Escitalopram Portfarma (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Hameln rds a.s.
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 20mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Escitalopram Portfarma sudėtyje yra escitalopramo ir jis vartojamas depresijos (didžiosios depresijos epizodų) ir nerimo sutrikimų (tokių kaip panikos sutrikimo su agorafobija arba be jos, socialinio nerimo sutrikimo ir obsesinio kompulsinio sutrikimo) gydymui.

Escitalopramas priklauso antidepresantų, vadinamų selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šie vaistai veikia galvos smegenų serotonino sistemą, didindami serotonino kiekį. Serotonino sistemos sutrikimai galvos smegenyse yra pagrindiniai veiksniai, skatinantys atsirasti depresiją ir į ją panašias ligas.

Escitalopram Portfarma (20mg). Vartojimas

Kaip ir kitus vaistus, vartojant Escitalopram Portfarma nerekomenduojama gerti alkoholio, nors Escitalopram Portfarma sąveika su alkoholiu nelauktina.



Nėštumas ir žindymo laikotarpis



Jei esate nėščia arba planuojate pastoti, pasakykite apie tai savo gydytojui. Escitalopram Portfarma negalima vartoti nėštumo metu, nebent Jūs ir Jūsų gydytojas nuspręsite kitaip, atidžiai įvertinę riziką ir naudą.



Jei Escitalopram Portfarma vartojote paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius, Jūsų naujagimiui gali pasireikšti šie simptomai: pasunkėjęs kvėpavimas, odos pamėlynavimas, traukuliai, kūno temperatūros kitimas, sunkesnis žindymas, vėmimas, gliukozės sumažėjimas kraujyje, raumenų sustingimas ar suglebimas, ryškesni refleksai, drebulys, pašiurpimas, irzlumas, apsnūdimas, nuolatinis verksmas, mieguistumas ir negalėjimas užmigti. Jūsų vaikui atsiradus bet kuriam iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei nėštumo metu geriate Escitalopram Portfarma, vartojimo negalima nutraukti staiga.



Escitalopram Portfarma negalima vartoti žindymo laikotarpiu, nebent Jūs ir Jūsų gydytojas nuspręsite kitaip, atidžiai įvertinę riziką ir naudą.



Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.



Vairavimas ir mechanizmų valdymas



Kol neįsitikinsite, kaip Escitalopram Portfarma veikia Jus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.





3. KAIP VARTOTI ESCITALOPRAM PORTFARMA



Escitalopram Portfarma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Suaugusieji

Depresija

Įprasta rekomenduojama Escitalopram Portfarma dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 20 mg per parą.



Panikos sutrikimas

Pradinė Escitalopram Portfarma dozė yra 5 mg vieną kartą per parą pirmą savaitę, po to galima didinti iki 10 mg/parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 20 mg per parą.



Socialinio nerimo sutrikimas

Dažniausia rekomenduojama Escitalopram Portfarma dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali sumažinti iki 5 mg/parą arba padidinti iki didžiausios 20 mg per parą, atsižvelgiant į Jūsų organizmo atsaką vaistui.



Obsesinis kompulsinis sutrikimas

Dažniausia rekomenduojama Escitalopram Portfarma dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 20 mg per parą.



Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)

Įprasta rekomenduojama Escitalopram Portfarma dozė yra 5 mg vieną kartą per parą.



Vaikai ir paaugliai (jaunesni kaip 18 metų)

Paprastai vaikams ir paaugliams Escitalopram Portfarma vartoti negalima. Daugiau informacijos yra 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant Escitalopram Portfarma“.



Escitalopram Portfarma galite vartoti su maistu ar be jo. Nurykite tabletę užsigerdami nedideliu vandens kiekiu. Nekramtykite tablečių, nes jos yra kartaus skonio.



Vartojimo trukmė



Kol pasijusite geriau gali praeiti kelios savaitės. Tęskite Escitalopram Portfarma vartojimą netgi tuomet, jei reikia laiko kol pajusite būklės pagerėjimą.



Nepasitarę su gydytoju nekeiskite vaistų dozės.



Vartokite Escitalopram Portfarma tiek laiko, kiek rekomenduoja gydytojas. Jei nutrauksite vaisto vartojimą pernelyg anksti, gali pasikartoti ligos požymiai. Rekomenduojama gydymą tęsti mažiausiai 6 mėnesius kol pasijusite geriau.



Pavartojus per didelę Escitalopram Portfarma dozę



Jei Jūs išgėrėte didesnę nei paskirtą Escitalopram Portfarma dozę, nedelsdami susisiekite su gydytoju arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriumi. Padarykite tai, netgi jei nėra diskomforto požymių. Perdozavimo simptomai gali būti: galvos svaigimas, drebulys, sujaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, sumažėjęs kraujospūdis ir skysčių bei elektrolitų pusiausvyros sutrikimai. Jei vykstate pas gydytoją arba į ligoninę, pasiimkite Escitalopram Portfarma dėžutę ar talpyklę su savimi.



Pamiršus pavartoti Escitalopram Portfarma



Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei pamiršote išgerti vaisto ir atsiminėte apie tai eidamas miegoti, išgerkite vaisto nedelsdami. Kitą dieną vaisto vartokite nustatyta tvarka. Jei apie neišgertą dozę prisiminėte naktį arba kitą dieną, praleistos dozės negerkite ir vartokite vaistą nustatyta tvarka.



Nustojus vartoti Escitalopram Portfarma



Nenutraukite Escitalopram Portfarma vartojimo tol, kol gydytojas jums to nepasakys. Jei užbaigėte gydymo kursą, patariama Escitalopram Portfarma dozę iš lėto mažinti keletą savaičių.



Jei nutraukiate Escitalopram Portfarma vartojimą, ypač, jei tai vyko staiga, gali pasireikšti nutraukimo simptomai. Jie yra dažni, jei gydymas Escitalopram Portfarma nutraukiamas staiga. Rizika yra didesnė, kai Escitalopram Portfarma buvo vartotas ilgą laiką arba didelėmis dozėmis arba, kai dozė yra per greitai sumažinama. Daugumai pacientų šie simptomai yra lengvi ir patys praeina per dvi savaites. Tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti sunkūs arba užsitęsti (2-3 mėnesius ar ilgiau). Jei pasireiškia sunkūs nutraukimo simptomai vartojant Escitalopram Portfarma, kreipkitės į savo gydytoją. Jis ar ji gali paprašyti Jūsų vėl vartoti tabletes ir dozę mažinti lėčiau.



Nutraukimo simptomai yra: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgčiojimas, deginimo pojūtis arba (rečiau) elektros iškrovos pojūtis, atsirandantis ir galvoje, miego sutrikimas (vaizdingi ar gąsdinantys sapnai, negalėjimas užmigti), nerimas, galvos skausmas, bloga savijauta (pykinimas), prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), nerimastingumas ar sujaudinimas, drebulys (virpėjimas), minčių susipainiojimas ar orientacijos praradimas, jausmingumas ar irzlumas, viduriavimas (paleisti viduriai), regėjimo sutrikimas, virpantis ar pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija).



Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *