FAVIRAB

0
+0 -0

Gamintojas: SANOFI PASTEUR S.A.
Veiklioji medžiaga: Arklių imunoglobulino nuo pasiutligės F(ab')2 fragmentai
Stiprumas: 200-400TV/ml

FAVIRAB yra injekcinis tirpalas, išleidžiamas 5 ml buteliukais.

Jį sudaro specifiniai imunoglobulinai nuo pasiutligės.

FAVIRAB skiriama pasiutligės seroprofilaktikai (t.y. apsaugoti nuo pasiutligės sušvirkštus antikūnų) asmenims, kurie galėjo užsikrėsti pasiutligės virusu, ypač jei užkrato galėjo patekti daug (pvz., dauginiai, sunkūs veido, galvos, kaklo, rankų įkandimai, kai sukandžiojusių naminių ar laukinių gyvūnų negalima ištirti, o jie yra ar gali būti užsikrėtę pasiutligės virusu), arba sukandžiotiems mažiems vaikams.

FAVIRAB reikia vartoti tik kartu su pasiutligės vakcina pagal PSO Pasiutligės ekspertų komiteto rekomendacijas (1992; 824; 61) (žr. 3 skyrių “Kaip vartoti FAVIRAB?”).

Vienintelė išimtis: bet kuris pasiutligės vakcina skiepytas asmuo, kuriam nustatyta antikūnų prieš pasiutligę; šis asmuo turi gauti tik vakciną.

FAVIRAB. Vartojimas

Labai svarbu kuo skubiau vietiškai gydyti bet kurią kąstinę ar drėkstinę žaizdą, kuri gali būti užkrėsta pasiutligės virusu, neatsižvelgiant į nuo įkandimo praėjusį laikotarpį.

Rekomenduojama taikyti šias pirmosios pagalbos priemones – kruopščiai išvalyti ir išplauti žaizdą vandeniu su muilu ar kitomis priemonėmis, kurios sunaikina pasiutligės virusą.

FAVIRAB švirkšti kuo greičiau po įkandimo.

Rekomenduojama dozė ir suaugusiesiems, ir vaikams yra 40 TV/kg kūno svorio.

Vaikams, ypač tiems, kuriems yra daug kąstinių žaizdų, rekomenduojamą dozę galima skiesti 2-3 kartus 0,9% natrio chlorido tirpalu, kad arklio imunoglobulino nuo pasiutligės kiekio pakaktų infiltruoti apie visas žaizdas.

Negalima viršyti rekomenduojamos dozės, nes imunoglobulinas iš dalies gali slopinti vakcinos sukeliamą aktyvią antikūnų gamybą.

FAVIRAB lėtai švirkščiama į raumenis.

Jei anatomiškai įmanoma, kuo daugiau vaisto reikia įšvirkšti aplink žaizdas. Likusią dalį per vieną kartą sušvirkšti į raumenis (sėdmenų srities).

Kai kurių anatominių vietų (pirštų galiukų) žaizdas infiltruoti reikia atsargiai, kad nepadidėtų audinių spaudimas (pripildymo sindromas).

Toliau nurodytos PSO Pasiutligės ekspertų komiteto gydymo rekomendacijos

Kategorijos

Kontaktas su naminiais ar laukiniais gyvūnais, kuriems įtariama ar diagnozuota pasiutligė, ar gyvūnais, kurių nėra galimybės stebėti

Rekomenduojamas gydymas

Kontaktas su gyvūnu ar gyvūno maitinimas. Aplaižyta nepažeista oda.

Gydyti nereikia, jeigu surinkta anamnezė patikima.

Nestipriai apkandžiota neuždengta oda. Nedideli nekraujuojantys įdrėskimai ar įbrėžimai. Aplaižyta pažeista oda.

Nedelsiant švirkšti vakciną. Vakcinos nebevartoti, jeigu per 10 stebėjimo dienų gyvūnas išlieka sveikas arba jeigu po eutanazijos atlikti tinkami laboratoriniai tyrimai pasiutligei diagnozuoti yra neigiami.

Įkandimas(-ai) ar įdrėskimas(-ai), pažeidžiantys odos vientisumą. Gleivinė užteršta seilėmis (laižant).

Nedelsiant skirti imunoglobuliną nuo pasiutligės ir pasiutligės vakciną. Vakcinos nebevartoti, jeigu per 10 stebėjimo dienų gyvūnas išlieka sveikas arba jeigu po eutanazijos atlikti tinkami laboratoriniai tyrimai pasiutligei diagnozuoti yra neigiami.

PSO Pasiutligės ekspertų komitetas, 1992; 824: 61

Pasiutligės profilaktikai po įkandimo (po galimo užsikrėtimo pasiutlige) rekomenduojama kartu skirti FAVIRAB ir pasiutligės vakciną, nors patirtis rodo, kad tada, kai pažeidimas nedidelis (II kategorija), pakanka vienos vakcinos.

Pirmąją pasiutligės vakcinos dozę reikia sušvirkšti tuo pat metu kaip ir FAVIRAB. Jeigu FAVIRAB nėra, jį galima sušvirkšti per 7-8 dienas po pirmosios pasiutligės vakcinos dozės. Po šio laikotarpio atsiranda pasiutligės vakcinos sukeltas aktyvus atsakas.

Prireikus rekomenduojama skirti stabligės profilaktiką ir gydymą antibiotikais, kad būtų išvengta kitokios infekcijos.

Jei sušvirkšta daugiau FAVIRAB negu reikėjo?

Kai tiksliai nesilaikoma nurodyto dozavimo (perdozuojama), gali būti slopinamas pasiutligės vakcinos imuninis poveikis (silpnesnis imuninis atsakas).

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *