Foradil Aerolizer

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Pharma GmbH,
Veiklioji medžiaga: Formoterolis
Stiprumas: 12µg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Kas yra Foradil Aerolizer

Foradil veiklioji medžiaga yra formoterolio fumaratas dihidratas. Jis priklauso bronchus plečiančių vaistų arba ilgo veikimo beta adrenerginių agonistų vaistų grupei. Kiekvienoje Foradil įkvepiamųjų miltelių kietojoje kapsulėje yra 12 mikrogramų formoterolio fumarato dihidrato, skirto vartoti su kartu tiekiamu Aerolizer inhaliatoriumi.

Foradil lengvina kvėpavimą, atverdamas smulkius plaučių oro kanalus, ir padeda jiems išlikti atsipalaidavusiems bei atviriems maždaug 12 valandų. Vartojant Foradil taip, kaip nurodė gydytojas, simptomų neturėtų būti nei dieną, nei naktį.

Foradil vartojamas sergant bronchine astma ar kitomis kvėpavimo takų ligomis, pvz., lėtiniu bronchitu ir emfizema, kurie gali būti vadinami lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL), kvėpavimo sutrikimui gydyti.

Foradil Aerolizer. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų.

Negalima viršyti rekomenduojamos dozės.

Kapsulių negalima nuryti – jų turinį reikia įkvėpti naudojant Aerolizer inhaliatorių.

Kokia yra įprastinė Foradil Aerolizer dozė?

Priklausomai nuo Jūsų būklės gydytojas nurodys, kiek ir kaip dažnai vartoti Foradil.

Astmai gydyti gydytojas visuomet paskirs Foradil kartu su jau vartojamu įkvepiamuoju kortikosteroidu.

Suaugusiems žmonėms Foradil reikia reguliariai vartoti 2 kartus per parą po 1 ar 2 kapsules. Didžiausia rekomenduojama paros dozė suaugusiems – 4 kapsulės. Jeigu Jūsų įprastinė dozė yra 1 kapsulė du kartus per parą, kartu su ja įprastiniams simptomams palengvinti per parą papildomai galima suvartoti dar 1 ar 2 kapsules, tačiau tik prireikus. Jeigu papildomų kapsulių reikia dažniau negu 2 dienas per savaitę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes toks pokytis gali būti paciento sveikatos būklės blogėjimo požymis. Visada turėkite su savimi trumpo veikimo beta2 agonistą (gelbstintį inhaliatorių, tokį kaip salbutamolis) staiga atsiradusiems astmos simptomams gydyti.

Foradil Aerolizer vartojimas senyviems žmonėms (65 metų ir vyresniems)

Jeigu Jums 65 metai arba Jūs esate vyresnis, galite vartoti tokią Foradil dozę, kaip ir kiti suaugusieji.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

6 metų ar vyresniems vaikams rekomenduojama vartoti du kartus per parą po 1 kapsulę. Didžiausia rekomenduojama paros dozė vaikams – 2 kapsulės.

Fizinio krūvio, šalčio ar ko nors, kam esate alergiškas, sukeliamo astmos priepuolio profilaktikai 15 minučių prieš fizinį krūvį ar alergeno ekspoziciją reikia suvartoti 1 kapsulę. Šis vaistas netinka ūmaus astmos priepuoliui malšinti. Šią dozę rekomenduojama vartoti suaugusiesiems ir 6 metų ar vyresniems vaikams. Kartais, jei esate suaugęs, Jūsų gydytojas gali patarti vartoti 2 kapsules, kad išvengtumėte švokštimo ir bronchų spazmo. Jeigu Jūs reguliariai gydomi nuo nuolatinės astmos, Jums bus visuomet skiriama ir įkvepiamojo kortikosteroido.

Jei yra lėtinė obstrukcinė plaučių liga, reguliari palaikomoji dozė suaugusiam žmogui yra 1 – 2 kapsulės. Ją reikia vartoti inhaliatoriumi, kaip nurodyta toliau, du kartus per parą.

Kaip vartoti kapsules inhaliatoriumi

Toliau išspausdinta iliustruota instrukcija padės išmokti, kaip vartoti Foradil kapsules Aerolizer inhaliatoriumi.

Vartoti Foradil kapsulių galima tik inhaliatoriumi, kuris yra pakuotėje. Aerolizer yra specialiai sukurtas vartoti Foradil kapsulėms.

Kapsulę iš folijos paketėlio reikia išimti prieš pat vartojimą. Reikia pasirūpinti, kad pirštai būtų visiškai sausi, kadangi kapsulė turi nesudrėkti.

Kapsulę nuryti draudžiama. Joje esančius miltelius galima tik įkvėpti.

Aerolizer susideda iš tokių dalių:

1. Melsvas apsauginis inhaliatoriaus kandiklio gaubtelis.

2. Inhaliatorius, kuriame medikamentas tinkamai atpalaiduojamas iš kapsulės.

Inhaliatorių sudaro:

3. Kandiklis.

4. Kapsulės kamera.

5. Iš kiekvienos pusės po melsvąjį mygtuką su ribotuvais (išsikišusiomis šoninėmis dalimis) ir smeigtukais.

6. Oro įtraukimo kanalas.

Taisyklingo vartojimo instrukcija

Nuimkite gaubtelį.

Atverkite kapsulės kamerą.

Tvirtai laikydami inhaliatoriaus korpusą pasukite kandiklį rodyklės kryptimi.

Įsitikinkite, kad Jūsų pirštai visiškai sausi. Kapsulę išimkite iš folijos paketėlio prieš pat vartojimą ir padėkite ją tiksliai ant kapsulės kameros dugno.

SVARBU. Kapsulę dėti į kandiklį draudžiama(

Užverkite kapsulės kamerą sukant kandiklį atgal tol, kol išgirsite spragtelėjimą.

Miltelių atpalaidavimas iš kapsulės:

Laikykite Aerolizer vertikaliai, kandiklis turi būti nukreiptas į viršų.

Stipriai spaudžiant iš karto abu mygtukus persmeikite kapsulę, po to paleiskite mygtukus. Taip daryti galima tik vieną kartą.

Žinotina. Po šio veiksmo kapsulė gali sutrupėti ir mažų želatinos dalelių gali patekti į burną ar gerklę. Želatina yra valgomoji, todėl nekenksminga.

Visiškai iškvėpkite. 

Kad medikamentas patektų giliai į Jūsų kvėpavimo takus:

Įkiškite kandiklį į burną ir šiek tiek atloškite galvą.

Kandiklį stipriai suspauskite lūpomis.

Greitai, bet tolygiai, ir kiek įmanoma giliau įkvėpkite.

Žinotina. Jūs turite išgirsti dūzgimą, kadangi kapsulė sukasi virš jos kameros esančioje ertmėje. Jei šio garso neišgirdote, atverkite kapsulės kamerą ir patikrinkite, ar kapsulė laisvai guli savo kameroje. Po to pakartokite 7 veiksmą. NEMĖGINKITE kapsulę laisvinti kartotinai spaudžiant mygtukus.

Įkvėpus per Aerolizer, sulaikykite kvėpavimą tol, kol patogu, ir tuo metu ištraukite Aerolizer iš burnos. Po to per nosį iškvėpkite. Atverkite kapsulės kamerą ir patikrinkite, ar kapsulėje neliko miltelių. Jei jų liko, kartokite 6-8 veiksmus.

Suvartoję visus miltelius, atverkite kapsulės kamerą (žr. 2 veiksmą). Išimkite tuščią kapsulę ir sausu audiniu ar minkštu šepetėliu pašalinkite inhaliatoriaus viduje esančius miltelių likučius.

Dėmesio. Aerolizer valymui NAUDOTI VANDENĮ DRAUDŽIAMA.

Užsukite kandiklį ir uždėkite gaubtelį.

Kaip išvengti sunkumų

1. Ką daryti, kad kapsulė nesuskiltų į smulkias dalis?

Jums spaudžiant melsvuosius mygtukus (5 veiksmas) kapsulė gali suskilti ir jos smulkios dalelės įkvėpimo metu gali patekti į burną. Jūs galite padėti tam užkirsti kelią, jei:

  • mygtukus spausite tik vieną kartą;
  • prieš vartojimą kapsules laikysite gamintojo pakuotėje (lizdinėje plokštelėje);
  • kapsules laikysite ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje;
  • kapsules apsaugosite nuo drėgmės.


2. Ar kapsulės dalelės kenksmingos?

Nekenksmingos. Kapsulė pagaminta iš valgomosios želatinos, kuri yra nekenksminga. Bet kokia želatininė dalelė, patekusi į burną ar gerklę, yra nuryjama.

3. Kaip išlaisvinti įstrigusią kapsulės kameroje kapsulę?

Atverkite Aerolizer, nukreipkite jo viršutinę dalį žemyn ir švelniai taukštelėkite į dugną.

4. Ką daryti, jei įstrigo melsvieji mygtukai?

Ribotuvų pagalba melsvuosius mygtukus reikia švelniai atitraukti į pradinę padėtį.

5. Kaip galiu žinoti, kad dozę iš tikrųjų suvartojau?

Įkvėpimo per Aerolizer metu Jūs išgirsite dūzgimą.

Burnoje pajusite laktozės sukeltą saldų skonį. Be to, Jūs galite pajusti, kad užpakalinėje gerklės dalyje yra miltelių. Tai yra normalu.

Kapsulė bus tuščia.

6. Kaip pašalinti miltelius iš Aerolizer vidaus?

Naudokite sausą audinį ar minkštą šepetėlį.

Atsiminkite, kad Aerolizer niekada negalima plauti.

Pamiršus pavartoti Foradil Aerolizer

Praleidus dozę, ją reikia suvartoti iš karto prisiminus. Jeigu artėja kitos dozės vartojimo laikas, praleistos dozės kompensacijai dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaistą reikia dozuoti taip, kaip paskirta.

Ką daryti pavartojus per didelę Foradil Aerolizer dozę?

Jei Jūs atsitiktinai suvartojote daug daugiau Foradil negu paskyrė gydytojas, gali pasireikšti pykinimas ar vėmimas, atsirasti drebulys, galvos skausmas, galvos sukimasis (galimi didelio kraujo spaudimo požymiai), padažnėti širdies susitraukimai arba mieguistumas, atsirasti pokyčių elektrokardiogramoje. Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, kadangi gali prireikti medikų pagalbos. Su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *