Sloga: nuo alergijos ar peršalimo?

Lapkričio 17, 2017 | L.Rimgailė
+14
+14 -0

Et, ir vėl tas nemalonus simptomas – sloga. Tik apsilankius gydytojo kabinete mergina gerokai nustebo, kuomet gydytoja pasakė, jog sloga ją vargina visai ne dėl peršalimo, bet dėl to, jog ji alergiška. Pelėsis sukėlė chronišką alergiją, kurios vienas iš simptomų ir buvo ta nemaloni sloga.

Taigi, šįkart domimės ir bandome atsakyti į klausimą, kada sloga yra nuo alergijos, o kada nuo peršalimo? Kaip būtų galima atskirti?

Alergija pelėsiui: kaip atpažinti?

Jog namuose įsiveisė pelėsiniai grybeliai nesunku pastebėti ir suprasti. Šie mikroskopiniai augalai yra puikiai matomi plika akimi: pažaliavę ar pamėlynavę sienos, sienų lupimasis – visus tokius ženklus nesunku pamatyti. Dažnu atveju jie yra ne tik kad matomi, bet ir užuodžiami: į aplinką pelėsis išskiria nuodingų medžiagų, kurios stipriai dirgina mūsų kvėpavimo takus, kenkia sveikatai.

Šis alergenas atsiranda dėl prastai vėdinamų patalpų. Kaip ir kitos kvėpavimo takų alerginės reakcijos, taip ir alergija pelėsiui pasireiškia tuomet, kai jautrus žmogus įkvepia pelėsinių grybelio sporų.

Tai, jog žmogų vargina alergija pelėsiui, nesunku pastebėti: parausta akys, jas peršti. Kartais nuo pelėsio kvapo žmones vargina galvos skausmas, kosulys ar net karščiavimas. Dažnu atveju, kuomet žmogus yra alergiškas pelėsiui, atsiranda čiaudulys, sloga, vargina užsikimšusi nosis. Simptominiam slogos gydymui tokiais atvejais labai praverčia vandenyno vandens nosies purškalas, kuris natūraliai atkemša sudirgusią nosies gleivinę, ją pravalo, palengvina kvėpavimą.

"Alergija pelėsiui gali sukelti rimtas komplikacijas: gali atsirasti astma, alerginis grybelinis sinusitas, plaučių uždegimas."

Tiesa, reikėtų atsiminti, jog vaistais slogos simptomams mažinti nereikėtų piktnaudžiauti ir juos reikėtų naudoti ne ilgiau nei savaitę laiko, mat ilgiau naudojant gali išsivystyti priklausomybė nuo šių vaistų – medikamentinis rinitas ir vaistas pats ima skatinti slogos simptomus.

Tad jei norite išvengti alerginės slogos visiems laikams yra būtina naikinti alergeną. Alergija pelėsiui gali sukelti rimtas komplikacijas: gali atsirasti astma, alerginis grybelinis sinusitas, plaučių uždegimas. Negydoma alergija pelėsiui gali virsti chroniška liga.

Peršalimo ligų simptomai panašūs į alergijos, bet įsiklaus į savo organizmą galima nesunkiai atskirti: kaip?

Dabar ruduo, bjaurūs orai itin dažnai tampa priežastimi slogai ar kosuliui atsirasti. Tad ir sakome, jog „taip, vėl peršalau, vėl ta sloga ar kosulys prasidėjo dėl to, jog blogas oras, netinkamai apsirengiau, nepasaugojau savęs“. Tačiau net ir labai saugodamiesi mes dažnu atveju vis tiek galime susirgti:  peršalimo ligos plinta oro lašeliniu būdu, tad užtenka tik keletą minučių pabendrauti su sloguojančiu kolega ir štai, mes taip pat jau turėsime tą nemalonią slogą.

Vaikų kosulys – vienas dažniausių skundų, dėl kurių kreipiamasi į šeimos gydytojus. Pristatome 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų kosulį.

Plačiau:

10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų kosulį

Tačiau ką daryti, kai grįžus namo vis dar nesuprantame, ar ta sloga atsirado nuo sergančio kolegos, nuo kurio užsikrėtėme, ar nuo pelėsio, kuris įsiveisęs dėl prastos ventiliacijos mūsų vonioje. Yra keletas būdų, kaip galite patikrinti ir sužinoti, ar tai alerginė sloga, ar sloga, kuri prasidėjo nuo peršalimo.

Pirma, tai, jog žmogui peršalimas, išduoda ne tik sloga, bet taip pat ir tokie simptomai kaip temperatūra dėl kurios atsiranda sąnarių skausmas, kaulų laužymas, mieguistumas, kartais žmogus gali kosėti, o kosulys negydomas ima vis labiau stiprėti.

Antra, jei alerginė reakcija dažnu atveju išlieka lygiai tokia pati, kokia ir prasidėjo, tai peršalimo simptomai nuolat kinta. Stebėkite juos ir jei jie kelia nerimą, tuomet nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Dar vienas būdas, kai būtų galima atskirti alerginę slogą nuo peršalimo slogos – tai trukmė. Jei peršalus dažniausiai yra sergama apie savaitę, tai alergijos požymius galima jausti daug ilgiau – tol, kol alergenas bus aktyvus ir dirgins žmogaus organizmą. Svarbiausia – nelikite abejingi savo ir artimųjų sveikatai!

 

 

+14
+14 -0
  • Kosulys
  • Peršalimas
  • Gripas
  • Sausas kosulys
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Galvos skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *