Atimos

0
+0 -0

Gamintojas: Chiesi Farmaceutici S.p.A.
Veiklioji medžiaga: Formoterolis
Stiprumas: 12µg/dozėje
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Atimos yra purškiamas vaistinis preparatas, kurio veiklioji medžiaga patenka tiesiai į plaučius. Jis vartojamas švokštimui ir dusuliui gydyti sergant vidutinio sunkumo ar sunkia astma. Vaisto veiklioji medžiaga formoterolio fumarato dihidratas priklauso bronchodilatatorių grupei priskiriamiems vaistiniams preparatams, kurie atpalaiduoja plaučių kvėpavimo takų raumenis, todėl kvėpuoti pasidaro lengviau. Reguliariai vartojamas Atimos kartu su steroidiniais vaistiniais preparatais inhaliuojamaisiais ar geriamaisiais), ilgai padės išvengti kvėpavimo sutrikimų.

Atimos taip pat gali būti vartojamas tokių simptomų kaip: kosulys, švokštimas, dusulys, palengvinimui pacientams, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL), kai reikalingas ilgalaikis reguliarus bronchodilatacinis gydymas.

Atimos. Vartojimas

Dozavimas

Astma

Atimos dozė, kurią Jūs turite gauti vartodami Atimos, priklauso nuo astmos pobūdžio ir jos sunkumo. Jums reikalingą dozę nustatys gydytojas. Labai svarbu, kad Jūs reguliariai vartotumėte tik paskirtą dozę.

Įprastinė dozė suaugusiems, įskaitant vyresnio amžiaus žmones ir vyresnius kaip 12 metų paauglius, yra 1 įpurškimas ryte ir 1 įpurškimas vakare. Tai reiškia, kad per parą Jūs turite gauti 2 įpurškimus (24 mikrogramus) Atimos.

Jei sergate sunkia astmos forma, gydytojas gali skirti 4 įpurškimus (48 mikrogramus) per parą: 2 įpurškimus ryte ir 2 įpurškimus vakare.

4 įpurškimai (48 mikrogramai formoterolio) Atimos yra maksimali paros dozė. Labai svarbu, kad Jūs neviršytumėte gydytojo nustatytos paros dozės.

Atimos negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL)

Įprastinė dozė suaugusiems (18 metų ir vyresniems) įskaitant vyresnio amžiaus žmones yra 1 įpurškimas ryte ir 1 įpurškimas vakare. Tai reiškia, kad per parą Jūs turite gauti 2 įpurškimus (24 mikrogramus) Atimos.

Jei sergate sunkia LOPL forma, gydytojas gali skirti 4 įpurškimus (48 mikrogramus) per parą: 2 įpurškimus ryte ir 2 įpurškimus vakare.

4 įpurškimai (48 mikrogramai) Atimos yra maksimali paros dozė. Labai svarbu, kad Jūs neviršytumėte gydytojo nustatytos paros dozės.

Nevartokite daugiau kaip 2 įpurškimų vienu metu.

Atimos negalima vartoti LOPL gydymui jaunesniems kaip 18 metų pacientams.

Nevartokite Atimos staigaus dusulio priepuolio šalinimui. Jūs turite vartoti šiam tikslui gydytojo paskirtą “kvėpavimą palengvinantį” inhaliatorių, kurį būtina visą laiką turėti su savimi.

Pavartojus per didelę Atimos dozę

Jūs galite pajusti, kad širdis plaka dažniau nei įprasta ir kad pradeda krėsti drebulys. Galimas ir galvos skausmas, drebulys, pykinimas (šleikštulys, vėmimas), mieguistumas. Kuo greičiau susisiekite su gydytoju ir paklauskite patarimo, ką daryti.

Pamiršus pavartoti Atimos

Praleidę dozę vartokite reikiamą dozę iškart prisiminę. Jei jau beveik laikas kitai dozei, praleiskite pamirštąją dozę, vartokite sekančią dozę įprastu metu. Nedvigubinkite dozės.

Nenustokite vartoti ir nemažinkite Atimos dozės, jei pasijutote geriau, prieš tai nepasitarę su gydytoju. Labai svarbu Jums skirtus vaistus vartoti reguliariai.

Nedidinkite Jums skirtos Atimos dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Jeigu jaučiate, kad vartojant Atimos Jūs labiau dūstate arba švokščiate, vartokite Atimos toliau, bet kaip įmanoma greičiau pasakykite apie tai gydytojui. Jums gali reikėti papildomo gydymo. Kai tik astmos simptomai taps gerai kontroliuojami, Jūsų gydytojas gali nuspręsti atitinkamai laipsniškai mažinti Atimos dozę.

Vartojimo instrukcija

Labai svarbu, kad Jūs mokėtumėte tinkamai naudotis inhaliatoriumi. Gydytojas, slaugytojas ar vaistininkas Jus pamokys, kaip inhaliatorių tinkamai naudoti. Jūs privalote tiksliai laikytis nurodymų, kad žinotumėte kaip, kada ir kiek vaisto įpurkšti. Šiame lapelyje pateikiama tiksli instrukcija, kaip inhaliatoriumi naudotis. Jei nesate įsitikinęs, ar darote gerai arba jei atsirado kokių nors problemų, paklauskite patarimo gydytojo, slaugytojos ar vaistininko.

Inhaliatoriaus patikrinimas. Jei inhaliatorius visiškai naujas arba jei jo nenaudojote daugiau kaip 3 dienas, prieš vartojant 1 kartą inhaliatorių reikėtų paspausti “į orą” norint įsitikinti, kad jis veikia. Naudojantis inhaliatoriumi geriausia stovėti ar tiesiai sėdėti.

1. Nuimkite dangtelį nuo inhaliatoriaus kandiklio, inhaliatorių suimkite nykščiu ir smiliumi, kaip parodyta paveiksle.

2. Iškvėpkite, kiek galite daugiau.

3. Inhaliatorių laikykite stačiai, kaip parodyta, nykščiu iš apačios, žemiau kandiklio; kandiklį sukąskite dantimis ir kiek galėdami sučiaupkite lūpas.

4. Giliai įkvėpkite pro burną ir tuo pat metu paspauskite inhaliatoriaus viršų, kad įpurkštumėte vaisto.

5. Kiek galite ilgiau sulaikykite kvėpavimą, po to išimkite inhaliatorių iš burnos.

6. Jei Jums reikia kitos vaisto dozės, laikykite inhaliatorių stačiai, palaukite pusę minutės ir vėl pakartokite 2-5 punktuose nurodytus veiksmus.

7. Inhaliatorių panaudoję, visada kruopščiai uždenkite kandiklį, kad į jį nepatektų dulkių ar pūkų. Dangtelį uždėkite švelniai, kad pasigirstų spragtelėjimas.

SVARBU. Laikykitės 2, 3, 4 ir 5 punktų eiliškumo.

Labai svarbu, kad prieš įkvėpdami vaistų Jūs pradėtumėte kvėpuoti kiek galite lėčiau.

Jei matoma “migla” virš inhaliatoriaus arba iš Jūsų burnos, Atimos nepateko į plaučius kaip turėtų, įpurkškite dar kartą, laikydamiesi instrukcijos, pradedant 2 punktu.

Jei Jūsų rankos silpnos, gali būti patogiau inhaliatorių laikyti abiem rankom. Abu smilius uždėkite ant inhaliatoriaus viršaus ir abiem nykščiais laikykite iš apačios.

Apie bet kokius atsiradusius sunkumus pasakykite gydytojui, slaugytojai ar vaistininkui.

Valymas

Labai svarbu inhaliatorių reguliariai valyti – mažiausiai vieną ar du kartus per savaitę, kad jis tinkamai veiktų.

Išimkite metalinę dėžutę iš plastikinio inhaliatoriaus korpuso ir nuimkite kandiklio dangtelį.

Plastikinį korpusą ir kandiklio dangtelį nuplaukite šiltu vandeniu.

Nesušlapinkite metalinės dėžutės.

Padėkite šiltoje vietoje, kad gerai nudžiūtų. Venkite labai didelio karščio.

Įdėkite atgal metalinę dėžutę ir uždėkite kandiklio dangtelį.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *