Escitalopram Norameda (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis Ltd.
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 20mg

Escitalopram Norameda yra antidepresantas, priklausantis selektyviųjų atgalinio serotonino sugrąžinimo inhibitorių (SSRI) grupei. Šie vaistai veikia didindami serotonino kiekį galvos smegenyse. Serotonino sistemos sutrikimai galvos smegenyse yra svarbūs veiksniai depresijai ir į ją panašioms ligoms pasireikšti.

Escitalopram Norameda gydomos šios ligos:

– depresija (didžiosios depresijos epizodai);

– panikos sutrikimams su agorafobija arba be jos (pvz., bijojimas išeiti iš namų, įeiti į parduotuves, būti minioje ar viešose vietose);

– socialinio nerimo sutrikimas (socialinė fobija);

– obsesinis-kompulsinis sutrikimas.

Escitalopram Norameda (20mg). Vartojimas

Escitalopram Norameda, kaip ir daugumos kitų vaistų, nepatariama vartoti kartu su alkoholiu, nors Escitalopram Norameda sąveika su alkoholiu nėra tikėtina.



Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, Escitalopram Norameda vartoti negalima, nebent tik aptarus su savo gydytoju gydymo riziką ir naudą.



Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas turi žinoti, kad vartojate Escitalopram Norameda. Jei tokių vaistų kaip Escitalopram Norameda vartojama nėštumo metu, ypač paskutiniais 3 mėnesiais, gali padidėti sunkaus naujagimio sutrikimo, vadinamo naujagimių persistentine plautine hipertenzija (NPPH), rizika (kūdikis gali pradėti dažniau kvėpuoti ir pamėlti). Tokie simptomai paprastai prasideda per pirmąsias 24 valandas po vaiko gimimo. Jei toks poveikis pasireiškia Jūsų kūdikiui, privalote nedelsdamas kreiptis į akušerę ir (arba) gydytoją.



Jeigu Escitalopram Norameda vartojate paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu, turite žinoti, kad Jūsų naujagimiui gali pasireikšti šis šalutinis poveikis: kvėpavimo sutrikimas, odos pamelsvėjimas, traukuliai, kūno temperatūros pokyčiai, žindimo sutrikimas, vėmimas, mažas gliukozės kiekis kraujyje, raumenų sustingimas arba suglebimas, refleksų sustiprėjimas, drebulys, nervingumas, dirglumas, letargija, nuolatinis verksmas, mieguistumas ir miego sutrikimas. Jeigu Jūsų naujagimiui atsirado bet koks iš išvardytų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.



Jeigu Escitalopram Norameda gydotės nėštumo metu, staiga jo vartojimo nutraukti niekada negalima.



Žindymo laikotarpis

Žindymo laikotarpiu Escitalopram Norameda vartoti negalima, nebent tik aptarus su savo gydytoju gydymo riziką ir naudą.



Vaisingumas

Tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad citalopramas, t. y. į escitalopramą panašus vaistas, blogina spermos kokybę. Teoriškai tai gali bloginti vaisingumą, tačiau iki šiol poveikio žmogaus vaisingumui nepastebėta.



Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kol nežinote, kaip Jus veikia Escitalopram Norameda, rekomenduojama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.





3. Kaip vartoti Escitalopram Norameda



Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Suaugusiems žmonėms



Depresijai gydyti

Įprastinė rekomenduojama Escitalopram Norameda dozė yra 10 mg kartą per parą. Gydytojas šią dozę gali padidinti iki didžiausios rekomenduojamos paros dozės – 20 mg.



Panikos sutrikimui su agorafobija arba be jos gydyti

Pirmą gydymo savaitę Escitalopram Norameda dozė yra 5 mg kartą per parą. Po to dozė didinama iki 10 mg kartą per parą. Vėliau gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios paros dozės ( 20 mg.



Socialinio nerimo sutrikimui (socialinei fobijai) gydyti

Įprastinė Escitalopram Norameda dozė yra 10 mg kartą per parą. Priklausomai nuo Jūsų organizmo reakcijos į vaistą gydytojas paros dozę gali sumažinti iki 5 mg arba padidinti iki 20 mg.



Obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui gydyti

Pradinė rekomenduojama Escitalopram Norameda dozė – 10 mg kartą per parą. Gydytojas paros dozę gali padidinti iki didžiausios, t. y. 20 mg. Ilgalaikio gydymo metu reikia reguliariai iš naujo įvertinti gydymo naudą.



Senyvi (vyresni kaip 65 metų) pacientai

Įprastinė rekomenduojama pradinė Escitalopram Norameda dozė ( 5 mg kartą per parą. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 10 mg per parą.

Escitalopram Norameda veiksmingumas senyviems žmonėms, sergantiems socialinio nerimo sutrikimu (socialine fobija), netirtas.



Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi

Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi, pirmas 14 gydymo parų negalima viršyti įprastinės rekomenduojamos pradinės Escitalopram Norameda paros dozės, t. y. 5 mg. Po to gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų reakciją į vaistą, paros dozę gali padidinti iki 10 mg. Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas, būtinas atsargumas ir itin atidus dozės didinimas.



Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi

Jeigu yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas, dozę keisti nebūtina. Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, būtinas atsargumas.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams Escitalopram Norameda vartoti paprastai negalima. Daugiau informacijos pateikta 2 skyriuje “Kas žinotina prieš vartojant Escitalopram Norameda”.



Plėvele dengtą tabletę gerkite kartą per parą. Nurykite visą tabletę, užgerdami pakankamu kiekiu skysčio (geriausia stikline vandens). Escitalopram Norameda galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Jeigu būtina, tabletę galima perlaužti, padėjus ant lygaus paviršiaus vagele į viršų. Tabletę galima perlaužti, abi jos dalis abiejų rankų smiliais spaudžiant žemyn taip, kaip parodyta paveikslėlyje.





Vartojimo trukmė

Gali praeiti kelios savaitės, kol pajusite palengvėjimą. Escitalopram Norameda vartojimą tęskite ir tada, kai būklės palengvėjimo dar nejuntate. Nekeiskite vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Escitalopram Norameda vartokite tiek laiko, kiek gydytojo nurodyta. Jei gydymą baigsite per anksti, ligos simptomai gali atsinaujinti. Gydymą rekomenduojama tęsti ne trumpiau kaip 6 mėnesius po to, kai savijauta pagerėja.



Ką daryti pavartojus per didelę Escitalopram Norameda dozę?

Jei Jūs išgėrėte didesnę nei paskirta Escitalopram Norameda dozę, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių net tuo atveju, jei blogos savijautos požymių nėra. Galimi perdozavimo požymiai yra galvos svaigimas, drebulys, baimingas susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, sumažėjęs kraujo spaudimas ir organizmo skysčio ir druskų pusiausvyros pokyčiai. Jei vykstate pas gydytoją arba į ligoninę, pasiimkite Escitalopram Norameda dėžutę arba talpyklę.



Pamiršus pavartoti Escitalopram Norameda

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei pamiršote išgerti dozę ir tai prisiminėte prieš eidami miegoti, išgerkite ją nedelsiant. Kitą dieną vaisto vartokite įprastai. Jeigu prisiminėte tik naktį arba kitą dieną, praleiskite praleistą dozę ir toliau vaisto vartokite įprastai.



Nustojus vartoti Escitalopram Norameda

Nutraukti Escitalopram Norameda vartojimo tol, kol nenurodė gydytojas. Baigus gydymo kursą, paprastai Escitalopram Norameda dozę rekomenduojama laipsniškai mažinti keletą savaičių.



Nustojus vartoti, ypač staiga, Escitalopram Norameda, gali atsirasti nutraukimo simptomų. Gydymą Escitalopram Norameda nuraukus, jų paprastai atsiranda. Rizika yra didesnė, jeigu Escitalopram Norameda buvo vartotas ilgai ar didelėmis dozėmis arba jei dozė buvo mažinama per greitai. Daugumai žmonių pasireiškia lengvi simptomai, kurie per dvi savaites išnyksta savaime, tačiau kai kuriems pacientams simptomai gali būti sunkūs arba išsilaikyti ilgai (2-3 mėnesius). Jeigu nutraukus Escitalopram Norameda vartojimą Jums pasireiškė sunkūs nutraukimo simptomai, susisiekite su savo gydytoju. Jis (ji) gali Jums liepti vėl pradėti vartoti tabletes ir jų vartojimą nutraukti dar lėčiau.



Nutraukimo simptomai: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgsėjimas ir tirpulys, deginimo pojūtis, elektros iškrovos pojūtis (rečiau), įskaitant ir galvoje, miego sutrikimas (vaizdingi ar gąsdinantys sapnai, negalėjimas miegoti), nerimas, galvos skausmas, šleikštulys (pykinimas), vėmimas, prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), neramumas ar psichomotorinis sujaudinimas, drebulys (virpulys), sumišimas ar orientacijos praradimas, sujaudinimas arba dirglumas, viduriavimas (skystos išmatos), regos sutrikimai, juntamas stiprus bei greitas širdies plakimas (palpitacija).



Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *