Elicea (10mg) (2)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Escitalopramas yra selektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei priklausantis antidepresantas. Šie vaistai veikia serotonino sistemą smegenyse, t. y. didina serotonino kiekį. Manoma, kad serotonino sistemos sutrikimai galvos smegenyse yra svarbus veiksnys, skatinantis atsirasti depresiją ir su ja susijusias ligas.

Elicea sudėtyje yra escitalopramo. Šio vaisto vartojama depresijai (didžiosios depresijos sutrikimui) ir nerimo sutrikimams (panikos sutrikimui su agarofobija arba be jos, socialinio nerimo sutrikimui, generalizuoto nerimo sutrikimui ir obsesiniam kompulsiniam sutrikimui) gydyti.

Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Elicea (10mg) (2). Vartojimas

Suaugę žmonės

Depresija

Įprastinė rekomenduojama kartą per parą geriama dozė yra 10 mg. Gydytojas paros dozę gali didinti iki didžiausios, t. y. 20 mg paros dozės.

Panikos sutrikimas

Pradinė pirmą savaitę kartą per parą geriama Elicea paros dozė yra 5 mg, vėliau ji didinama iki 10 mg. Gydytojas dozę gali dar didinti (didžiausia paros dozė yra 20 mg).

Socialinio nerimo sutrikimas

Įprastinė rekomenduojama kartą per parą geriama Elicea dozė yra 10 mg. Gydytojas paros dozę gali mažinti iki 5 mg arba didinti iki didžiausios, t. y. 20 mg paros dozės (tai priklausys nuo Jūsų reakcijos į vaistą).

Generalizuoto nerimo sutrikimas

Pradinė rekomenduojama Elicea dozė – 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki didžiausios – 20 mg dozės per parą.

Obsesinis - kompulsinis sutrikimas

Įprastinė rekomenduojama kartą per parą geriama Elicea dozė yra 10 mg. Gydytojas paros dozę gali didinti iki didžiausios, t. y. 20 mg paros dozės.

Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)

Gydymo pradžioje rekomenduojama kartą per parą vartoti 5 mg Elicea. Gydytojas gali padidinti dozę iki 10 mg per parą. 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikai ir paaugliai Elicea paprastai negydomi. Daugiau informacijos pateikta 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant Elicea“.

Gydymo trukmė

Būklė gali pradėti gerėti tik po keleto savaičių. Elicea vartojimą tęskite net tuo atveju, jei nejaučiate būklės pagerėjimo.

Niekada nekeiskite vaisto dozės nepasitarę su gydytoju.

Elicea vartokite tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jei gydymą nutrauksite per anksti, simptomai gali atsinaujinti. Gydymą rekomenduojama dar tęsti ne mažiau kaip 6 mėnesius po to, kai pradedate jaustis gerai.

Šio vaisto vartojimas

Elicea burnoje disperguojamosios tabletės vartojamos kiekvieną dieną, kartą per parą.

Elicea reikia vartoti nevalgant.

Elicea burnoje disperguojamosios tabletės yra trapios. Jų negalima išspausti per lizdinės plokštelės foliją, nes tokiu būdu tabletė būtų pažeista. Nelieskite tablečių šlapiomis rankomis, nes tabletės gali suirti. Tabletės neturi vagelės ir negali būti padalintos į lygias dozes. Tabletę išimkite iš plokštelės tokiu būdu:

1. Lizdinę plokštelę paimkite už kampų ir pagal perforacijas atsargiai atplėškite vieną lizdinės plokštelės dalį nuo kitų.

2. Truktelėkite foliją už krašto ir ją visiškai nuplėškite.

3. Paimkite į ranką tabletę.

4. Iš pakuotės išimtą tabletę iš karto padėkite ant liežuvio.

Tabletė per keletą sekundžių pradės irti, tada ją galima nuryti užgeriant arba neužgeriant vandeniu. Prieš padedant tabletę ant liežuvio, burna turi būti tuščia.

Ką daryti pavartojus per didelę Elicea dozę?

Jei išgėrėte didesnę Elicea dozę nei skirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, net jei neatsiranda jokių nemalonių požymių. Galimi perdozavimo simptomai yra galvos svaigimas, drebulys, baimingas susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokytis, kraujo spaudimo sumažėjimas ir organizmo skysčio ir druskų pusiausvyros pokytis. Vykdami pas gydytoją arba į ligoninę, pasiimkite Elicea dėžutę ar talpyklę.

Pamiršus pavartoti Elicea

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jei pamiršote išgerti dozę ir prisiminėte tą pačią dieną, prieš einant miegoti, dozę išgerkite nedelsdami. Kitą dieną vaisto vartokite įprastai. Praleistos dozės negerkite naktį ar kitą dieną: tokiu atveju vaisto vartokite kaip įpratę.

Nustojus vartoti Elicea

Nenutraukite gydymo nepasitarę su gydytoju. Baigus gydymo kursą, paprastai Elicea dozę rekomenduojama laipsniškai mažinti kelias savaites.

Nutraukus gydymą Elicea, ypač staiga, gali atsirasti nutraukimo simptomų (toks poveikis pasireiškia dažnai). Nutraukimo simptomų atsiradimo pavojus padidėja, jei Elicea vartojama ilgai, didelė dozė arba jei dozė sumažinama per greitai. Daugumai ligonių šie simptomai būna lengvi ir per dvi savaites praeina savaime. Vis dėlto kai kuriems pacientams jie gali būti sunkūs ir trukti ilgai (2-3 mėnesius ar ilgiau). Jei baigus gydymą Elicea atsiranda sunkių nutraukimo simptomų, kreipkitės į gydytoją. Jis gali patarti vėl pradėti gerti tablečių ir dozę mažinti lėčiau.

Nutraukimo simptomai yra svaigulys (pusiausvyros sutrikimas arba stabilumo praradimas), dilgčiojimo, badymo, deginimo ir (rečiau) elektros šoko pojūtis (toks pojūtis gali būti ir galvoje), miego sutrikimas (intensyvūs sapnai, košmariški sapnai, negalėjimas miegoti), nerimo pojūtis, galvos skausmas, pykinimas, prakaitavimas (įskaitant naktinį), nenustygstamumas ar baimingas susijaudinimas, tremoras (drebulys), minčių susipainiojimas ar dezorientacija, emocionalumas ar irzlumas, viduriavimas (laisvi viduriai), regos sutrikimai, virpėjimą ar daužymąsi primenantys širdies susitraukimai (palpitacija).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *