HALOPERIDOL-RICHTER (5mg/ml)

0
+0 -0
1

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Haloperidolis
Stiprumas: 5mg/ml
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Haloperidolis yra vienas pagrindinių antipsichozinių vaistų, priskiriamų butirofenonų grupei. Jis pasižymi psichozės simptomus lengvinančiu, stipriu vėmimą slopinančiu ir psichomotorinį sujaudinimą mažinančiu poveikiu. Vaistas taip pat gali būti skiriamas judesių sutrikimo.

Haloperidoliu gydomos tokios būklės, kurioms būdingi mastymo, jausmų ar elgesio sutrikimai:

– sumišimas;

– haliucinacijos (tariamas nesamų dalykų girdėjimas, matymas ar jutimas);

– kliedesiai (liguistos, tikrovės neatitinkančios mintys);

– neįprastas įtarumas (paranoja);

– liguistai pakili nuotaika (manija);

– pernelyg stiprus susijaudinimas, neramumas, liguistas entuziazmas, padidėjęs aktyvumas;

– hiperkinezijos (judesių sutrikimai):

– Huntingtono chorėja (paveldima nervų sistemos liga, pasireiškianti judesių, pažinimo ir emociniais sutrikimais);

– Gilles de la Tourette sindromas (lėtinė liga, pasireiškianti judesių ir balsiniais tikais bei elgesio ir emociniais sutrikimais);

– stiprus tikas (staigūs, pasikartojantys, nevalingi, neritmiški stereotipiški judesiai);

– žagsulys, jei kitos priemonės nepadeda.

Haloperidolis yra pasirinkimo vaistas, kai standartiniai vaistai nuo vėmimo ir pykinimo nepakankamai efektyvūs.

HALOPERIDOL-RICHTER (5mg/ml). Vartojimas

HALOPERIDOL - RICHTER visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei manote, kad HALOPERIDOL - RICHTER veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip antipsichozinis vaistas. Esant ūminiam šizofrenijos epizodui, baltajai karštligei, ūminiai paranoidinei psichozei, manijai, Korsakovo sindromui: 2-10 mg dozė švirkščiama į veną arba raumenis, šią dozę reikia pakartotinai suleisti kas 4-8 val. (jei reikia, kas valandą) tol, kol bus pasiektas pakankamas terapinis poveikis. Didžiausia paros dozė – 18 mg. Sunkiais atvejais gali prireikti iki 18 mg pradinės dozės.

Psichomotorinis sujaudinimas. Esant manijai, demencijai, alkoholinei abstinencijai, oligofrenijai, asmenybės ar elgesio sutrikimui, chorėjai, tikui, mikčiojimui: 2-10 mg dozė švirkščiama į veną arba raumenis. Kaip galima greičiau reikia skirti geriamojo haloperidolio.

Kaip antiemetinis vaistas. Esant pykinimui ir vėmimui: 0,5-2 mg dozė švirkščiama į veną arba raumenis.

Senyviems ir nusilpusiems pacientams. Gydyti reikia pradėti dvigubai mažesne nei suaugusiųjų pradine doze, kuri keičiama atsižvelgiant į gydymo rezultatus.

Svarbu: vaisto poveikis gali pasireikšti praėjus šiet tiek laiko nuo vartojimo pradžios, bet svarbu jo vartoti taip ilgai, kaip skyrė gydytojas.

Pavartojus per didelę HALOPERIDOL - RICHTER dozę

Svarbiausi perdozavimo simptomai yra sunkios judesių sutrikimo reakcijos, kurios gali reikštis raumenų stingumu ir bendru ar vietiniu drebuliu, kraujospūdžio sumažėjimas ir mieguistumas. Gali padidėti arterinis kraujospūdis.

Nustojus vartoti HALOPERIDOL – RICHTER

Vaisto vartojimą reikia baigti palaipsniui, ypač jei vartojate didelę dozę, nebent gydytojas skyrė kitaip. Staiga nutraukus vartojimą gali atsirasti pykinimas, vėmimas ar nemiga. Visada atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

  • man sie vaistai sukelia vos ne visus minetus sindromus jie man tik suaktyvina tas smegenu funkcijas kuriios veikiamos halaperidolio ira bereikalingai dirginamos .3 menesius ligonineje kol man nepaskyre to vaisto jauciausi normaliai paskui paskyre haloperidolio ir pradejau jaustis blogai pradejo kilt panika agresija kliedesiai nemalonus kuno pojutis kol ji liepe man vartoti tol blogai jauciausi kai jo neisgeriu jauciuosi ramus nekyla panika kliedesiai jauciuosi ramus normalios busenos.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *