Foster tik inhaliuojamas.
Foster visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Gydytojas reguliariai vertins Jūsų būklę, kad įsitikintų, jog vartojate optimalią Foster dozę. Gydytojas parinks mažiausią dozę, geriausiai kontroliuojančią simptomus. Jokiomis aplinkybėmis nekeiskite dozės nepasitarę su gydytoju.
Gydytojas Foster gali skirti vartoti dviem skirtingais būdais:
- vartoti Foster astmai gydyti kasdien kartu su atskiru ūminiams simptomams palengvinti inhaliuojamuoju vaistu staigiam astmos pasunkėjimo simptomų (pavyzdžiui, dusulio, švokštimo ar kosulio) šalinimui.
- vartoti Foster astmai gydyti kasdien ir papildomai vartoti Foster staigiam astmos pasunkėjimo simptomų (pavyzdžiui, dusulio, švokštimo ar kosulio) šalinimui.
a) Vartoti Foster kartu su atskiru vaistu ūminiams simptomams palengvinti:
Suaugę žmonės, įskaitant senyvus
Įprastinė šio vaisto dozė yra vienas arba du įpurškimai du kartus per parą.
Maksimali paros dozė yra 4 įpurškimai.
Atsiminkite: visada privalote turėti su savimi greitai veikiančių ūminiams simptomams palengvinti inhaliuojamųjų vaistų, kuriais gydomas astmos simptomų pasunkėjimas arba ūminis astmos priepuolis.
b) Vartoti Foster kaip vienintelio inhaliuojamojo vaisto astmai gydyti.
Suaugę žmonės, įskaitant senyvus
Įprastinė šio vaisto dozė yra vienas įpurškimas ryte ir vienas įpurškimas vakare.
Jūs Foster turite vartoti ir kaip ūminiams simptomams palengvinti inhaliuojamojo vaisto ūminiams astmos simptomams šalinti.
Jei atsiranda astmos simptomų, atlikite vieną išpurškimą ir palaukite kelias minutes.
Jei nepasijusite geriau, atlikite dar vieną išpurškimą.
Per dieną negalima atlikti daugiau kaip 6 išpurškimų simptomams palengvinti.
Maksimali Foster paros dozė yra 8 įpurškimai.
Jeigu Jums kasdien reikia atlikti daugiau išpurškimų astmos simptomams kontroliuoti, pasitarkite su savo gydytoju. Jis gali norėti keisti gydymą.
Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai
Vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams šio vaisto vartoti NEGALIMA.
Rizikos grupės pacientai
Senyviems žmonėms dozės keisti nereikia. Duomenų apie ligonių, kuriems yra kepenų ar inkstų sutrikimų, gydymą Foster nėra.
Foster yra veiksmingas gydant astmą tokia beklometazono dipropionato doze, kuri gali būti mažesnė nei kai kurių kitų inhaliatorių sudėtyje esanti beklometazono dipropionato dozė. Jei anksčiau naudojote kitokį inhaliatorių, kuriame yra beklometazono dipropionato, gydytojas nurodys, kokią tikslią Foster dozę turite vartoti.
Nedidinkite dozės
Jei manote, kad vaistas nėra labai veiksmingas, prieš didindamas dozę visada pasitarkite su gydytoju.
Pavartojus per didelę Foster dozę
Per didelė formoterolio dozė gali sukelti pykinimą, vėmimą, širdies plakimo padažnėjimą, palpitaciją (smarkaus širdies plakimo pojūtį), širdies ritmo sutrikimą, tam tikrus elektrokardiogramos (širdies veiklos atspindžio) pokyčius, galvos skausmą, drebėjimą, mieguistumą, rūgščių kiekio kraujyje padidėjimą, kalio kiekis kraujyje sumažėjimą bei cukraus kiekio kraujyje padidėjimą. Gydytojas gali norėti atlikti tam tikrus kraujo tyrimus, kad patikrintų kalio ir cukraus kiekį kraujyje.
Per didelė beklometazono dipropionato dozė gali sukelti trumpalaikį antinksčių sutrikimą. Nors po kelių dienų Jūsų būklė pagerės, tačiau gydytojas gali norėti nustatyti kortizolio kiekį kraujyje.
Jei atsiras bet kuris iš paminėtų simptomų, pasakykite gydytojui.
Pamiršus pavartoti Foster
Vaisto pavartokite, kai tik atsiminsite. Jei jau beveik laikas vartoti kitą dozę, praleistos nebevartokite ir kitą dozę vartokite laiku. Nevartokite dvigubos dozės.
Nustojus vartoti Foster
Nemažinkite dozės ir nenutraukite vaisto vartojimo.
Net jei pasijusite geriau, nenutraukite Foster vartojimo ir nemažinkite dozės. Jei norite taip pasielgti, pasitarkite su gydytoju. Labai svarbu Foster vartoti reguliariai, net jei simptomai išnyko
Jei Jūsų kvėpavimas pablogėja
Jei iš karto po vaisto inhaliavimo pasunkėja dusulys arba švokštimas (kvėpavimo metu pasigirstantis švilpiantis garsas), nedelsdami nutraukite Foster vartojimą ir pavartokite greitai veikiančio ūminiams simptomams palengvinti inhaliuojamojo vaisto. Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gydytojas įvertins simptomus ir, jei reikia, pakeis gydymą.
Taip pat žr. 4. sk.
Jei Jūsų astma pasunkėja
Jei simptomai pasunkėja arba tampa sunkiau kontroliuojami (pvz., dažniau tenka vartoti atskiro ūminiams simptomams palengvinti inhaliuojamojo vaisto arba Foster kaip vaisto ūminiams simptomams palengvinti), arba jei arba jei ūminiams simptomams palengvinti inhaliuojamieji vaistai ar Foster neveikia Jūsų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jūsų astma gali pasunkėti, todėl gydytojas gali pakeisti Foster dozę arba skirti kitokį gydymą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vartojimo instrukcija
Jei inhaliatorius bus naudojamas pirmą kartą arba jei jis nebuvo naudotas 14 ar daugiau parų, vieną išpurškimą reikia atlikti į orą, kad būtų įsitikinta, jog inhaliatorius veikia tinkamai. Jei įmanoma, naudodamiesi inhaliatoriumi stovėkite arba tiesiai sėdėkite.
Būtina atlikti toliau išvardytus veiksmus.
Nuo kandiklio nuimamas apsauginis dangtelis ir patikrinama, ar kandiklis yra švarus, ar jame nėra dulkių, purvo ar kitokių svetimkūnių.
Kiek įmanoma lėčiau ir giliau iškvepiama.
Talpyklė laikoma vertikaliai (korpusas turi būti nukreiptas į viršų), kandiklis apimamas lūpomis. Kandiklio negalima sukąsti.
Tuo pat metu lėtai ir giliai įkvepiama pro burną. Pradėjus įkvėpimą, inhaliatoriaus viršūnė spaudžiama žemyn, kad įvyktų vienas išpurškimas.
Įkvėpus oras sulaikomas kiek įmanoma ilgiau, tada inhaliatorius ištraukiamas iš burnos ir lėtai iškvepiama. Negalima iškvėpti į inhaliatorių.
Po pavartojimo reikia vėl uždėti apsauginį dangtelį.
Jei reikalingas dar vienas išpurškimas, inhaliatorius toliau laikomas vertikaliai, palaukiama maždaug pusę minutės ir vėl pakartojami 2 – 5 punktuose išvardyti veiksmai.
Svarbu. 2 – 5 punktuose išvardytų veiksmų negalima atlikti per greitai.
Jei po inhaliacijos atsiranda rūkas (iš inhaliatoriaus ar burnos kraštų), procedūrą būtina kartoti nuo veiksmo, nurodyto 2 punkte.
Jei Jūsų rankos silpnos, gali būti lengviau inhaliatorių laikyti abiem rankomis. Tokiu atveju abu smilius reikėtų uždėti ant inhaliatoriaus korpuso viršaus ir abiem nykščiais laikyti iš apačios.
Kad burnos ir gerklės grybelinės infekcijos atsiradimo pavojus būtų kuo mažesnis, po kiekvieno inhaliatoriaus panaudojimo reikia praskalauti burną, pagargaliuoti vandeniu arba išsivalyti dantis.
Jei manote, kad Foster veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jei Jums sunku naudoti inhaliatorių įkvėpiant, galite naudoti AeroChamber Plus® tarpinę kamerą. Apie šį prietaisą teiraukitės Jūsų gydytojo, vaistininko ar slaugytojo.
Valymas
Reguliariai (kartą per savaitę) nuo kandiklio nuimkite dangtelį ir kandiklio išorę ir vidų nuvalykite sausu audiniu. Kandiklio negalima valyti vandeniu ar kitokiu skysčiu.
Svarbu, kad perskaitytumėte su AeroChamber Plus® tarpine kamera teikiamą informacinį lapelį, kad laikytumėtės instrukcijos kaip naudoti bei atsargiai valyti AeroChamber Plus® tarpinę kamerą.