rūgštaus maisto – jis dirgina virškinamąjį traktą ir dėl to gali atsirasti rėmuo, varginti įvairūs virškinimo sutrikimai.

Mėsa – kokią rinktis? O gal geriau mažiau mėsos ir vietoj jos – žuvis?

Reikėtų vengti kiaulienos, nes tai – riebi mėsa. Ją reikėtų keisti į paukštieną ar kalakutieną. Mėsą rekomenduojama valgyti du kartus per savaitę.

Kad nepritrūktų idėjų sveikuoliškiems patiekalams, mėsą puikiai galima pakeisti žuvimi. Žuvis praturtina organizmą naudingosiomis medžiagomis – omega-3 riebalų rūgštimis, kurios mažina širdies ir kraujagyslių ligų pavojų.

Ką daryti su maisto produktais, kurie liko?

Jei į prekybos centrą keliausite be pirkinių sąrašo, tai tikimybė prisipirkti nereikalingų maisto produktų bus labai didelė. Tokiu atveju reiks galvoti, kur likusius maisto produktus būtų galima panaudoti.

Jei liko daržovių, galite paruošti daržovių troškinį arba „Fritatta“ – itališką omletą, nes juk pas kiekvieną šeimininkę virtuvėje galima rasti kiaušinių, daržovių, mėsos, makaronų.

Taigi, susiplanuokite apsipirkimą prekybos centre, lepinkite save ir savo artimuosius ne tik skaniu, bet ir sveiku maistu !

L.Rimgailė

+8
+8 -0
  • Sveika mityba
  • Vitaminai
  • Kefyro dietos nauda
  • Japoniška dieta
  • Dukano dieta
  • Dieta
  • Grikių dieta
  • Grožis ir sveikatingumas
  • Daržinis poras
  • Vitaminas D

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *