Biodroxil (250mg/5ml)

+1
+1 -0

Gamintojas: Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga: Cefadroksilis
Stiprumas: 250mg/5ml
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

Veiklioji Biodroxil medžiaga cefadroksilis sukelia baktericidinį poveikį, slopindamas bakterijų sienelės sintezę. Jam yra jautrūs (-hemoliziniai streptokokai (Streptococcus pyogenes), pneumokokai ir stafilokokai (koagulazei teigiami, koagulazei neigiami bei penicilinazę gaminantys štamai).

Iš dalies šiam antibiotikui jautrūs yra šie mikroorganizmai: klebsielės, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae, salmonėlės ir šigelės.

Daugumos enterobakterijų, protėjų ir pseudomonų rūšių bei Streptococcus faecalis cefadroksilis neveikia.

Farmakokinetika

Išgertas cefadroksilis beveik visas rezorbuojamas viršutinėje plonosios žarnos dalyje, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1-2 val. Maistas jo rezorbcijai įtakos beveik nedaro. Cefadroksilio eliminacija yra daug lėtesnė už kitų geriamųjų cefalosporinų, todėl jo galima gerti kas 1224 val. 1520% vaisto jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Gydomąjį poveikį sukelianti koncentracija atsiranda tonzilėse, kvėpavimo organų audiniuose ir sekrete, vidurinės ausies sekrete, odoje, akyse, raumenyse, kauluose, sąnariuose, kepenyse, tulžyje, šlapime, prostatoje bei moters lyties organuose.

Vaisiuje ir vaisiaus vandenyse cefadroksilio koncentracija būna lygi trečdaliui motinos kraujo serume esančios koncentracijos. Į motinos pieną preparato patenka mažai.

Apie 90% antibiotiko dozės išsiskiria pro inkstus nepakitusio vaisto pavidalu. Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme cefadroksilio eliminacija yra lėtesnė, todėl jiems būtina ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. “Dozavimas”).

Indikacijos

Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos:

* viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas;
* apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija;
* nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas;
* odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos;
* kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.

Sunkių sisteminių infekcinių ligų Biodroxil gydyti nereikėtų, kadangi jų atveju veiksmingesni yra beta laktamazei atsparūs cefalosporinai.

Biodroxil (250mg/5ml). Vartojimas

Biodroxil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiesiems ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 40 kg

Tonzilių ir gerklės uždegimas

Įprasta dozė yra 1 g(4 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias dozes. Vaistas vartojamas 10 parų.

Odos ir poodinio audinio infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 1 g(4 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines dozes.

Šlapimo takų infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 2 g (8 matavimo šaukštai) per parą. Ji padalijama į 2 lygias vienkartines dozes.

Įprasta dozė nekomplikuotoms apatinių šlapimo takų infekcinėms ligoms (t.y. šlapimo pūslės uždegimui) gydyti yra 1 g (4 matavimo šaukštai) arba 2 g (8 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines dozes.

Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 40 kg

Rekomenduojama įprasta paros dozė yra 25 – 50 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis išgeriama per du kartus (kas 12 val.).

Gydant tonzilių ar gerklės uždegimą arba impetigą (pūlinėlinę), visą rekomenduojamą paros dozę galima išgerti vienu kartu.

Vaikams negalima vartoti didesnės paros dozės už didžiausią nurodytą suaugusiesiems.

Dozavimo rekomendacijos matavimo šaukštais (MŠ)*:

Kūno svoris (kg)

Vienkartinė dozė

Kiek kartų per parą vartoti

9 - 17

1 – 1,5 MŠ

2

18 - 26

2 – 2,5 MŠ

2

27 - 35

3 – 3,5 MŠ

2

>36

4 MŠ

2

* remiantis 50 mg/kg kūno svorio paros doze

Ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi

Biodroxil dozę nustato gydytojas, įvertinęs inkstų veiklos sutrikimo sunkumą pagal kreatinino klirenso (tam tikro inkstų veiklą atspindinčio rodiklio) rodmenis.

Ligoniams, kurių kreatinino klirensas yra 50 ml/min., rekomenduojama vadovautis šia sumažinto dozavimo schema:

Kreatinino klirensas

(ml/min./1,73 m2)

Pradinė dozė

Palaikomoji dozė

Intervalai tarp dozių

50-25

10-25

10-0

1000 mg (4 MŠ)

1000 mg (4 MŠ)

1000 mg (4 MŠ)

500 mg (2 MŠ)

500 mg (2 MŠ)

500 mg (2 MŠ)

12 val.

24 val.

36 val.


Ligoniams, kuriems atliekama inkstų dializė

Tokiems ligoniams500 mg dozę (2 matavimo šaukštus) reikia gerti likus 48 val. iki dializės ir 500 mg dozę (2 matavimo šaukštus) ją baigus. Tokia pat dozę reikia gerti ir likus 48 valandoms iki kitos dializės, jei dializė atliekama du ar tris kartus per savaitę.

Gydymo trukmė

Biodroxil paprastai gydoma 7-10 parų, tačiau jo patariama vartoti dar 2-3 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Tam tikros bakterijos (Streptococcus pyogenes) sukeltą infekcinę ligą reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.

Ką daryti pavartojus per didelę Biodroxil dozę?

Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją. Gali sutrikti inkstų veikla, virškinimas, pritemti sąmonė, sustiprėti refleksai, išberti odą. Vaisto perdozavus, tuoj pat būtina sukelti vėmimą arba išplauti skrandį, gerti daug skysčių.

Pamiršus pavartoti Biodroxil

Jeigu įprastiniu laiku vaisto išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo laiko bus likę mažiau negu 4 valandos, užmirštosios dozės negerkite, o toliau vaisto vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Biodroxil

Jeigu Jūs nutrauksite Biodroxil vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, gali vėl atsirasti ligos simptomų, kadangi Jūs esate ne visiškai pasveikę. Jeigu Jūs norite nutraukti Biodroxil vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, prieš tai reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *