Menopauzė – ne liga, bet su simptomais

Rugpjūčio 04, 2015 | Judita Dovydėnaitė
+4
+4 -0

Menopauzės gydymo galimybės

Paprastai prieš menopauzę ir jai atėjus gydymo neprireikia, nes tai natūralus pokytis moters organizme. Tačiau jei menopauzė yra ankstyva ar sukelia labai stiprius negalavimus, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju dėl gydymo galimybių.

Pakaitinė hormonų terapija. Ši terapija gali būti skiriama keliais skirtingais būdais ir dažniausiai pradedama perimenopauzėje. Tam, kad terpija būtų veiksminga, ją reikia taikyti 5 metus iš eilės. Vaistai gali būti geriami, žvakučių, tepalų ar pleistrų formos. Jei moteris neturi gimdos (ji pašalinta dėl ligos ar kitų priežasčių) jai gali būti skiriama pakaitinė estrogenų terapija. Hormononiniai preparatai šiuo atveju vartojami kasdien. Kai moteris turi gimdą jai skiriama estrogenų ir gestagenų deriniai, kurie gali būti vartojami nepertraukiamai (kasdien) arba nepertraukiamai cikliškai.  Ciklinės terapijos metu moteriai kas mėnesį pasireiškia į menstruacijas panašūs kraujavimai. Neciklinės terpijos metu menstruacijų nebūna. Hormonų terapija skiriama tik tuo atveju jei pasireiškia stiprūs menopauzės simptomai.

Šiuo metu pakaitinė hormonų terapija menopauzės gydymui sukelė daug diskusijų, nes nors įrodyta, kad šis gydymas padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, osteoporozės, praėjusių metų tyrimai parodė, kad vartojant hormoninius preparatus didėja krūties vėžio ir kitų ligų rizika.

Jei vargina makšties sausumas gali būti skiriamos preparatai su estrogenais vartojami vietiškai į makštį.

Menopauzės metu dažnai naudingas gali būti ne medikamentinis gydymas, o gyvenimo būdo pokyčiai ir psichologinė pagalba. Šiuo metu moteriai ypatingai svarbu jaustis mylimai, reikalingai ir svarbiai. Jei pažvelgsime į menopauzę iš teigiamos pusės, tai puikus amžius – moteris subrendusi, vaikai užauginti ir rūpesčių sumažėję, galima prisiminti užmirštas svajones, pomėgius ir su šypsena pasitikti naują gyvenimo etapą.

 

1 2
+4
+4 -0
  • Moterų ligos
  • Menopauzė
  • Ginekologinės ligos
  • Ginekologijos klinikos
  • Akušeris ginekologas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *