Gynipral (10µg/2ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Nycomed Austria GmbH,
Veiklioji medžiaga: Heksoprenalino sulfatas
Stiprumas: 10µg/2ml
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Gynipral tirpalas yra skaidrus ir bespalvis. Jis tiekiamas bespalvio stiklo 2 ml ampulėse. Dėžutėje yra 5 ampulės.

Gynipral yra beta2 simpatikomimetikas, atpalaiduojantis gimdos raumenis.

Preparatu galima sumažinti gimdos susitraukimų dažnumą ir intensyvumą arba net visai juos nutraukti.

Gynipral slopina tiek savaiminius, tiek oksitocinu sužadinamus sąrėmius. Preparatas normalizuoja per stiprius arba nereguliarius sąrėmius gimdymo metu.

Daugeliu atvejų priešlaikiniai sąrėmiai nuslopinami ir nėštumą galima išlaikyti iki numatyto gimdymo laiko.

Gimdos susitraukimų slopinimas prasideda iš karto po suleidimo į veną ir palaikoma maždaug 20 minučių. Toliau poveikį galima palaikyti preparatą lašinant į veną.

Kadangi Gynipral veikia tik beta2 adrenoreceptorius, jo poveikis moters ir vaisiaus širdies susitraukimų dažnumui bei kraujotakai labai silpnas.

Neatidėliotinas gimdos susitraukimų slopinimas

Gimdymo veiklos slopinimas išstūmimo laikotarpiu, staiga pridusus vaisiui gimdoje, prieš cezario pjūvio operaciją.

Neatidėliotinas gimdos susitraukimų slopinimas prieš vaisiaus pasukimą iš skersinės padėties, taip pat iškritus virkštelei, sutrikus gimdymo procesui.

Neatidėliotinas gimdos susitraukimų slopinimas kaip neatidėliotina pagalba gimdymui prasidėjus ne gydymo įstaigoje, kol gimdyvė bus nugabenta į ligoninę.

Progresuojančios priešlaikinės gimdymo veiklos, kai gimdos kaklelis yra sutrumpėjęs ir (arba) prasivėręs, nutraukimas.

Gynipral (10µg/2ml). Vartojimas

DozavimasNeatidėliotinas gimdos susitraukimų slopinimas

10 mikrogramų Gynipral (viena 2 ml ampulė) sušvirkščiama į veną. Ampulės turinys lėtai (per 5-10 minučių) sušvirkščiamas automatiniu švirkštu, o jei tai neįmanoma - sušvirkščiamas praskiestas izotoniniu (palyginti su krauju) natrio chloridu iki 10 ml.

Po to galima skirti infuziją.

Kai gimdos kaklelis yra sutrumpėjęs ir (arba) atsivėręs, progresuojančiai priešlaikinei gimdymo veiklai nutraukti pradinės dozės į veną galima nešvirkšti, bet iš karto skirti 0,3 mikrogramo/min. infuziją.Pastaba

Nurodytas dozavimas tik orientacinis. Gimdos raumenis atpalaiduojanti preparato dozė kiekvienu atveju labai skiriasi ir parenkama individualiai.Vartojimo būdasPreparatas į veną lašinamas infuzijos būdu arba švirkščiamas.Ampulės nulaužimas

Ampulės įpjauti nereikia.Ampulė laikoma spalvotu tašku į viršų( Barbenant ir purtant leidžiama skysčiui nubėgti iš ampulės smaigalio į apačią.

-Ampulė laikoma spalvotu tašku į viršų( Nulaužiamas ampulės smaigalys.-

-Pavartojus per didelę Gynipral dozę

Gynipral perdozavimo simptomai nustatomi reguliariai tikrinant motinos pulsą (perdozavus jis padažnėja). Perdozavimo požymiai: drebulys, stipresnis širdies plakimas, galvos skausmas, prakaitavimas.

Sumažinus dozę, tokie simptomai paprastai palengvėja.

Perdozavimo simptomams šalinti tinka neselektyvieji beta adrenoblokatoriai, nes jie konkurenciniu būdu slopina Gynipral poveikį

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *