Dapril, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinio poveikio atvejų dažnis apibūdinimas taip:
labai dažni: daugiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų,
dažni: mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 gydytų pacientų,
nedažni: mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 gydytų pacientų,
reti: mažiau kaip 1 iš 1000, bet daugiau kaip 1 iš 10000 gydytų pacientų,
labai reti: mažiau kaip 1 iš 10000 gydytų pacientų, dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
Dažni šalutinio poveikio atvejai
Galvos skausmas, galvos sukimasis arba lengvas apsvaigimas (ypač greitai atsistojus); sumažėjęs kraujospūdis; viduriavimas, vėmimas; kosulys; susilpnėjusi inkstų funkcija.
Nedažni šalutinio poveikio atvejai
Nuovargis, silpnumas (jėgų praradimas); nuotaikos pokyčiai; miego sutrikimai; galvos svaigimas; odos bėrimas; niežulys; pirštų spalvos pokyčiai (pamėlsta, paskui parausta) ir (arba) tirpimas ar dilgčiojimas; sloga; skonio sutrikimai, pykinimas, skrandžio skausmas arba nevirškinimas; alergija ir (arba) angioneurozinė edema (jos simptomai: galūnių, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės tinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti ir (arba) nuryti; juodaodžiams tai pasireiškia dažniau negu kitoms rasėms); impotencija; juntamas arba labai greitas širdies plakimas; širdies priepuolis arba insultas (manoma, antrinis dėl pernelyg mažo kraujospūdžio; taip būna didelės rizikos pacientams); padidėję serumo kreatinino, šlapalo ir kalio kiekiai kraujyje; padidėjęs kepenų fermentų kiekis.
Reti šalutinio poveikio atvejai
Sumišimas; uoslės sutrikimai, burnos džiūvimas; plaukų slinkimas; psoriazė; krūtų padidėjimas vyrams; inkstų nepakankamumas; kai kurių kraujo ląstelių arba kitų sudėtinių kraujo dalių pokyčiai; niežintis odos bėrimas (dilgėlinė); bilirubino (geltonai oranžinio tulžies pigmento) kiekio padidėjimas serume; maža natrio koncentracija; ūminis inkstų nepakankamumas; uremija (būklė, kai kraujyje lieka medžiagų, kurios turi būti šalinamos su šlapimu).
Labai reti šalutinio poveikio atvejai
Prienosinių ančių uždegimas (sinusitas); kvėpavimo takų susiaurėjimas (bronchų spazmas) ir dėl to atsiradęs dusulys; plaučių uždegimas; pageltusi oda ir (arba) akys (gelta); kepenų arba kasos uždegimas; kepenų nepakankamumas; prakaitavimas; sunki pūslinė odos liga; odos bėrimas (daugiaformė eritema), sunkios formos odos paraudimas (Stevens-Johnson‘o sindromas), stiprus bėrimas (taip pat ir paraudimas), nudegimą primenantis odos lupimasis ir tinimas (toksinė epidermio nekrolizė); odos pseudolimfoma; žarnų uždegimas; nenormaliai mažas šlapimo kiekis arba nesišlapinimas; gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas.
Šalutinio poveikio atvejai, kurių dažnis nežinomas:
Alpulys, depresijos simptomai.
Jei tapo sunku nuryti ar kvėpuoti (tai gali būti susiję su veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės tinimu) arba jei sutino plaštakos, pėdos ar kulkšnys ir sutinusias vietas pradėjo niežėti, arba jei pradėjo stipriai niežėti odą ir iškilo gumbai (alergija), reikia nebevartoti Dapril ir nedelsiant kreiptis į medikus pagalbos.
Kaip minėta pirmiau, retai gali atsirasti kai kurių kraujo ląstelių arba kitų sudėtinių kraujo dalių pokyčių. Jūsų gydytojas gali nuspręsti retkarčiais imti kraujo mėginius, kad nustatytų, ar Dapril kaip nors veikia Jūsų kraują. Kartais dėl kraujo pokyčių galite jausti nuovargį ar gerklės skausmą, gali pasireikšti karščiavimas, sąnarių ir raumenų skausmai, sąnarių ir tonzilių patinimas arba jautrumas saulės šviesai. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.