Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. II savaitė

Balandžio 30, 2014 | Judita Malininaitė
+15
+15 -0
1

„Prabėgo antroji savaitė sportuojant ir valgant pagal „Kilo.lt“ komandos sudarytą planą. Pokyčiai jau matyti. Vis dėlto suvokiau reikšmingą dalyką ‒ itin svarbu susidaryti tam tikrą gyvenimo planą. Ne veltui sakoma, kad dieta turi būti ne vienadienis reiškinys, bet gyvenimo būdas.“ Plačiau apie antrąją tyrimo savaitę ‒ sportą, mitybą, Juditos savijautą ‒ skaitykite antroje dienoraščio dalyje. 

Sportas. Sportuoju kiekvieną dieną ‒ rytais atlieku mankštą pagal trenerio pateiktus pratimus „Kilo.lt“ svetainėje. Kadangi sportuoju namų sąlygomis be specialių priemonių, pasirinkau riebalų deginimo pratimus moterims. Man sudaryta trijų dienų treniruotė. Treniruotę sudaro po dešimt pratimų: 

 • rankų ir kojų kėlimas gulint ant pilvo,
 • sulenktų kojų nuleidimas gulint ant šono,
 • pritūpimai su savo svoriu,
 • įtūpstai. 

Vieną pratimą reikia kartoti 15‒20 kartų ir taip tris kartus, aišku, po kiekvieno pratimo serijos atlieku minutės pertraukėlę. 

JuditaVakarais bėgioju. Nubėgu tris keturis kilometrus. Vėliau distanciją ilginsiu, nes gegužės pabaigoje dalyvausiu viename iš didžiausių Vilniaus maratonų. Mano tikslas ‒ nubėgti penkis kilometrus. Didžiausią džiaugsmą kelia tai, kad kai pradėjau intensyviau sportuoti, pats organizmas pradėjo reikalauti kitokio maisto nei anksčiau buvau įpratusi. 

Mityba. Bėga antra savaitė, o mano valgymo įpročiai keičiasi. Anksčiau tik atsikėlusi mėgdavau paskaityti knygą, žurnalą ar įsijungti kompiuterį ir peržvelgti dienos naujienas. Dabar tik nubudusi bėgu kaisti arbatinuką, daryti mankštą ir pusryčiauti. Net savo darbus susiskirsčiau taip, kad jie netrukdytų valgymams. Prisipažinsiu: nežinau, ar tai tęsis ilgai, bet kol tam man leidžia galimybės, taip darysiu ir toliau. 

Kai jau antrą savaitę valgau po nedaug, bet labai dažnai (bent jau man taip atrodo), pastebėjau, kad nebėra to jausmo, kad va, grįšiu namo ir prisivalgysiu, kiek tik lenda. Pamažu jaučiu, kad sotumo jausmas ateina vis greičiau ir greičiau. 

Mano vienos dienos mitybos planas 

Pusryčiams: 50 g avižinės košės (išvirus jos padaugėja).
Užkandis: 300 g didžiojo (angl. pomelo) greipfurto.
Pietums: 70 g grikių su tunu.
Pavakariams: 200 g burokėlių salotų su obuoliais.
Vakarienei: apie 400 g virtų brokolių. 

JuditaLaisva diena. Savaitgalį švenčiau draugės gimtadienį, tad pasidariau sau laisvą dieną. Tai reiškia, kad leidau sau valgyti, ką noriu ir kada noriu. Tačiau net pačiai buvo keista, kad atsisakiau draugės siūlomų sausainių su šokoladu. 

Mėsos nevalgau jau keli metai su pertraukomis, tačiau savęs vegetare nelaikau. Jei labai noriu, tuomet ir valgau. Todėl per savo laisvą dieną neatsispyriau keliems šašlyko gabalėliams su ryžiais ir salotomis. Torto taip pat paprašiau atpjauti kuo mažesnį gabaliuką, paragavau, buvo skanu ir ‒ ačiū, daugiau nenoriu. 

Kontrolė. Tai juokingiausias dalykas! Sekmadienio rytą leisdama prie jūros, paplūdimyje, gavau SMS žinutę-priminimą, kad neįvedžiau savo praeitos dienos įvertinimo ir gavau naują žinutę nuo „Kilo.lt“ ekspertų. Iš kitos pusės, džiaugiuosi, kad yra kas primena. 

Rezultatai. Teko skaityti komentarus, kad neverta gaišti laiko, jei per vieną savaitę nukrito tik vienas kilogramas. O aš sakau, kad verta ir labai. Per antrą savaitę netekau dviejų kilogramų, tad iš viso ‒ minus trys kilogramai. 

Noriu pabrėžti, kad niekada nebuvau riebalų kalnas, kad suderinus maistą ir sportą iškart nukristų dešimt kilogramų. Turiu sveiką ir tvirtą kūną, o su „Kilo.lt“ komanda tikiuosi atsikratyti tų kelių nereikalingų kilogramų. Nors kiti skirtumo dar nemato, bet aš pati jaučiuosi žvalesnė ir tvirtesnė. 

Per antrąją savaitę pasiektas rezultatas ‒ numesti 2 kg (dabartinis Juditos svoris ‒ 71 kg). Iš viso atsikratyta 3 kg. 

© Nuotraukų autorė Greta Kniežaitė

Taip pat skaitykite:
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. I savaitė »
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. III savaitė »
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. IV savaitė »

+15
+15 -0
1
 • Dietologai
 • Nutukimas
 • Antsvoris
 • Bulimija
 • Anoreksija
 • Sveika mityba
 • Dieta
 • Sporto nauda

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *