Sportuojat, laikotės dietos, bet riebalai nuo pilvo nemažėja. Kodėl?

Spalio 14, 2016 | L.Rimgailė
+10
+10 -0

Atėjus šaltajam metui laikui ne vienas iš mūsų priaugame vieną ar kitą kilogramą. Nieko keisto, nes mažiau judame, daugiau valgome – taip ir atsiranda tie riebalai ant pilvuko, kurie itin gerai išryškėja pavasarį. Tuomet visi skubame į sporto klubus, nes visų mūsų tikslas vienas – pagražinti figūrą ir atsikratyti per žiemą sukauptų riebaliukų. Taigi, ką daryti, kad pavasarį nereikėtų plušėti sporto salėje deginant per žiemą sukauptus riebaliukus?

Sportas – svarbu, norint pašalinti riebaliukus nuo pilvo. Bet ar sportuojate tinkamai?

Ar pastebėjote, kiek daug žmonių sporto klube sportuoja ant kardio treniruoklių? Ir sportuoja ant jų ne dešimt minučių (tiek dažnai trunka tik trumpas apšilimas tų, kurie ruošiasi ilgai mankštai), bet pluša visą pusvalandį ar net valandą.

O jei Jūsų šiandien paklaustumėme, ar sporto klube darote vien tik kardio pratimus norėdami atsikratyti riebalų masės nuo pilvo? Tikriausiai, atsakymas būtų ne. Dažniausiai pratimai yra derinami – treniruotės pradžioje apšilimas ant kardio, o vėliau treniruotės su svarmenimis.

Retas kuris vyras sugeba visą valandą ar net dvi sportuoti ant kardio treniruoklio, tačiau sporto klube atsiranda nemažai moterų, kurios ryžtasi tokiai treniruotei ir ilgai sportuoja ant kardio treniruoklių tikėdamos, jog tas nemalonus „gelbėjimosi“ ratas tokiu būdu dings. Deja, jos tikisi, o jis kaip yra taip, yra. Kodėl?

Taip yra todėl, jog dauguma moterų vis dar galvoja, jog pratimai su svarmenimis yra skirti tik raumenų masei auginti. Ne, tai nėra tiesa, darant pratimus su svarmenimis Jūs galite sumažinti savo pilvo apimtis ir toks svorio metimo būdas būtų netgi efektyvesnis nei ilgi kardio pratimai.

Darant pratimus su svarmenimis vystosi raumenys, visą parą yra sukuriamas raumenų tonusas. Darant kardio pratimus ugdoma ištvermė, gerinama kardiovaskulinė sistema, bet tikrai tai nėra pats geriausias pasirinkimas siekiant sumažinti riebaliukus nuo pilvo.

"Miegokite 7 arba 8 valandas ir taip, galbūt, išvengsite nereikalingo antsvorio."

Dėl riebalų ant pilvo yra kaltas miego rėžimas ir apetito hormonas?

Dar senų senovėje žmonės sakė, kad ilgas miegas eina į storumą. Ir jie buvo teisūs, nes nereikia būti genijumi, jog suprastum, kad vietoj tų valandų, kurias miegi, galėtum judėti ir bent kažkiek išdeginti tų nereikalingų kalorijų.

Yra žmonių, kurie miega mažai, tačiau vis tiek yra stori. Priežastis to yra leptino hormonas, kuris suaktyvėja tuomet, kai žmogaus organizmui trūksta miego – jis nori valgyti, padidėjęs apetito jausmas skatina dėti vieną ir dar vieną maisto kąsnį į burną.

Sureguliuokite savo miego rėžimą – miegokite 7 arba 8 valandas ir taip, galbūt, išvengsite nereikalingo antsvorio.

Žiūrėkite, ką valgote, o ne laikykitės alinančių dietų

Ne paslaptis, kad tie, kas nori atsikratyti riebalų, turėtų valgyti daugiau maisto, kuriame yra gausu baltymų ir mažiau maisto, kuriame yra angliavandenių (bulvių, makaronų, baltosios duonos). Beje, reikėtų vengti ir vaisių sulčių, mat jose taip pat nemažai kalorijų.

Žiūrėkite, ką dedate į burną, nesilaikykite alinančių dietų – jos dar labiau privers organizmą kaupti maisto atsargas ir nepadės pasiekti norimo rezultato – plokščio ir gražaus pilvuko, o pilvo gurgimas bus nuolatinis Jūsų palydovas.

Ne veltui graikų kalboje žodis „dieta“ reiškia „gyvensena“, o mes šį žodį suprantame kaip kalorijų skaičiavimą ir maisto ribojimą. Nustokime skaičiuoti kalorijas, pradėkime sveikai gyventi.

Erika Burinskaitė - bikini kategorijos finalininkė, sporto trenerė ir sveikos gyvensenos propaguotoja dalinasi dažniausiai jai užduodamų klausimų dešimtuku. Taigi, 10 opių ir aktualių klausimų bei atsakymų kiekvienai moteriai

Plačiau:

10 AKTUALIAUSIŲ klausimų trenerei.

Nėra stebuklingų dietų, stebuklingų pratimų, tačiau yra viena taisyklė. Kokia ji?

Priversk savo kūną pajausti kalorijų deficitą, suvalgyk mažiau nei suvartoji kalorijų ir pamatysi, kaip riebalai ims tirpte tirpti. Paprasta, tiesa?


+10
+10 -0
  • Sporto klubai
  • Delčios dieta
  • Atkinso dieta
  • Sporto medicinos gydytojas
  • Baltymų dieta
  • Sporto nauda
  • Angelo dieta

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *