Spalvinio matymo sutrikimai

0
+0 -0

Spalvinio matymo sutrikimai – tai regos sutrikimai, kai žmogus nemato tam tikrų spalvų arba neskiria jų tarpusavyje. Sutrikimai gali būti įgimti arba įgyti. Pats dažniausiai įgimtas spalvinio matymo sutrikimas yra daltonizmas – negebėjimas atskirti raudonos ir žalios spalvų. Tai yra paveldimas sutrikimas, pavadintas jį atradusio mokslininko J. Daltono vardu. Mokslininkas pats turėjo šį sutrikimą. Sergančiojo daltonizmu vienas iš tėvų taip pat serga ir perduoda geną arba abu tėvai yra geno nešiotojai. Ši liga yra dažnesnė vyrų tarpe.

Įgyti spalvinio matymo sutrikimai gali išsivystyti dėl tokių priežasčių: sergant regos nervo uždegimu, atšokus tinklainei nuo kraujagyslinio dangalo, esant gyslainės arba tinklainės uždegimams, senstant, po akies traumų, kaip šalutinis poveikis dėl tam tikrų vaistų. Retais atvejais žmogus gali laikinai nespalvotus objektus matyti spalvotai, toks sutrikimas pasireiškia, kai pašalinamas lęšiukas (paprastai sergantiems katarakta).

Itin retais atvejais žmogus gali nematyti visiškai jokių spalvų išskyrus baltą, pilką ir juodą.

Spalvinio matymo sutrikimai. Simptomai

Turintiems spalvinio matymo sutrikimų, pasireiškia tokie požymiai: negalėjimas skirti kokių nors spalvų (pvz., žmogus skiria ir mato visas spalvas išskyrus raudoną ir žalią, kaip pasitaiko sergant daltonizmu); kartais žmogus mato labai daug spalvų, išskyrus vieną ar porą, taigi jis gali ilgai nepastebėti tokio sutrikimo; kartais gali būti matomos tik kelios spalvos; labai retais atvejais žmogus mato tik nespalvotą vaizdą (pilkos, baltos ir juodos spalvų).

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *